• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » مخالفت مجلس با عدم پرداخت مابه التفاوت توسط بیمه شده در صندوق بازنشستگی
  کد خبر : 1959846

  مخالفت مجلس با عدم پرداخت مابه التفاوت توسط بیمه شده در صندوق بازنشستگی

    به گزارش ایران ویج؛ نمایندگان در صحن علنی عصر امروز (دوشنبه ۵ دی ماه) مجلس و در ادامه رسیدگی به لایحه برنامه ششم توسعه با اکثریت آراء ماده ۴۰ را حذف کرده و تنها با الحاق دو بند پایانی آن به بند ۵ ماده ۷ موافقت کردند. براین اساس به موجب مصوبه مجلس در…

  مجلس

   

  به گزارش ایران ویج؛ نمایندگان در صحن علنی عصر امروز (دوشنبه ۵ دی ماه) مجلس و در ادامه رسیدگی به لایحه برنامه ششم توسعه با اکثریت آراء ماده ۴۰ را حذف کرده و تنها با الحاق دو بند پایانی آن به بند ۵ ماده ۷ موافقت کردند.

  براین اساس به موجب مصوبه مجلس در اصلاحیه ماده ۷ برنامه ششم توسعه، تمامی تصویب‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها، تغییرات تشکیلات، تغییر ضرایب، جداول حقوقی و طبقه‌بندی مشاغل و افزایش مبنای حقوقی، اعطای مجوز هر نوع استخدام و بکارگیری نیرو و همچنین مصوبات هیأت‌های امنا که متضمن بار مالی باشد، در صورتی قابل طرح و تصویب و اجراست که بار مالی ناشی از آن قبلاً محاسبه و در قانون بودجه کل کشور تأمین شده باشد. اقدام دستگاه اجرایی برخلاف این حکم، تعهد زائد بر اعتبار محسوب می‌شود.

  همچنین مقرر شد؛ دولت به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که تا پایان سال آخر برنامه ششم توسعه، بودجه سازمان‌ها و صندوق‌های بیمه‌گر اجتماعی مستقل‌شده و از محل بودجه عمومی اعتباری به آنها پرداخت نشود.

  همچنین نمایندگان ماده ۳۸ را برای اصلاح و بررسی به کمیسیون تلفیق برنامه ارجاع داده و با حذف ماده ۳۹ موافقت کردند.

  ماده ۳۸ – مجموع ناخالص پرداختی ماهانه به مدیران دستگاههای اجرایی موضوع این قانون، حداکثر رقمی معادل یک و نیم برابر حداکثر حقوق و مزایای مستمر قابل پرداخت به کارکنان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری در ماده(۷۶) این قانون می باشد.

  تبصره۱: دستگاههای موضوع این ماده می توانند با تأیید شورای حقوق و دستمزد به کارشناسان تخصصی خود تا سقف دو و نیم برابر حداکثر حقوق و مزایای مستمر قابل پرداخت به کارکنان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری در ماده(۷۶) مذکور، پرداخت نمایند.

  تبصره۲: هرگونه پرداخت دیگر علاوه بر حقوق و مزایای فوق به مقامات و مدیران در ازای وظایف محوله اعم از مستمر یا غیرمستمر تحت هر عنوان نظیر فوق العاده، کمک هزینه، کمک های نقدی و غیرنقدی از جمله سکه، هدایا، پاداش، وجوه رفاهی از هر منبع اعتباری از جمله اعتبارات خارج از شمول قانون محاسبات عمومی، درآمدهای اختصاصی، اعتبارات متفرقه،‌اعتبارات کمک های رفاهی، اعتبارات بودجه عمومی ومنابع عمومی و در اختیار و همچنین اعتبارات موضوع ماده(۲۱۷) قانون مالیاتهای مستقیم، تبصره(۱) ماده(۳۹) قانون مالیات بر ارزش افزوده و اعتبارات مربوط به ردیف های کمک به اشخاص حقیقی و حقوقی ممنوع است. دریافت وام، قرض الحسنه و تسهیلات توسط مدیران موضوع این قانون براساس مقررات مورد عمل درباره سایر مردم امکان پذیر است.

  تبصره ۳: علاوه بر پرداخت های فوق، پرداخت عیدی موضوع قانون نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت مصوب ۲۰/۱۰/۷۴ پرداختهای قانونی در زمان فوت، از کارافتادگی، بازنشستگی یا ازدواج طبق قوانین و مقررات مورد عمل درباره کارکنان تابع قانون مدیریت خدمات کشوری و اعطای نشان های دولتی بر طبق قوانین و مقررات مصوب، درباره مشمولین این قانون امکان پذیر می باشد.

  تبصره۴: پرداخت هرگونه وجهی، خارج از ضوابط و میزان مقرر در این قانون جرم محسوب و مرتکب علاوه بر رد وجوه پرداختی به جزای نقدی معادل دو تا چهار برابر وجوه مزبور و حبس درجه پنج محکوم می‌گردد. محکومین به موجب این ماده مشمول تعلیق،‌تعویق، آزادی مشروط و تخفیف مجازات نمی‌شوند. مرتکبین علاوه بر مجازات مقرر در این ماده حسب مورد براساس قوانین و مقررات مربوطه به مجازات اداری،‌انضباطی و انتظامی متناسب محکوم می شوند.

  تبصره۵: دولت مکلف است ظرف چهارماه نسبت به راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا و پرداخت های مشمولین این ماده اقدام نموده و امکان تجمیع کلیه پرداختها به مدیران دستگاههای مشمول این ماده را فراهم نماید به نحوی که میزان ناخالص پرداختی به هریک از مدیران مذکور مشخص بوده و امکان دسترسی به آن برای نهادهای نظارتی فراهم شود.

  تبصره۶: دیوان محاسبات کشور و سازمان بازرسی کل کشور حسب وظایف قانون خود مکلفند ظرف سه ماه از زمان تصویب این قانون، کلیه پرداختهای غیرعادلانه که بیش از مبنای اعلام شده در قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده(۸۴) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(۲) مصوب اسفند ۹۳ بوده است را به دستگاه قضائی اعلام و برای استرداد مبالغ مذکور اقدام نمایند.

  ماده ۳۹ – کلیه کارکنان دستگاههای اجرایی موضوع این قانون در طول خدمت می توانند یکبار نسبت به تغییر صندوق بازنشستگی خود اقدام نمایند. صندوق مبداً مکلف است کسورات بیمه ای فرد را به روز رسانی نموده و به صندوق مقصد منتقل نماید. کلیه سوابق بیمه پردازی فرد در صندوق جدید بدون پرداخت مابه‌التفاوت از سوی بیمه‌شده پذیرفته می‌شود.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.