• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار پربازدید » ۱۸۷ روستای چهارمحال و بختیاری در معرض خطر رانش زمین قرار دارد
  کد خبر : 1959281

  ۱۸۷ روستای چهارمحال و بختیاری در معرض خطر رانش زمین قرار دارد

  ۱۸۷ روستای چهارمحال و بختیاری در معرض خطر رانش زمین قرار داردReviewed by Aryan♥ on Dec 26Rating: ستار فرهادی روز دوشنبه همزمان با هفته ‘ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی’ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: از این تعداد تاکنون ۸۵ روستا در قالب ۵۵ شهرک و تحت تاثیر…

  ۱۸۷ روستای چهارمحال و بختیاری در معرض خطر رانش زمین قرار داردReviewed by Aryan♥ on Dec 26Rating:

  ستار فرهادی روز دوشنبه همزمان با هفته ‘ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی’ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: از این تعداد تاکنون ۸۵ روستا در قالب ۵۵ شهرک و تحت تاثیر سیل، ریزش کوه و رانش زمین جابجا شده است.
  وی افزود: وجود بارندگی های بالای ۱۰ میلیمتر به مدت چند روز در سال، طوفان، یخبندان، سیل، رانش زمین و رعد و برق از مهمترین حوادث غیرمترقبه در چهارمحال و بختیاری است.
  فرهادی افزود: هم اینک برخی کانون های جمعیتی در اطراف سه هزار و ۲۰۰ کیلومتر رودخانه دائمی و فصلی چهارمحال و بختیاری مستقر است.
  وی یادآور شد: استقرار کانون های جمعیتی در اطراف رودخانه ها مشکلاتی را هنگام بروز حوادث غیرمترقبه برای ساکنان آن به وجود می آورد.
  مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: این استان در جابجایی روستاهای در معرض خطر، رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
  وی گفت: چهارمحال و بختیاری ۳۰ گسل اصلی و فرعی دارد و بر روی چین خوردگی زاگرس مرکزی قرار دارد که بخش ابتدایی گسل زاگرس در استان است.
  فرهادی تاکید کرد: قرارگیری چهارمحال و بختیاری بر روی گسل های زلزله خیز و استقرار ۸۰ درصد وسعت این استان در شیب بالای ۱۵ درصد ضرورت توجه به اقدامات پیشگیرانه هنگام وقوع این بلای طبیعی را بیشتر می کند.
  مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری افزود: امسال به منظور ترویج فرهنگ ایمنی و انسجام در اقدامات، شعار ‘آگاهی از مخاطرات طبیعی، ارتقای تاب آوری جامعه’ به عنوان شعار روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در سال ۱۳۹۵ نامگذاری انتخاب و نامگذاری شده است.
  وی تصریح کرد: هم اکنون ارتقای آمادگی عمومی، هماهنگی دستگاه های اجرایی و انسجام اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران در استان ها با هدف کاهش خطرپذیری هنگام بروز حوادث و بلایای طبیعی به عنوان یک ضرورت احساس می شود.
  ساعت ۵ و ۲۶ دقیقه و ۲۶ ثانیه بامداد پنجم دی ۱۳۸۲ زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۶ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین بم را با خاک یکسان و خسارت های جبران ناپذیری را وارد کرد.
  براساس آمار رسمی ارائه شده ۹۰ درصد ساختمان های بم در این زلزله ویرانگر به طور کامل خراب شد و آنچه هم بر جای ماند از امنیت کافی برخوردار نبود.
  به همین منظور پس از وقوع زلزله بم در پنجم دی ۱۳۸۲ همه ساله این روز را به عنوان روز ‘ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی’ نامگذاری کرده اند.
  چهارم تا دهم دی ۱۳۹۵ به عنوان هفته ‘ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی’ نامگذاری شده است.
  چهارمحال و بختیاری یکی از استان های زلزله خیز کشور محسوب می شود.
  خبرنگار: وحید رئیسی دهکردی** انتشار دهنده:محمود رئیسی
  ۷۳۶۲/۲۰۹۷

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.