• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » فرمول موفقیت داعش و برگ برندۀ آن چیست؟
  کد خبر : 1959124

  فرمول موفقیت داعش و برگ برندۀ آن چیست؟

  فرمول موفقیت داعش و برگ برندۀ آن چیست؟Reviewed by on Dec 26Rating: العالم – خاورمیانه روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت در هفته‌های گذشته داعش متحمل شکست های زیادی شده است؛ از قلمرو خود در سواحل لیبی بیرون شده است، درحال نبرد سنگین برای کنترل موصل در عراق است و بخشی از قلمرو تحت کنترل…

  فرمول موفقیت داعش و برگ برندۀ آن چیست؟Reviewed by on Dec 26Rating:

  العالم – خاورمیانه

  روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت در هفته‌های گذشته داعش متحمل شکست های زیادی شده است؛ از قلمرو خود در سواحل لیبی بیرون شده است، درحال نبرد سنگین برای کنترل موصل در عراق است و بخشی از قلمرو تحت کنترل خود در سوریه را از دست داده است. با این وجود حمله مرگبار این گروه تروریستی در برلین نشان داد که قدرت فوق العاده آن برای انجام عملیات تروریستی در سراسر جهان کاسته نشده است و همین موضوع ممکن است به تقویت آن کمک کند.

  این روزنامه افزود که در سال گذشته (۲۰۱۶) علیرغم اینکه داعش تحت حملات همه جانبه ائتلاف بوده است مسئولیت انجام ده ها عملیات تروریستی را بر عهده گرفته است که در بیش از ۱۶ کشور و در ۴ قاره جهان رخ داده است. این آمار به غیر از اقدامات این گروه در سوریه و عراق است که به گفته پنتاگون در طول ۲ سال گذشته ۵۰ هزار نفر از نیروهای خود را از دست داده است، تقریبا بیشتر از نیروهایی که آمریکا در جنگ ویتنام از دست داده بود.

  براساس این گزارش، هسته اصلی موفقیت های جهانی داعش ترکیب عجیبی از الهامات مذهبی و همچنین فرصت طلبی جنایی است که از القاعده الهام گرفته شده است، هرچند که القاعده موفقیت چشمگیری در آن نداشت. برنارد هیکل استاد مرکز مطالعات خاور نزدیک دانشگاه پرینستون میگوید که برگ برنده داعش ادعای آنها برای برقراری خلافت است.

  در عین حال داعش احتیاطا سختگیری و موانع خود برای پذیرش یک اقدام به عنوان حمله تروریستی را پایین آورده است؛ مانند حمله تروریستی اخیر با کامیون در برلین که مشابهش نیز در ماه جولای در نیس فرانسه رخ داد. هر ۲ حمله بسیار ساده و سهل الوصول بودند؛ مهاجمان ۲ کامیون را تصرف و با آن به جمعیت حمله ور شدند و به هیچ سلاحی نیاز نداشتند. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.