• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , توریسم و گردشگری » مهاجرت معکوس ثمره اهتمام به توسعه پایدار در روستاهای گیلان است
  کد خبر : 1960139

  مهاجرت معکوس ثمره اهتمام به توسعه پایدار در روستاهای گیلان است

  مهاجرت معکوس ثمره اهتمام به توسعه پایدار در روستاهای گیلان استReviewed by Aryan♥ on Dec 27Rating: رضا علیزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گردشگری صنعتی چندبخشی است و سوق دادن این صنعت به روستاها موجب تعالی فرهنگی، رشد اقتصادی و رفع محرومیت از روستاها است.وی بر فراگیری صنایع دستی…

  مهاجرت معکوس ثمره اهتمام به توسعه پایدار در روستاهای گیلان استReviewed by Aryan♥ on Dec 27Rating:

  رضا علیزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گردشگری صنعتی چندبخشی است و سوق دادن این صنعت به روستاها موجب تعالی فرهنگی، رشد اقتصادی و رفع محرومیت از روستاها است.
  وی بر فراگیری صنایع دستی برای روستائیان تاکید کرد و افزود: باید تلاش شود تا روستاها به منبعی خودکفا تبدیل شوند و جریان سازی اقتصاد مقاومتی در آن به بهترین شکل اجرایی شود.
  علیزاده با اشاره به اجرای فعالیت های مشترک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان و بهزیستی استان در راستای توانمندسازی روستایی، توجه به توسعه پایدار روستاها را از اهداف دولت تدبیر و امید برشمرد و بیان کرد: فعالیت های مطلوبی در این خصوص صورت گرفته که ماحصل آن ایجاد اشتغال جوانان روستایی، ترویج هنرهای سنتی و همچنین مهاجرت معکوس بوده است.
  علیزاده با اشاره به اینکه در راستای اجرای این طرح مشترک روستاهای مختلف با پتانسیل های موجود در آن مورد بررسی قرار گرفته، تصریح کرد: انتخاب سه هزار و ۳۷۹ خانه با قابلیت تبدیل شدن به اقامتگاه گردشگری ماحصل این فعالیت بوده است.
  وی با بیان اینکه در بحث گردشگری اجتماع محور مشارکت جنبه عمومی دارد، حضور مددجویان بهزیستی و مشارکت آنان در اجرای طرح را گامی مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: فعالان این بخش به عنوان نیروهای تسهیل گر شناخته شده اند و می توان از آنان بعنوان راهنمای محلی استفاده کرد.
  علیزاده اجرای آیین ها و برگزاری جشنواره ها در روستاهای هدف این طرح را موجب ترغیب ساکنان روستاهای مذکور به توسعه محلی خواند و گفت: توجه به نیاز جوامع روستایی باید در سایه تعاملات دستگاه های اجرایی مرتفع شود.
  در استان گیلان ۷۱ منطقه گردشگری و ۱۷ روستای هدف گردشگری وجود دارد.
  خبرنگار: مرضیه ضامن ** انتشاردهنده: کبیری
  ۱۸۸۱/۲۰۰۷

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.