• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , اقتصادی » با تسهیل در قوانین و مقررات می توان به توسعه پایدار لرستان امیدوار بود
  کد خبر : 1959366

  با تسهیل در قوانین و مقررات می توان به توسعه پایدار لرستان امیدوار بود

  با تسهیل در قوانین و مقررات می توان به توسعه پایدار لرستان امیدوار بودReviewed by Aryan♥ on Dec 26Rating: علی آشتاب روز دوشنبه در دیدار با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان لرستان افزود: در دولت تدبیر و امید در نتیجه اقداماتی که با هماهنگی دستگاه های مختلف از جمله دستگاه های اقتصادی، سیستم پولی و…

  با تسهیل در قوانین و مقررات می توان به توسعه پایدار لرستان امیدوار بودReviewed by Aryan♥ on Dec 26Rating:

  علی آشتاب روز دوشنبه در دیدار با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان لرستان افزود: در دولت تدبیر و امید در نتیجه اقداماتی که با هماهنگی دستگاه های مختلف از جمله دستگاه های اقتصادی، سیستم پولی و بانکی و دستگاه های نظارتی، امنیتی و قضایی استان لرستان انجام شد، تغییرات قابل توجهی در راستای بهبود فضای کسب و کار در لرستان صورت گرفت.
  وی با بیان اینکه لرستان از قابلیت ها و ظرفیت های مطلوبی در بسیاری از زمینه ها برخوردار است، گفت: با فراهم شدن شرایط و زمینه های سرمایه گذاری در استان لرستان که توام با تسهیل در قوانین و مقررات است، می توان به توسعه پایدار این استان امیدوار بود.
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: در راستای بهبود و تسهیل سرمایه گذاری و فعال شدن واحدهای تولیدی لرستان بیش از ۱۰۰ اختیار از وزارتخانه های مختلف به دستگاه های اجرایی استان واگذار شده است که این اختیارات موجب تسریع در بهبود وضعیت کسب و کار استان می شوند.
  وی اظهار کرد: اقدامات بسیار خوبی در سه سال اخیر در راستای کاهش نرخ بیکاری در استان لرستان انجام شده که انعکاس و اطلاع رسانی آنها موجب دلگرمی و امید مردم می شود.
  وی با اشاره به فعال سازی واحدهای تولیدی مختلف در استان لرستان در دولت تدبیر و امید افزود: از سرگیری فعالیت مجتمع کشت و صنعت و استفاده از ظرفیت های برجام برای ورود سرمایه گذاران خارجی از جمله ۱۰ هکتار کشت گلخانه ای توسط سرمایه گذاران هلندی از جمله اقداماتی است که طی چند سال اخیر با هدف بهبود سرمایه گذاری و توسعه در لرستان انجام شده است.
  آشتاب گفت: سرمایه گذاری در ازنا و الیگودرز توسط سرمایه گذاران خارجی، فعال شدن واحدهای تولیدی همچون کارخانه تولید مواد غذایی گهر بعد از یک دوره تعطیلی هفت تا هشت ساله و ایجاد بیش از یکهزار فرصت شغلی از دیگر اقدامات موثر انجام شده در سه سال اخیر در استان لرستان است.
  وی با اشاره به برگزاری هفتگی ستاد تسهیل و تلاش در زمینه رفع موانع تولید در استان لرستان افزود: در این ستاد مشکلات و موانع کارگاه ها و واحدهای تولیدی مطرح و برای رفع آنها چاره اندیشی می شود.
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به انتخاب این استان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی کشور اظهار کرد: با هدایت مدبرانه استاندار، هم اکنون فضای کسب و کار استان لرستان از وضعیت مطلوبی برخوردار است و زمینه پذیرش برای سرمایه گذاری در این استان کاملا فراهم شده است.
  وی افزود: در هشت ماه نخست امسال افزون بر ۱۹ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال در حوزه های مختلف استان لرستان سرمایه گذاری شده که نشان می دهد کار با سرعت خوبی در حال انجام است.
  آشتاب میانگین نرخ بیکاری تابستان امسال در کشور و لرستان را به ترتیب ۱۲/۷ و ۱۲ درصد اعلام کرد و گفت: کمتر بودن میزان بیکاری استان لرستان نسبت به میانگین کشوری نشان می دهد فعالیت های خوبی در راستای توسعه اقتصادی استان در سال های اخیر انجام شده است.
  وی افزود: نتیجه اقدامات انجام شده در استان لرستان را می توان در کاهش نرخ بیکاری، افزایش مشارکت اقتصادی مردم و افزایش روند توسعه استان لرستان مشاهده کرد.
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اظهار کرد: میزان صادرات استان لرستان نیز در هشت ماه نخست امسال ۳۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است که این رشد نشان دهنده اثرات طرح های مرتبط با پایلوت شدن لرستان در زمینه اقتصاد مقاومتی است.
  وی با اشاره به افزایش نرخ مشارکت اقتصادی مردم لرستان طی چند سال اخیر افزود: امروز فضای کسب و کار در استان لرستان به سمت افزایش مشارکت اقتصادی پیش رفته است که نشان می دهد مردم به این نتیجه رسیده اند که خود باید در مسائل اقتصادی و بهبود اقتصاد سهیم باشند.
  آشتاب یادآور شد: لرستان از قابلیت ها و ظرفیت های طبیعی بسیار زیادی برخوردار است که اگر همه آنها به فعلیت برسد به طور قطع شاهد مشکل بیکاری در استان نخواهیم بود.
  وی با تاکید بر اینکه فعالیت اقتصادی جریانی به روز است، افزود: در چنین شرایطی بنگاه های اقتصادی باید مسیر رشد و توسعه را طی کنند و مدیران واحدها و بنگاه های اقتصادی از سکون و ایستایی خارج شوند.
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اظهار کرد: بنگاه های اقتصادی همواره باید به سمت پاسخگویی به تنوع سلیقه مشتری، تولید کالای با کیفیت و قیمت مناسب در بازار رقابتی حرکت کنند.
  وی تسهیل قوانین و مقررات به منظور تحقق توسعه کشور را از اقدامات در حال پیگیری مجلس و دولت عنوان کرد و افزود: برنامه ششم توسعه کشور به طور قطع قوانین زائد سر راه تولید را حذف و شرایط مطلوبی را برای سرمایه گذاری، تولید، رشد و توسعه فراهم می کند.

  ** لزوم رعایت اصل امانتداری در عرصه اطلاع رسانی
  رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان لرستان نیز در این دیدار با تاکید بر لزوم انعکاس خدمات دستگاه های اجرایی توسط رسانه ها گفت: خبرگزاری ایرنا علاوه بر بیان خدمات و دستاوردهای دولت، مشکلات و دغدغه های مردم را نیز پیگیری و منعکس می کند تا مسئولان از این طریق بهتر با نقاط ضعف آشنا شوند و برای حل آنها تلاش کنند.
  احسان کردی با تاکید بر لزوم اصل امانتداری در عرصه اطلاع رسانی افزود: با توجه به فعالیت مستمر رسانه های مغرض و سیاه نمایی اقدامات نظام لازم است مسئولان در انعکاس خدمات انجام شده تلاش بیشتری داشته باشند و از ظرفیت رسانه ها به ویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خبرگزاری رسمی و دولتی کشور استفاده کنند.
  وی اظهار کرد: ایرنا با ۸۲ سال سابقه در عرصه خبررسانی باسابقه ترین خبرگزاری کشور است و با حضور در فضاهای جدید اطلاع رسانی، اخبار را با رعایت سه اصل سرعت، صحت و دقت منتشر می کند کند.
  ۱۹۲۰/۳۰۲۲
  خبرنگار:مهری میردریکوند ** انتشاردهنده: احسان کردی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.