• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » برادر وزیر خارجه سعودی در قالب فعالیت شرکت حمل‌و نقل به ایران می آید
  کد خبر : 1959740

  برادر وزیر خارجه سعودی در قالب فعالیت شرکت حمل‌و نقل به ایران می آید

    به گزارش ایران ویج یک شرکت حمل و نقل اماراتی به نام کریم (careem) که فعالیت گسترده‌ای در حوزه خودروهای کرایه‌ای در کشورهای حوزه خلیج فارس داشته است در نظر دارد فعالیت خود را در ایران نیز آغاز کند به همین دلیل مذاکرات خود را با مسؤولان ایرانی آغاز کرده است تا مجوز فعالیت…

   ایران

   

  به گزارش ایران ویج یک شرکت حمل و نقل اماراتی به نام کریم (careem) که فعالیت گسترده‌ای در حوزه خودروهای کرایه‌ای در کشورهای حوزه خلیج فارس داشته است در نظر دارد فعالیت خود را در ایران نیز آغاز کند به همین دلیل مذاکرات خود را با مسؤولان ایرانی آغاز کرده است تا مجوز فعالیت خود را در ایران و مخصوصا تهران دریافت کند.

  بررسی خبرنگار فارس حاکیست این شرکت حمل و نقل گرچه در کشور امارات به ثبت رسیده است اما ۲۰ درصد از سهام آن متعلق به شرکت دولتی عربستان Saudi telecom company یا STC است.

  ظاهراً این شرکت سعودی ابتدا ۱۰ درصد و پس از مدتی ۱۰ درصد دیگر سهام این شرکت اماراتی را خریده‌ و توانسته است با این کار تأثیر زیادی در فعالیت های این شرکت بگذارد.

  نکته جالب توجه دیگر این است که شنیده شده برخی مدیران ارشد این شرکت در هفته گذشته وارد ایران شده و با برخی واردکنندگان خودروهای خارجی به ایران نیز جلساتی برای واردات خودرو به ایران برای استفاده در بخش خودروهای کرایه‌ای برگزار کرده‌اند.

  قسمت نگران کننده سرمایه گذاری این شرکت آنجاست که در میان اعضای هیأت رئیسه و سهام‌داران اصلی STC و شرکت حمل و نقل careem نام «مازن الجبیر» برادر عادل الجبیر وزیر امور خارجه سعودی هم که همیشه نسبت به ایران مواضع تندی اتخاذ می‌کند دیده می‌شود.

  ۳۳

  بر این اساس به نظر می‌رسد پیش از ورود این شرکت باید بررسی‌های دقیقی درباره این شرکت اماراتی-سعودی انجام شود. چنانکه با توجه به روابط اخیر ایران و عربستان ورود این شرکت به حوزه حمل و نقل ایران قابل تامل است.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.