• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بهداشت و سلامت » اقدامات مهمی در زمینه بهداشت و درمان کودکان در هرمزگان انجام شده است
  کد خبر : 1958447

  اقدامات مهمی در زمینه بهداشت و درمان کودکان در هرمزگان انجام شده است

  اقدامات مهمی در زمینه بهداشت و درمان کودکان در هرمزگان انجام شده استReviewed by on Dec 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از یکشنبه خبرنگار ایرنا ، دکتر سید حسین داودی در نشست بررسی شاخص های سلامت کودکان و نوزادان که با حضور معاون بهداشتی وزیر بهداشت در بندرعباس برگزار شد، اظهار داشت: از…

  اقدامات مهمی در زمینه بهداشت و درمان کودکان در هرمزگان انجام شده استReviewed by on Dec 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از یکشنبه خبرنگار ایرنا ، دکتر سید حسین داودی در نشست بررسی شاخص های سلامت کودکان و نوزادان که با حضور معاون بهداشتی وزیر بهداشت در بندرعباس برگزار شد، اظهار داشت: از جمله این اقدامات راه اندازی مراکز مشاوره شیردهی در ۶ مرکز شهرستانی ، فعالیت کمیته شیر مادر در ستاد های شهرستانی و استانی ، پیگیری مرگ و میر کودکان در سطح دانشگاه و حضور مستمر در جلسات این کمیته ها می باشد .
  وی یکی از مهمترین و اولین علت مرگ و میر کودکان در هرمزگان را حوادث ترافیکی عنوان کرد و افزود: در همین راستا نشست های مشترکی با پلیس راهور داشتیم و همکاری و هماهنگی های خوبی در این خصوص انجام شده که امیدواریم بتوانیم در سایه این همکاری ها، مرگ و میر های حاصل از حوادث را کم کنیم .
  داودی تصریح کرد : برگزاری کلاسهای آموزشی احیای کودک و بررسی و غربالگری تکامل کودکان از دیگر موارد انجام شده در حوزه بهداشت است .
  وی افزایش تخت های nicu (مراقبت های ویژه کودکان ) در شهرستانهای میناب و پارسیان و بیمارستان های کودکان و خلیج فارس بندرعباس به تعداد ۴۷ تخت و پیگیری جهت افزایش این تخت ها در استان را از جمله اقدامات دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص حمایت از برنامه سلامت کودکان عنوان کرد.
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطرنشان کرد: افزایش جذب نیروهای متخصص در بیمارستان های استان همواره جزء برنامه های مهم این دانشگاه بوده و در حال حاضر متخصصین کودکان در همه بیمارستان های استان مستقر هستند .
  داودی بیان داشت: بحث مراقبت از کودکان و سلامت آنان ، به عنوان یک سیاست اصلی به ویژه بعد از اجرایی شدن طرح تحول سلامت در وزارت بهداشت پیگیری می شود که این طرح مورد حمایت دولت به صورت وسیع قرار گرفته و به نتایج بسیار خوبی رسیده است.
  ۷۱۹۸/۶۰۴۸
  خبرنگار: فاطمه حسینی انتشاردهنده: خلیل تنیده

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.