• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » فرهنگیان دیگر نگران نباشند
  کد خبر : 1959883

  فرهنگیان دیگر نگران نباشند

  رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تا پایان این هفته پرداخت‌های لازم درباره همه طرح‌های أولویت دار پرداخت می شود. در شش ماهه پارسال و اول امسال در پرداخت برخی طرح ها مشکل داشتیم، ولی اکنون علاوه بر اینکه تمام معوقات پرداخت خواهد شد مطالبات پیش رو هم به موقع پرداخت می‌شود، در حالی که…

  فرهنگیان

  رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تا پایان این هفته پرداخت‌های لازم درباره همه طرح‌های أولویت دار پرداخت می شود. در شش ماهه پارسال و اول امسال در پرداخت برخی طرح ها مشکل داشتیم، ولی اکنون علاوه بر اینکه تمام معوقات پرداخت خواهد شد مطالبات پیش رو هم به موقع پرداخت می‌شود، در حالی که از برخی ابرازها مثل اوراق، صکوک و اسناد خزانه استفاده خواهیم کرد.

  به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه در نیمه نخست سال جاری درآمدهای نفتی به دلیل افت درآمد دولت در نیمه دوم سال گذشته به صورت پیش فروش مصرف شد.

   محمد باقر نوبخت در مراسم تقدیر و تجلیل از دست اندرکاران سرشماری نفوس و مسکن که امروز دوشنبه  ۶ دی در وزارت کشور برگزار شد، بیان کرد: در روند سرشماری سال ١٣٩۵ یک کار بزرگ ملی صورت گرفت. کارهای مرکز آمار را می‌توان به دو بخش تفکیک کرد، اعلام شاخص‌ها که دقیقا و به موقع و دقیق دریافت می‌شود، اعم از تورم، رشد و آمارگیری از نیروی کار و دیگری سرشماری نفوس و مسکن که دستگاه‌های ملی و منطقه ای در آن همکاری کردند.

  او درباره ارایه آمار از سوی مرکز آمار ایران بیان کرد: درست است برخی دستگاه‌ها آمار منتشر می‌کنند، ولی مرجع رسمی مرکز آمار است. گر چه دستگاه‌های دیگر بنا بر سابقه خود آمار منتشر می‌کنند، ولی باز هیچ کدام از آنها به نظم مرکز آمار نیست.

  نوبخت درباره سرشماری بیان کرد: در پنج سال آینده هر تصمیمی در سطح کلان کشور گرفته شود بر مبنای اطلاعات سرشماری مرکز آمار ایران خواهد بود.

  او درباره لایحه بودجه سال ١٣٩۶ بیان کرد: در ١۴ آذر بی سابقه بود که علی رغم همه مضیقه ها، بودجه به موقع به مجلس تقدیم شد و امیدوارم مرکز آمار ایران هم حسب قول و همین روش نتایج سرشماری را تا پایان دی ماه اعلام کند.

  نوبخت درباره وضعیت مالی دولت بیان کرد: در شش ماهه دوم سال گذشته روزهای بسیار سختی را در کشور احساس کردیم و افت قیمت نفت به زیر ٣٠ دلار رسید و به این ترتیب طرح‌های عمرانی را قادر به پرداخت نشدیم و در شش ماهه نخست سال درآمدهای نفتی را به صورت پیش فروش مصرف کردیم. ولی خوشبختانه در نیمه نخست سال جاری روزانه ٢ میلیون و ٣٠٠ هزار بشکه نفت فروش داشتیم در حالی که در سال گذشته این میزان در حدود یک میلیون و ٢۵٠ هزار بشکه بود.

  وی ادامه داد: با این همه علی رغم فشاری که در شش ماهه نخست امسال به دلیل کاهش درآمد نفت سال گذشته داشتیم اکنون وضعیت ما مطلوب است، در سطح ملی پرداخت‌ها انجام می شود و با رئیس سازمان خزانه‌داری گفت‌وگو کردیم که حقوق کارکنان قبل از اتمام ماه و به موقع پرداخت شود.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه به دو فشار بزرگ مالی امسال اشاره و بیان کرد: خرید تضمینی گندم ١۴ هزار و ٧٠٠ میلیارد تومان برای دولت هزینه داشت که گرچه در راستای خودکفایی بود، ولی بار مالی را به خزانه تحمیل کرد. همچنین قول داده بودیم که آذر به اتمام نرسیده مطالبات فرهنگیان پرداخت شود که ٢ هزار و ٧٠٠ میلیارد تومان با همکاری خزانه‌داری پرداخت خواهد شد.

  وی بیان کرد: اقدام سوم این است که تا پایان این هفته پرداخت‌های لازم درباره همه طرح‌های أولویت دار پرداخت شود. در شش ماهه پارسال و اول امسال در پرداخت برخی طرح ها مشکل داشتیم، ولی اکنون علاوه بر اینکه تمام معوقات پرداخت خواهد شد مطالبات پیش رو هم به موقع پرداخت می‌شود، در حالی که از برخی ابرازها مثل اوراق، صکوک و اسناد خزانه استفاده خواهیم کرد.هچنین نوبخت در حاشیه این مراسم راجع به نرخ رشد اقتصادی شش ماهه نخست سال گفت: این نرخ با احتساب نفت ۶.۵ درصد بوده است. جزئیات این نرخ فردا در جلسه سخنگو اعلام می‌شود. ۴.۵ درصد از این رشد بدون نفت و مابقی مربوط به نفت است.

  او همچنین درباره افزایش نرخ ارز گفت: این موضوع به دلیل مسائل روانی پیش آمده در جامعه است و افزایش ۱۰۰ تومانی قیمت ارز در یک روز قابل تائید مسئولان نیست و انشاالله این نرخ کاهش یابد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.