• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » اظهارات ظریف از تریبون جلسه علنی بازگو شد/دفاعیات کریمی قدوسی
  کد خبر : 1958849

  اظهارات ظریف از تریبون جلسه علنی بازگو شد/دفاعیات کریمی قدوسی

      عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اظهارات ظریف در مورد نقض برجام خلاف قانون اساسی نیست، این اظهارات را از تریبون علنی مجلس منتشر کرد. به گزارش ایران ویج، در جلسه علنی نوبت عصر روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی جواد کریمی قدوسی در تذکری بر اساس…

  ظریف

   

   

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اظهارات ظریف در مورد نقض برجام خلاف قانون اساسی نیست، این اظهارات را از تریبون علنی مجلس منتشر کرد.
  به گزارش ایران ویج، در جلسه علنی نوبت عصر روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی جواد کریمی قدوسی در تذکری بر اساس ماده ۷۹ آئین نامه داخلی مجلس گفت: پیرو مطالبی که همکار محترممان آقای کواکبیان مطرح کردند و اشاره ای داشتند به کسی که فایل صوتی مذاکرات کمیسیون امنیت ملی را منتشر کرده است و خلاف واقع گفته است تذکردارم و در راستای تنویر افکار همکاران محترم و ملت ایران اشاره ای به مذاکرات کمیسیون امنیت در جلسه با وزیر امور خارجه می کنم.

  نماینده مردم مشهد اظهارداشت: طبق ماده ۷۷ آئین نامه داخلی مجلس، نمایندگان بر اساس اصل ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی در اظهارنظر در مورد همه مسائل کشور مصونیت دارند. البته در اینجا مرز شرع، قانون و حیثیت افراد محفوظ است. اظهارنظر حق نمایندگان است.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: همه کمیسیون ها با وزرا در فصل بودجه جلسه دارند. جناب آقای ظریف و معاونانشان هم به کمیسیون امنیت ملی تشریف آوردند که بودجه ۹۶ بررسی شود.

  وی ادامه داد: ایشان در کمیسیون جمع بندی خودشان در خصوص نقض برجام از ناحیه آمریکا را تفسیر فرمودند.

  وی با بیان اینکه بنده متن این نوار را پیاده کرده و در اختیار خبرنگاران و رسانه ها قرار داده ام، گفت: هیچ مطلب محرمانه ای در این فایل صوتی وجود ندارد و دانستن این مطالب موجب افزایش انسجام ملی و عزم و اراده ما برای دستیابی به حقوقمان خواهد شد.

  عضو کمیسیون امنیت ملی اظهارداشت: همین الان هم که کمیسیون مشترک برجام تشکیل شده و مذاکرات انجام می شود، پس از پایان جلسه بلافاصله کمیسیون مشترک برجام مذاکرات را در فضای دنیا پخش می کند. لذا اطلاع رسانی این مسائل عادی خلاف نیست. این فضاسازی ها جفایی در حق همه نمایندگان بود.

  کریمی قدوسی گفت: همکاران بنده آمدند در کمیسیون امنیت ملی فایل صوتی را گوش دادند و به آنچه بنده بیان کرده بودم تطبیق داده، بنده هم در اختیار رسانه ها قرار دادم.

  وی بخش هایی از این فایل صوتی را قرائت کرد و گفت: آقای ظریف می گوید بر اساس توافقی که با آقای ظریف کردیم من اشتباه کردم، بر اساس توافقی که انجام شد، استراتژی خودمان را کنار گذاشتیم و بر مبنای توافق صحبت کردیم من اشتباه کردم.

  وی ادامه داد: آقای ظریف همچنین در خصوص علل تمدید تحریم ها در جلسه کمیسیون اعلام می کند بر اساس توافقی که با آقای کری کردیم و قولی که آقای کری داد موضع علنی گرفتیم. من اشتباه کردم. یعنی رسماً ما نمی بایستی بر اساس عهد این آقا عمل می کردیم. ما باید بر اساس استراتژی خودمان برای حذف کنگره عمل می کردیم.

  عضو کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: هیچ خدشه ای در این اظهارات وارد نیست و نص صریح اظهارات نمایندگان است.

  کریمی قدوسی اظهارداشت: قانون اساسی اعلام می دارد که هر نماینده ای در برابر ملت مسئول است و حق دارد درباره مسئولین داخلی کشور اظهارنظر نماید.

  وی در پایان از استماع نمایندگان و رئیس مجلس تشکر کرد.

   

  منبع: خبرنگار مهر
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.