• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » رسیدگی به معضل موتورسواران در قم به یک مطالبه عمومی تبدیل شود
  کد خبر : 1958355

  رسیدگی به معضل موتورسواران در قم به یک مطالبه عمومی تبدیل شود

  رسیدگی به معضل موتورسواران در قم به یک مطالبه عمومی تبدیل شودReviewed by on Dec 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، عباس ذاکریان شنبه شب در دویست و یازدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: در حالی که به خاطر وقوع حادثه بسیار مهم و تکان دهنده برخورد ۲ قطار…

  رسیدگی به معضل موتورسواران در قم به یک مطالبه عمومی تبدیل شودReviewed by on Dec 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، عباس ذاکریان شنبه شب در دویست و یازدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: در حالی که به خاطر وقوع حادثه بسیار مهم و تکان دهنده برخورد ۲ قطار در مسیر تبریز – مشهد هیاهوی زیادی در کشور به راه افتاد و حتی یک وزیر هم در آستانه استیضاح قرار گرفت، سالانه ۳ تا ۴ برابر این حادثه شاهد تلفات ناشی از سوانح ترافیکی در قم هستیم ولی نسبت به آن هیچ توجهی صورت نمی گیرد.
  رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم افزود: طبق آماری که حدود ۲ یا ۳ سال پیش ارایه شد قم با یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن جمعیت بیش از ۱۴۰ تلفات در حوادث ترافیکی داشته است.
  ذاکریان با بیان این که ۷۰ درصد کشته شدگان حوادث ترافیکی در شهر قم را موتورسواران تشکیل می دهند و متاسفانه به هیچ قانون و ضابطه ای هم پایبند نیستند، اضافه کرد: باید موضوع رسیدگی به تخلفات موتورسواران را به عنوان یک مطالبه همگانی در جامعه مطرح کنیم و این موضوع اولویت نخست استانداری، دادگستری، نیروی انتظامی و اداره کل ورزش و جوانان قرار گیرد.
  وی با اشاره به این که معضل موتورسوران جدی ترین آسیب شهری در قم محسوب می شود، افزود: جلسه هایی که برای این منظور تشکیل می شود باید ضمانت اجرایی داشته باشد، تا به نتیجه منجر شود.
  عضو شورای اسلامی شهر قم نیز در این جلسه با بیان این که بیشتر تخت های بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان ها و مراکز درمانی قم توسط مصدومان ناشی از تصادف موتورسواران اشغال شده است، افزود: این مساله موجب شده تا دیگر هیچ تختی برای پذیرش بیماران قلبی وجود نداشته باشد.
  امیر علی احمدی با اذعان به این که تعداد بالای تصادف های موتورسیکلت خسارت های بسیار زیادی را به بخش های درمان و بیمه وارد می کند، تصریح کرد: طبق آمار طی سال های ۸۵ تا ۸۹ حوادث ترافیکی در سطح شهرهای کشور ۳۰ هزار تلفات داشته، که قم با توجه به تعداد زیاد موتورسوار سهم قابل توجهی را در این آمار دارد.
  ۷۴۰۳/ ۱۱۷۵ خبرنگار: محسن آقاگلی ** انتشار دهنده: رضا علیمحمدی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.