• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » ۶۰ هزار کارگر ساختمانی در کردستان تأیید صلاحیت گرفته‌اند
  کد خبر : 1959045

  ۶۰ هزار کارگر ساختمانی در کردستان تأیید صلاحیت گرفته‌اند

  ۶۰ هزار کارگر ساختمانی در کردستان تأیید صلاحیت گرفته‌اندReviewed by on Dec 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، سیدجمیل احمدی یکشنبه‌شب در جلسه بررسی مشکلات انجمن صنفی کارگران سنندج که در محل سالن جلسات شورای اسلامی شهر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مباحث در زمینه انجمن…

  ۶۰ هزار کارگر ساختمانی در کردستان تأیید صلاحیت گرفته‌اندReviewed by on Dec 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، سیدجمیل احمدی یکشنبه‌شب در جلسه بررسی مشکلات انجمن صنفی کارگران سنندج که در محل سالن جلسات شورای اسلامی شهر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مباحث در زمینه انجمن کارگران، تامین زمین و مکان برای فعالیت انجمن است که باید زمین مورد نیاز احداث یک مکان مناسب در اختیار آنان قرار گیرد.

  وی خاطرنشان کرد: ساماندهی کارگران ساختمانی از جمله موضوعات مهمی است که تحقق آن به نفع مردم و کارگران است.

  به گفته مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کردستان، اگر کارگرانی که در حوزه صنعت ساختمان فعالیت می‌کنند زیرپوشش این انجمن قرار بگیرند قطعا به صورت هدفمند می‌توان بحث آموزش و سایر مسائل آنها را دنبال کرد.

  احمدی خاطرنشان کرد: اگر انجمن کارگری سنندج صاحب مکان شود می‎توان کارگران سر چهارراه‎ها را در بخشی از ساختمان انجمن ساماندهی کرد.

  وی تصریح کرد: در قالب این انجمن برای این کارگران که هر کدام در زمینه‌ای در صنعت ساختمان فعالیت می‌کنند بانک اطلاعاتی ایجاد و به صورت سازمان یافته‌تر عمل می‌شود.

  به گفته مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کردستان، براساس همین بانک اطلاعاتی می‌توانیم به این افراد آموزش‌های لازم را در زمینه‌های مهارتی و آموزش‌های حفاظت و ایمنی‌کاری ارائه شود.

  احمدی خاطرنشان کرد: کارگرانی که زیرپوشش این آموزش‌ها قرار می‌گیرند می‌توانند از مزایای بیمه‌های اجتماعی بهره‎مند شوند.

  وی اضافه کرد: توجه به توسعه آموزش‌های مهارتی در بین جامعه کارگری از مهم‌ترین ضرورت‌ها است چون در قالب این آموزش‌ها گرید و نرخ این کارگران کاملا مشخص می‌شود.

  مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کردستان تصریح کرد: طی پنج سال گذشته بیش از ۶۰ هزار نفر در زمینه صنعت ساختمان زیرپوشش آموزش‌های مهارتی قرار گرفته‌ و تائید صلاحیت دریافت کرده‎اند.

  احمدی یادآوری کرد: متاسفانه بیشترین درصد این مهارت‌ها در سطح سه است و تمایل چندانی برای کسب مهارت‌های درجه دو و یک در جامعه کارگری وجود ندارد.

  وی خاطرنشان کرد: اکثر دستگاه‌ها و ادارات مرتبط با حوزه کارگران و در مجموع صنعت ساختمان فعالیت دارند ولی متاسفانه عدم هماهنگی و تعامل در بین این بخش‌ها موجب شده است از اقدامات یکدیگر آگاهی نداشته باشیم.

  مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کردستان در ادامه تاکید کرد: باید در صدور شناسنامه‌های ساختمانی قید شود از کارگران مهارت‌دار استفاده شود که این مهم نیازمند داشتن بانک اطلاعاتی کاملی از کارگران است.

  احمدی با بیان اینکه امروز کسانی که می‌خواهند یک کارگر ماهر در بحث ساختمانی را بکارگیری کنند، نمی‌دانند به کجا مراجعه کنند، گفت: اگر کارگران زیرپوشش انجمن قرار بگیرند در بحث نظارت بر عملکرد آنها نیز می‌توان بهتر عمل کرد.

  وی از انعقاد تفاهم‌نامه سه جانبه بین فنی و حرفه‌ای، انجمن عمومی کارگران و نظام مهندسی در استان خبر داد و تصریح کرد: بخش مربوط به فنی و حرفه‌ای در این تفاهم‌نامه به صورت کامل اجرا شده اما در کل در روند اجرای این تفاهم‌نامه سه جانبه خوب عمل نشده است.

  مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کردستان خاطرنشان کرد: کارگران ساختمان را نباید به عنوان کارگر ساده ببینم بلکه توجه به حفظ حرمت و کرامت کارگران از مهم‌ترین مباحثی است که در بستر انجمن کارگران به خوبی قابل دستیابی است.

  احمدی با بیان اینکه فنی و حرفه‌ای استان کردستان در زمینه ارائه آموزش‌های مهارتی به کارگران هیچ مشکلی ندارد، گفت: متاسفانه سوءاستفاده‌هایی در این زمینه صورت می‌گیرد، چرا که برخی‌ها که اصلا کارگر ساختمانی نیستند با هدف بهره‌مندی از بیمه کارگری، برای دریافت تائیدیه مهارت مراجعه می‌کنند.

  وی اضافه کرد: قطعا معرفی کارگران از طریق انجمن می‌تواند مانع برخی سوءاستفاده‌ها شود و در نتیجه حق کارگران واقعی حوزه صنعت ساختمان ضایع نمی‌شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.