• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار پربازدید » اهداف را فراموش نکنیم
  کد خبر : 1959267

  اهداف را فراموش نکنیم

  اهداف را فراموش نکنیمReviewed by Aryan♥ on Dec 26Rating: درادامه این مطلب آمده است: شاید اگر بخواهیم از مزایای شبکه‌های اجتماعی بگوییم شیوع یک خبر، مد یا یک شایعه است. چالش‌ها و کمپین‌ها هم در کم‌ترین زمان ممکن در شبکه‌های اجتماعی فراگیر می‌شود، چالش سطل یخ، چالش بدون آرایش، کمپین نه به خودرو ملی! تازگی‌ها…

  اهداف را فراموش نکنیمReviewed by Aryan♥ on Dec 26Rating:

  درادامه این مطلب آمده است: شاید اگر بخواهیم از مزایای شبکه‌های اجتماعی بگوییم شیوع یک خبر، مد یا یک شایعه است. چالش‌ها و کمپین‌ها هم در کم‌ترین زمان ممکن در شبکه‌های اجتماعی فراگیر می‌شود، چالش سطل یخ، چالش بدون آرایش، کمپین نه به خودرو ملی! تازگی‌ها هم گویا در یک اقدام مردمی قرار است از خرید و مصرف روغن نباتی خودداری کنیم البته امیدوارم خیلی زود چنین کمپین‌هایی را به دست فراموشی نسپاریم!
  چالش سطل یخ را اگر خاطرتان باشد سروصدای زیادی به‌پا کرد، چالشی که در بین افراد مشهور اپیدمی شد و هر شخصی که در این چالش شرکت می‌کرد چند نفر دیگر را به این چالش دعوت و در صورت شرکت نکردن فرد مورد نظر در چالش، مبلغی به مراکز خیریه اهدا می‌شد.
  البته برخی از هنرمندان و ورزشکاران با وجود شرکت در چالش، از کمک‌های مالی هم دریغ نکردند، چالش فراگیر شد و این‌که واقعا رقم‌های اعلامی به حساب مراکز خیریه واریز می‌شد یا خیر بحثی است که شاید در این مقال فرصت پرداختنش نباشد اما پس از مدتی بحث بر سر چرایی پدیدآمدن این چالش پیش آمد، حتی شرکت آبفا هم از شهروندان خواست با توجه به کمبود آب چالش به شکل دیگری برگزارشود،
  چند روزی گذشت تا این‌که اصل ماجرا و شروع چالش مشخص شد، مشخص بود! برای ما روشن شد، کمک به بیماران «ای ال اس»
  چالش جدید این روزهای جوامع مجازی در کشورمان چالش مانکن است که الحق و الانصاف بسیار زیبا اجرا شده‌است، شاید پر بیراه نباشد که بگوییم در این زمینه هم هنر نزد ایرانیان است و بس…
  کلیپ‌هایی که هر کدام بهتر از دیگری ساخته شده‌بودند. دانش‌آموزان ابتدایی، کارکنان میدان تره‌بار، کوهنوردان بر فراز قله توچال تعدادی جوان در جنگل و … آنقدر به جزئیات امر هم دقت شده‌بود که گویی تعدادی بازیگر و گروه فیلمبرداری این کلیپ‌ها را ساخته بودند، چالش‌هایی همچون چالش مانکن کادر پزشکان در اتاق عمل هم سرو صدای زیادی به پا کرد. تعدادی آدم که در موقعیت‌های مختلف دقایقی ثابت مانده و یک آهنگ آمریکایی نیز پخش می‌شود، برای این کلیپ‌ها حتی از سوی یکی از شرکت‌ها با شعارفیکس شو، فیلم بگیر جایزه هم در نظر گرفته شده‌است.
  کلیپ‌های نخستی که از این چالش دیدم در حد شوخی بود، اما حتما تفکری پشت چنین ایده‌ای وجود داشت، بعد از کلی اندیشه به این نتیجه رسیدم که حتما منظور این است که قدر دقایق زندگی‌مان را بدانیم، به نظرم جالب آمد و با دیدن کلیپ‌های بعدی این موضوع که زندگی از همین لحظات تشکیل شده و باید قدر موقعیت‌ها و زمان را دانست را در ذهنم مرور می‌کردم و خودم را در لحظات خوب زندگی‌ام ثابت نگه می‌داشتم.
  تا این‌که اتفاقی از اصل ایده این چالش مطلع شدم، باز هم بیماری «ای ال اس»، همانند چالش سطل یخ اگر فردی به این چالش دعوت شده و در آن شرکت نکند باید مبلغی به بیماران «ای ال اس» هدیه کند، اما ما آنقدر سرگرم ساختن کلیپ و حظ بردن از آن هستیم که اصل چالش را به فراموشی سپرده‌ایم و فرصتی برای به رخ کشیدن توانایی‌هایمان و نیز تفریحی جدید شده‌است.
  حالا وقتی می‌دانیم علت این چالش چیست باز هم لذتی از فیکس شدن یا همان ثابت ماندنمان خواهیم برد یا اینکه …
  « ای ال اس» یک بیماری است که منجر به از دست رفتن تدریجی عملکرد عضلات به ویژه عضلات مخطط می‌شود و با تضعیف ماهیچه‌ها به تدریج فرد به فلج عمومی مبتلا می‌شود؛ به گونه‌ای که توانای هرگونه حرکتی از فرد سلب خواهد شد. معمولاً مبتلایان به این بیماری مدت زمان زیادی زنده نمی‌مانند، افراد مبتلا به این بیماری دچار ناتوانی‌های حرکتی می‌شوند و سه تا پنج سال پس از ابتلا به بیماری جانشان را از دست می‌دهند.
  ۷۳۴۱/۶۰۲۶
  خبرنگار: خدیجه سلطانی پور ** انتشاردهنده: جانعلی فتحی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.