• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » توسعه آموزش‌های مهارتی در بین صنف کارگران ساختمانی ضروری است
  کد خبر : 1959047

  توسعه آموزش‌های مهارتی در بین صنف کارگران ساختمانی ضروری است

  توسعه آموزش‌های مهارتی در بین صنف کارگران ساختمانی ضروری استReviewed by on Dec 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، محمدسعید جهانبین یکشنبه‌شب در جلسه بررسی مشکلات انجمن صنفی کارگران سنندج که در سالن جلسات شورای شهر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: بحث تشکیل انجمن صنفی کارگران ساختمانی در سال…

  توسعه آموزش‌های مهارتی در بین صنف کارگران ساختمانی ضروری استReviewed by on Dec 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، محمدسعید جهانبین یکشنبه‌شب در جلسه بررسی مشکلات انجمن صنفی کارگران سنندج که در سالن جلسات شورای شهر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: بحث تشکیل انجمن صنفی کارگران ساختمانی در سال ۸۵ مطرح شد.

  معاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان تصریح کرد: بحث آموزش کارگران ساختمان در قالب اجرای مصوبه‌ای از سوی سازمان نظام مهندسی از سال ۸۵ در دستور کار قرار گرفته و باید ظرف ۱۰ سال فعالان این عرصه آموزش‌های لازم را ببینند.

  وی گفت: در همین راستا و به استناد مواد ۸۵، ۱۳ و ۹۱ قانون کار جمهوری اسلامی و نیز به منظور تعریف الزامات ایمنی و توجه به قوانین و مقررات در فعالیت‌های پیمانکاری و تدوین استراتژی مدیریت پیشگیرانه، آئین‌نامه ایمنی امور پیمانکاری در سال ۹۲ به تصویب وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسید.

  جهانبین خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰ درصد از حوادث کارگران در کارهای ساختمانی اتفاق می‌افتد که ارتقای سطح ایمنی محیط کار و ارائه آموزش و مهارت‌های لازم به کارگران می‌تواند این حوادث را کاهش دهد.

  وی گفت: یکی از اقدامات بسیار خوبی که انجام شد این بود که تشکیل انجمن صنفی خاص برای کارگران ساختمانی در سطح استان هدف‌گذاری شده و در برخی از شهرستان‌های استان از جمله کامیاران، سقز و دیواندره تشکیل شده و اقداماتی نیز برای تشکیل این انجمن در سنندج صورت گرفت.

  معاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان افزود: در زمان معاون عمرانی استانداری دولت قبل قرار شد ساختمان انجمن کارگری سنندج در زمینی در میدان ۱۲ فروردین احداث شود اما چون متاسفانه اجرای پروژه‌ها قائل به شخص است، با جابجایی معاون عمرانی، این موضوع مسکوت ماند و اجرا نشد.

  وی گفت: همانطور که احداث ساختمان مهم‎ترین خواسته اعضای انجمن کارگری سنندج است،اولویت اصلی همه ما باید این باشد که یک زمین برای ساخت ساختمان انجمن را تامین نماییم.

  جهانبین مدیریت حوادث و پیشگیری از آن را امری ضروری دانست و گفت: برای مهار حوادث باید برنامه‌های کوتاه‎مدت و بلندمدت تعریف و اجرایی شود که در این راستا نفش آموزش بسیار مهم است.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: باید آموزش کارگران و فرهنگ‌سازی در این زمینه تقویت شود تا بتوانیم حوادث ناشی از کار را در محیط‌های کاری به حداقل برسانیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.