• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » ذخیره سازی و عرضه ۷۵ هزارتن گوشت قرمز و مرغ برای تنظیم بازار
  کد خبر : 1959964

  ذخیره سازی و عرضه ۷۵ هزارتن گوشت قرمز و مرغ برای تنظیم بازار

    به گزارش ایران ویج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا ولی تولید داخلی گوشت قرمز و مرغ را خوب ارزیابی کرد و افزود: در حال حاضر موجودی گوشت قرمز بخش خصوصی ۲۰ هزارتن و شرکت پشتیبانی امور دام نزدیک به ۵ هزار تن است، ضمن آن که ۵۰ هزار تن ذخیره مرغ…

   تنظیم بازار

   

  به گزارش ایران ویج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا ولی تولید داخلی گوشت قرمز و مرغ را خوب ارزیابی کرد و افزود: در حال حاضر موجودی گوشت قرمز بخش خصوصی ۲۰ هزارتن و شرکت پشتیبانی امور دام نزدیک به ۵ هزار تن است، ضمن آن که ۵۰ هزار تن ذخیره مرغ داریم.

  وی اظهار داشت: برای ایام نوروز و هر زمان که بازار نیاز داشته باشد این محصولات به منظور مصرف و متعادل کردن قیمت ها از طریق بورس و فروشگاه ها عرضه می‌شود.

  ولی موضوع کمبود و گرانی گوشت در بازار کشور را رد کرد و آن را سر و صدایی از سوی دلالان برای واردات دانست.

  وی با بیان اینکه تولید داخلی گوشت قرمز بالای ۸۰۰ هزار تن است، تصریح کرد: با توجه به نیاز سالانه ۹۰۰ هزار تن گوشت قرمز تنها به ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تن واردات این محصول نیاز است.

  مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: کسری حدود ۱۰۰ هزار تنی گوشت قرمز با مشارکت این شرکت و بخش خصوصی جبران خواهد شد.

  وی گفت: بیش از ۸۰ درصد کسری گوشت قرمز توسط بخش خصوصی از برزیل به صورت منجمد وارد و با قیمت مورد تایید ستاد تنظیم بازار عرضه می شود.

  ولی خاطر نشان کرد: طی هشت ماهه امسال از حدود ۱۰۰ هزار تن گوشت مورد نیاز وارداتی، ۶۰ هزار تن توسط بخش خصوصی و شرکت پشتیبانی امور دام تامین شده که بخشی از آن برای تنظیم بازار ماه های رمضان، محرم و صفر توزیع شده است.

  وی افزود: مابقی کسری گوشت قرمز مورد نیاز نیز برای تنظیم بازار شب عید در حال ورود به کشور است و جای نگرانی نیست.

  ولی ذخیره ۶ هزار تن گوشت قرمز را از برنامه ها و تکالیف این شرکت عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به موجودی ۵ هزار تنی شرکت پشتیبانی امور دام، یک هزار تن باقیمانده را تامین می کنیم.

  وی اضافه کرد: تلاش کردیم در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از دامداران از این ۶ هزار تن برنامه ذخیره گوشت قرمز، ۳ هزار تن از محل تولیدات داخلی و دام بومی کشور تامین شود.

  مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در عین حال افزود: بخشی از ذخایر گوشت قرمز را از طریق دام بومی سیستانی تامین می کنیم.

  وی اظهار داشت: گوشت گوساله منجمد شده توسط شرکت پشتیبانی امور دام با قیمت هر کیلو ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می شود.

  ولی در ادامه از عرضه گوشت مرغ از طریق فروشگاه های زنجیره ای و غرفه های میادین میوه و تره بار خبر داد و این اقدام را حرکتی به منظور عرضه مستقیم این محصول و کوتاه کردن دست دلالان عنوان کرد.

  وی افزود: در مناطقی که تولید مرغ بیش از مصرف باشد، این شرکت آماده خریداری مرغ اضافی به منظور تنظیم بازار، متعادل کردن قیمت و عرضه در ایام پیک است.

  ولی با اشاره به این که این شرکت تمام زمینه ها را برای خرید مرغ سایز فراهم کرده است، گفت: هم اکنون در حال جمع آوری این محصول هستیم، ضمن این که امسال برای نخستین بار، مرغ منجمد قطعه بندی شده خریداری می کنیم.

  وی وزن مرغ سایز مورد خریداری را حداکثر تا دو کیلوگرم عنوان کرد.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.