• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » مانور امداد و نجات در رفسنجان برگزار شد
  کد خبر : 1958650

  مانور امداد و نجات در رفسنجان برگزار شد

  مانور امداد و نجات در رفسنجان برگزار شدReviewed by on Dec 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار ایسنا ، فرماندار رفسنجان در این رابطه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان رفسنجان با توجه به موقعیتی که شهرستان دارد هم به لحاظ حوادث غیرمترقبه و هم به لحاظ جاده ترانزیتنی که محل عبور…

  مانور امداد و نجات در رفسنجان برگزار شدReviewed by on Dec 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار ایسنا ، فرماندار رفسنجان در این رابطه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان رفسنجان با توجه به موقعیتی که شهرستان دارد هم به لحاظ حوادث غیرمترقبه و هم به لحاظ جاده ترانزیتنی که محل عبور و مرور مسافرین هستیم و هم شهرستانهای همجوار ما قاعدتاً باید از امکانات بهداشتی درمانی شهرستان استفاده کنند لازم است در این حوزه زیرساختها فراهم شود و این آمادگی برای بحث درمان مصدومین حوادث بوجود بیاید.

  حمید ملانوری افزود: مانور امروز ساعت ۶:۳۷ دقیقه صبح با موضوع زلزله در یکی از مناطق شهری برگزار شد و جلسه ستاد مدیریت بحران تشکیل شد و روسای اداراتی که عضو ستاد هستند خود را به ستاد رساندند و اکیپهای امدادی را به محل حادثه اعزام کردند.

  وی ادامه داد: از محل حادثه بازدید داشتیم که اکیپهای امدادی از جمله نیروی انتظامی، بهداشت، هلال احمر، ادارات آب، برق، گاز، آتش نشانی، اورژانس، بسیج حضور خوب و فعالی داشتند. همچنین حضور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان را داشتیم که اینها باید بعداً خودشان به حوزه امداد و نجات و درمان ورود پیدا کنند. حضورشان در صحنه به صورت عملی موثر بود.

  رئیس ستاد مدیریت بحران رفسنجان خاطرنشان کرد: امکانات خوبی در این سالها در اختیار گرفته ایم مانند اتوبوس آمبولانس، اورژانس های ۱۱۵، گردانهای ویژه بسیج برای مقابله با بحرانها، در مجموع آمادگی خوبی را امروز شاهد بودیم.

  ملانوری تصریح کرد: نکته دیگر آماده سازی مکانی در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) ویژه مواقع حوادث و بحران بود که سالنی با ۱۰۰ تحت درمانی با داورهای مواقع بحران و تیمهای پزشکی و امدادی که این مرکز به طور ویژه برای حوادث در نظر گرفته شده است و در این مانور آمادگی آن مورد آزمایش قرار گرفت.

  وی در پایان گفت: پس از برگزاری، نواقصی که در این مانور داشتیم را برطرف خواهیم کرد همچنین ادارات و ارگانهایی که حضور به موقع و موثری در مانور داشتند مورد تشویق قرار می گیرند.

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان نیز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز ساعت ۶:۳۸ دقیقه مرکز مدیریت بحران و هلال احمر به ما اطلاع دادند که زلزله ای به قدرت ۵.۳ ریشتر در رفسنجان به وقوع پیوسته که ما بلافاصله و ده دقیقه بعد تیم های پزشکی را آماده کردیم و تیمهای مختلف را در قسمتهای مختلف در چهار گروه تقسیم بندی کردیم.

  دکتر علی مظفری افزود: گروه پزشکان را نیز در گروههای جراحی عمومی، مغز و اعصاب، داخلی و طب اورژانس تقسیم بندی کردیم. همچنین قسمتهای حفاظت و انتظامات، پشتیبانی، تغذیه، بهداشت محیط و کلیه گروهها را در سطوح مختلف تقسیم بندی شدند و با توجه به اینکه به ما اعلام شده بود که ۷۰ بیمار را باید پوشش دهید ما اعلام آمادگی کردیم که با هماهنگی هلال احمر تا ۱۰۰ نفر را می توانیم پوشش دهیم.

  وی با بیان اینکه ما ۷:۴۵ دقیقه برای پذیرش بیماران آمادگی داشتیم، یادآور شد: علاوه بر آمادگی هایی که داشتیم تا در کار بیمارستان اختلال ایجاد نشود ۱۳ چادر نصب کردیم که حتی خدمات پاراکلینیک را ارائه می دادیم. بیماران را سطح بندی کردیم و عده ای از آنان را در سالنی که در این خصوص با تخت هایی دارای امکانات احیا و اکسیژن مستقر کردیم.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.