• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » زیباکلام: مواضع دولت در مقابل مخالفین برجام محافظه کارانه است/ سکوت ظریف تأثیرات برجام را به ناحق زیر سؤال می برد
  کد خبر : 1959479

  زیباکلام: مواضع دولت در مقابل مخالفین برجام محافظه کارانه است/ سکوت ظریف تأثیرات برجام را به ناحق زیر سؤال می برد

  زیباکلام: مواضع دولت در مقابل مخالفین برجام محافظه کارانه است/ سکوت ظریف تأثیرات برجام را به ناحق زیر سؤال می بردReviewed by Aryan♥ on Dec 26Rating: روز نو :  جالب است که تندروها حاضرند منافع ملی کشور آسیب ببیند ولی حریف سیاسی شان امتیازی به دست نیاورد؛ این موضوع نشان دهنده جایگاه منافع ملی در…

  زیباکلام: مواضع دولت در مقابل مخالفین برجام محافظه کارانه است/ سکوت ظریف تأثیرات برجام را به ناحق زیر سؤال می بردReviewed by Aryan♥ on Dec 26Rating:

  روز نو :  
  جالب است که تندروها حاضرند منافع ملی کشور آسیب ببیند ولی حریف سیاسی شان امتیازی به دست نیاورد؛ این موضوع نشان دهنده جایگاه منافع ملی در نزد این جماعت است.
   
   
  استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران مواضع دولت و وزارت خارجه را در مقابل فضاسازی‌های اخیر مخالفین برجام، محافظه‌کارانه می‌داند و معتقد است سکوت ظریف و تیم مذاکره‌کننده، تأثیرات برجام را به‌ناحق زیر سؤال برده است.
   
  به گزارش ایران ویج به نقل از روز نو؛ صادق زیباکلام در خصوص فضاسازی‌های اخیر مخالفین توافق هسته‌ای و القای شکست برجام، اظهار کرد: آنچه مسلم است این است که جریان آمریکاستیز از همان ابتدا با روند مذاکرات مخالف بود و ما دیدیم که در آن ۲۲ ماه مذاکره انواع و اقسام مخالفت‌ها را با مذاکرات انجام دادند و دیگر راهی نبود که آن‌ها برای عدم موفقیت مذاکرات به آن متوسل نشوند.
   
  وی یادآور شد: بعد از آن نیز یعنی از زمانی که توافق تاریخی هسته‌ای یا همان برجام اتفاق افتاد، از اواخر تیر ۹۴ به این‌سو مدام جریان آمریکاستیز علیه برجام تبلیغ کرده است تا جایی که می‌گفتند برجام به نفع آمریکا بوده، ایران بیشترین امتیازات را داده، طرف مقابل هیچ امتیازی نداده است و…
   
  این استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با اشاره به این‌که این گروه بعدازاین که متوجه امتیازهای ما در برجام شدند حرفشان را تغییر دادند، گفت: در حال حاضر مدتی است که می‌گویند آمریکایی‌ها به تعهداتشان عمل نکردند و برجام را نقض کردند.
   
  وی خاطرنشان کرد: بنابراین این موضع‌گیری‌های متفاوت جریان تندرو در خصوص مناقشه هسته‌ای ما در برابر شش قدرت جهانی نشان‌دهنده این امر است که همه این مخالفت‌ها سیاسی است و تنها نگرانی این افراد این است که مبادا بین ایران و غرب به‌خصوص آمریکا تنش‌زدایی اتفاق بیفتد.
   
  زیباکلام در ادامه در مورد مواضع انفعالی دولت و تیم مذاکره‌کننده در مقابل این تخریب‌ها، اظهار کرد: واقعیت این است که دولت در مقابل این هجمه‌ها محافظه‌کارانه برخورد می‌کند، دولت و وزارت خارجه سعی کرده‌اند برای این‌که تندروها و اصولگرایان را آرام کنند به این اظهارات پاسخ ندهند و متأسفانه به همین دلیل این شبهه در جامعه به وجود آمده که آنچه تندروها در مورد نقض برجام از جانب آمریکایی‌ها می‌گویند، درست است، درحالی‌که این‌گونه نیست.
   
  وی افزود: بنابراین سکوت وزارت خارجه و آقای ظریف در مقابل این هجمه‌ها تأثیرات برجام را به‌ناحق زیر سؤال برده است؛ اما به گمان من همین‌که تیم مذاکره‌کننده توانست کشور را از آن وضعیت هولناک حاصل از تحریم‌ها، مناقشات هسته‌ای و محاصره بین‌المللی خارج کنند، بزرگ‌ترین دست آورد تیم مذاکره‌کننده ایران در این سه سال و نیم است.
   
  این تحلیل‌گر مسائل سیاسی تأکید کرد: متأسفانه تندروها هر چیزی که مربوط به آمریکا باشد را یا تحریف می‌کنند یا نصفه و نیمه طرح می‌کنند یا در اساس همه‌چیز را وارونه جلوه می‌دهند. این داستان نقض برجام هم که چندهفته‌ای است از طرف آن‌ها کلید خورده است نیز مشابه اقدامات گذشته آن‌ها در امریکا ستیزی و بقای خودشان است.
   
  وی همچنین بخش دیگری هدف تندروها در القای شکست برجام و مذاکرات به جامعه را جلوگیری از عدم بهره‌برداری روحانی از این موضوع در انتخابات سال آینده دانست و ابراز داشت: خیلی جالب است که تندروها حاضرند منافع ملی کشور آسیب ببیند ولی حریف سیاسی‌شان امتیازی به دست نیاورد؛ این موضوع نشان‌دهنده جایگاه منافع ملی در نزد این جماعت است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.