• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی » رئیس خانه معدن: معافیت‌های مالیاتی نباید در دوره‌های یک‌ یا دوساله تعریف شود
  کد خبر : 1959505

  رئیس خانه معدن: معافیت‌های مالیاتی نباید در دوره‌های یک‌ یا دوساله تعریف شود

  رئیس خانه معدن: معافیت‌های مالیاتی نباید در دوره‌های یک‌ یا دوساله تعریف شودReviewed by Aryan♥ on Dec 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، «محمدرضا بهرامن» با تاکید بر اینکه توسعه بدون مشوق ممکن نیست، افزود: در شرایط کنونی که نیاز به…

  رئیس خانه معدن: معافیت‌های مالیاتی نباید در دوره‌های یک‌ یا دوساله تعریف شودReviewed by Aryan♥ on Dec 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، «محمدرضا بهرامن» با تاکید بر اینکه توسعه بدون مشوق ممکن نیست، افزود: در شرایط کنونی که نیاز به حضور در بازارهای جدید و جذب سرمایه داریم باید نقش ابزارهای تشویقی را جدی بگیریم.
  وی ادامه داد: معافیت‌هایی مالیاتی ازجمله مشوق‌هایی است که می‌توان برای توسعه بخش‌های مختلف اقتصاد از آن استفاده کرد.
  رئیس خانه معدن افزود: مهمترین مساله‌ مطرح شده درباره معافیت‌های مالیاتی مطرح است این است که مشوق‌هایی ازاین‌دست در برنامه‌ها و استراتژی‌های فعالان اقتصادی و واحدهای فعال صنعتی و معدنی گنجانده می‌شود. معافیت مالیاتی یک هدیه نیست. هیچ تولیدکننده‌ای از معافیت مالیاتی به نفع جیب خودش استفاده نمی‌کند بلکه این معافیت‌ها به توسعه و پیشرفت کار منجر می‌شود که اولین نتیجه آن‌هم افزایش فرصت‌های شغلی و کاهش نرخ بیکاری است.
  بهرامن اضافه کرد: نکته حائز اهمیت این است که فعال اقتصادی بر مبنای معافیت مالیاتی و دیگر ابزارهای تشویقی بازارهایی را تعریف می‌کند. هیچ برنامه‌ای برای مدت‌زمانی کوتاه تعریف نمی‌شود بلکه استراتژی‌ها بلندمدت است.
  وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری برای حضور مؤثر و پایدار در بازارهای داخلی و خارجی در مدت‌زمان کوتاه جواب نمی‌دهد، گفت: وقتی تصمیم سازان تصمیماتی در مورد مشوق‌ها ازجمله معافیت‌های مالیاتی می‌گیرند، روند سرمایه‌گذاری و محاسبات فعالان اقتصادی را دچار مشکل می‌کنند و به آن آسیب می‌زنند.
  رئیس خانه معدن اضافه کرد: در بخش معدن، بی‌توجهی تصمیم گیران به همین مساله مهم یعنی محاسبه مشوق‌ها و معافیت‌ها در استراتژی فعالان اقتصادی مشکل‌زا شد. وقتی از معافیت‌های مالیاتی برای صادرات بخشی از مواد معدنی صحبت می‌کنیم اما این مشوق را اعمال نمی‌کنیم به‌راحتی حاشیه سود خود را در بازارهای رقابتی که با هزینه بسیار و سرمایه‌گذاری بلندمدت در آن حضور پیدا کردیم، کاهش می‌دهیم.
  وی افزود: اشتباه بزرگ تصمیم گیران این است که به برنامه‌ریزی‌های بلندمدت توجهی ندارند.
  بهرامن اظهار کرد: کشورهای درحال‌توسعه‌ای مانند ما برای رونق تولید و افزایش سرمایه‌گذاری مشوق‌های مختلف را به کار می‌گیرند. تولید عامل اصلی اشتغال است و برای ایفای این نقش مهم باید چارچوب‌های تشویقی را کامل کنیم؛ ضمن آنکه در برنامه‌های بلندمدت برای بخش‌های مختلف اقتصاد مشوق‌هایی را در نظر بگیریم.
  وی با تاکید بر اینکه کلید برنامه ششم توسعه امروز در دست ماست، گفت: اگر به دنبال تحقق رشد هشت درصدی اقتصاد کشور و ایفای نقش ۹ درصدی صنعت و معدن در تحقق این میزان رشد اقتصادی هستیم باید به ابزارهای تشویقی برای رونق تولید جدی‌تر نگاه کنیم.
  اقتصام**۹۱۸۹** ۲۰۲۳** خبرنگار: اسماعیل داودی ** انتشاردهنده: لطیف نکوئی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.