• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ورزشی » فعالیت‌ حزبی روسای فدراسیون های ورزشی و چند سوال
  کد خبر : 1960046

  فعالیت‌ حزبی روسای فدراسیون های ورزشی و چند سوال

  فعالیت‌ حزبی روسای فدراسیون های ورزشی و چند سوالReviewed by Aryan♥ on Dec 27Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، مشخص است که برخی افراد به واسطه حضور در فعالیت‌های دولتی و ریاست فدراسیون‌های ورزشی به چهره شناخته شده‌ای در جامعه تبدیل شده و با توجه به مناسبات داخلی و خارجی، شبکه‌ای از…

  فعالیت‌ حزبی روسای فدراسیون های ورزشی و چند سوالReviewed by Aryan♥ on Dec 27Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، مشخص است که برخی افراد به واسطه حضور در فعالیت‌های دولتی و ریاست فدراسیون‌های ورزشی به چهره شناخته شده‌ای در جامعه تبدیل شده و با توجه به مناسبات داخلی و خارجی، شبکه‌ای از روابط سازماندهی شده را در ارتباط با هیات‌های استانی در اختیار دارند. شبکه‌ای که با توجه به محبوبیت ورزشکاران و چهره‌های ورزشی ذی‌ربط می‌تواند در آرای انتخابات ریاست جمهوری یا مجلس تعیین کننده باشد.

  حساسیت‌های قبلی درباره سمت و سوی سیاسی اعضای هیات رئیسه و ریاست فدراسیون های ورزشی پیرامون همین چالش بوده است. چرا که به هر حال فعالیت‌های حزبی و سیاسی رئیس یک فدراسیون با در اختیار داشتن امکانات ملی، دولتی و حاکمیتی ورزش کشور، به یکی از چالش‌های اخیر حوزه وزارتی تبدیل می‌شود.

  ورزش یکی از فراگیرترین پدیده های اجتماعی است. بسیاری از عالمان علوم اجتماعی بر این باورند که ورزش بعد از مذهب بیشترین افراد را در جامعه تحت تاثیر قرار می دهد. از این رو ماهیت ورزش به عنوان یک عنصر فرهنگی و تمدنی مقدم بر حوزه سیاست و در کنش متقابل با آن تعریف می شود.  

  اخیراً نام و امضای برخی از روسای فدراسیون های ورزشی در ذیل بیانیه اعلام موجودیت یک حزب سیاسی به چشم می‌خورد، حزبی که با توجه به ترکیب اعضای هیات موسس آن می‌توان گرایشات آنها را دریافت.

  اعلام حمایت برخی از روسای فدراسیون ها به عنوان راس هرم حداقل چهار رشته‌ی مختلف ورزشی می‌تواند قبل از هر چیز جنبه تبلیغاتی و اعلام همراهی با یک تفکر خاص سیاسی داشته باشد، حتی ممکن است در ادامه به اختصاص منابع ملی و حاکمیتی این رشته‌ها به یک جناح سیاسی خاص منجر شود. موضوعی که همواره در همه دولت‌ها بر پرهیز از آن تاکید شده است.

  حال باید پرسید آیا روسای فدراسیون های ورزشی می‌توانند با استفاده از وجهه ورزشی خود در فعالیت‌های سیاسی و حزبی نقش آفرینی کنند؟ آیا فعالیت یک رئیس فدراسیون در تشکیلات یک حزب سیاسی، منافاتی با فعالیت‌های عمومی آن فدراسیون ندارد؟

  در سال منتهی به انتخابات تحرکات سیاسی احزاب می‌تواند سرنوشت یک کشور را برای حداقل چهار سال آینده رقم بزند. بر این اساس لازم است حساسیت بیشتری در چگونگی روند فعالیت‌های سیاسی مدیران ورزشی لحاظ شود تا ورزش پایگاهی برای جولان سیاستمداران و رقابت‌های انتخاباتی پیش رو نشود.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.