• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اصرار ترکیه برای ورود به شهر الباب به رغم خسارت ها و تلفات فراوان
  کد خبر : 1959055

  اصرار ترکیه برای ورود به شهر الباب به رغم خسارت ها و تلفات فراوان

  اصرار ترکیه برای ورود به شهر الباب به رغم خسارت ها و تلفات فراوانReviewed by on Dec 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، شهر الباب در شمال شرق حلب از ۹ دسامبر که تروریست های سوری مورد حمایت ترکیه، از آغاز عملیات تسلط براین شهر خبر دادند تاکنون شاهد درگیری های شدیدی…

  اصرار ترکیه برای ورود به شهر الباب به رغم خسارت ها و تلفات فراوانReviewed by on Dec 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، شهر الباب در شمال شرق حلب از ۹ دسامبر که تروریست های سوری مورد حمایت ترکیه، از آغاز عملیات تسلط براین شهر خبر دادند تاکنون شاهد درگیری های شدیدی میان یگان های ارتش آزاد و داعش بوده است.
  خسارت های دو طرف در این عملیات نشان داد که بیرون راندن داعش از این شهر چندان آسان نیست، هرچند که کارشناسان با مقایسه این شهر با جرابلس که دو روزه از طرف داعش به تروریست های مورد حمایت ترکیه واگذار شد، اعلام کردند که الباب در طول چند روز آزاد می شود.
  یگان های ارتش آزاد چهارشنبه گذشته توانستند بر جبل عقیل و بیمارستان الحکمه در غرب الباب مسلط شوند و مسیر اصلی الباب به حلب را قطع کنند تا داعش را از دو محور شمال و جنوب در تنگنا قرار دهند.
  جبل عقیل از آن جهت اهمیت دارد که بر بیشتر محله های الباب مشرف است ولی گروه داعش در یک پاتک کوبنده توانست جبل عقیل و بیمارستان را بازپس گیرد.
  این مقاومت داعش چنان بود که برخی از زیرمجموعه های ارتش آزاد مورد حمایت ترکیه از ورود به شهر الباب در طول چند روز و یا چند هفته نا امید شده اند.
  بیشترین خسارت از زمان آغاز عملیات زره فرات در ماه اوت گذشته تاکنون در نبرد چند روزه الباب به ترکیه وارد شد.
  تاکنون ارتش ترکیه در این نبرد ۱۶ کشته، ۳۳زخمی و تعدادی اسیر داده است و داعش چند تانک و نفربر ترکیه را به غنیمت گرفته یا منهدم کرده است.
  اما به رغم همه این خسارت ها و حتی زنده سوزی ۲ سرباز ترک توسط داعش، مسئولان ترکیه بر ادامه نبرد در خاک سوریه اصرار می ورزند.
  البته خسارت های این نبرد به داعش و ترکیه محدود نشده است و ده ها غیرنظامی ساکن الباب در حملات زمینی و هوایی ترکیه و داعش کشته و زخمی شده اند.
  براساس اعلام برخی منابع، تاکنون ۹۱ غیرنظامی در شهر الباب کشته و ۴۵ تن دیگر زخمی شده اند بطوری که برخی از خانواده ها به طور کامل در بمباران هوایی و توپخانه ای ترکیه کشته شده اند.
  نبرد شدید الباب نشان دهنده اهمیت این شهر برای طرف های درگیری است بطوری که داعش آن را مهمترین پایگاه خود در شمال حلب می داند و ترکیه نیز فتح این شهر را کامل کننده منطقه امن مورد نظر خود و دفع کننده خطر کردها که عملیات زره فرات به همان بهانه آغاز شده است به شمار می آورد.
  ۶۱۱۶*شبس*۱۶۱۳*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.