• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » افزایش سطح آگاهی و دانش مردم لازمه کاهش جرایم اجتماعی است
  کد خبر : 1958444

  افزایش سطح آگاهی و دانش مردم لازمه کاهش جرایم اجتماعی است

  افزایش سطح آگاهی و دانش مردم لازمه کاهش جرایم اجتماعی استReviewed by on Dec 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، حجت الاسلام مجید یزدی شنبه شب در دویست و یازدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: دستگاه قضایی برای تقلیل تعداد مجرمان در جامعه مراحل مختلف را اعمال می کند…

  افزایش سطح آگاهی و دانش مردم لازمه کاهش جرایم اجتماعی استReviewed by on Dec 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، حجت الاسلام مجید یزدی شنبه شب در دویست و یازدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: دستگاه قضایی برای تقلیل تعداد مجرمان در جامعه مراحل مختلف را اعمال می کند که پیشگیری، رسیدگی به کسانی که در معرض ابتلا به جرم قرار دارند و هم چنین تربیت و اصلاح مجرمان از جمله این مراحل است.
  وی با اشاره به این که برای کاهش جرایم توجه به یک مثلث سه ضلعی که در راس آن مقوله اصلاح مجرمان قرار دارد، ضروری است، افزود: تبعید، زندان و بعضا اعدام کردن مجرمان در همین راستا صورت می گیرد.
  یزدی هم چنین تطهیر محیط از زمینه وقوع جرم را ضلع دیگر این مثلث عنوان کرد و افزود: محیط پیرامونی انسان همواره آن را در معرض وقوع جرم قرار می دهد، از این رو باید هر وسیله یا ابزاری که چنین شرایطی بوجود می آورد را به کلی از محیط پاکسازی کرد.
  وی از تلفن همراه، رایانه و فضای مجازی به عنوان مهمترین ابزار برای ارتکاب افراد به جرم یاد کرد و افزود: این وسایل چون به سرعت اطلاعات را به انسال انتقال می دهند، برای جامعه یک آسیب و تهدید جدی محسوب می شوند، کما این که بسیاری از فروپاشی های خانواده ها ناشی از آن است.
  یزدی با اشاره به ضرورت ایجاد آگاهی در مردم برای مصون نگه داشتن آنها از تخلف افزود: به طور حتم اگر درصد معلومات کسی بالا برود، گرفتار جرم و تخلف نمی شود.
  وی در بخش دیگری از سخنان با بیان این که خیلی از اختلاف ها و درگیری ها را می توان از طریق های داوری و کدخدا منشی حل کرد، افزود: وقتی پای یک زوج به دادگاه باز شود به راحتی با یکدیگر مصالحه نمی کنند.
  یزدی افزود: با توجه به اهمیت بحث داوری نخستین مرکز داوری قم در چند روز آینده در میدان روح الله گشایش می یابد.
  وی هم چنین با اشاره به راه اندازی مرکز مشاوره جوادالائمه(ع) دادگستری قم اظهار کرد: با توجه به جا به جایی مدیرعامل سازمان فرهنگی شهرداری قم، کار بازگشایی این مرکز با تاخیر مواجه شد، ولی طی ۲ روزه آینده فعالیت خود را آغاز می کند.
  ۷۴۰۳/ ۱۱۷۵ خبرنگار: محسن آقاگلی ** انتشار دهنده: رضا علیمحمدی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.