• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پژو، خوشگذرانی، قفل، پرتاب و سایر قضایا
  کد خبر : 1958097

  پژو، خوشگذرانی، قفل، پرتاب و سایر قضایا

  پژو، خوشگذرانی، قفل، پرتاب و سایر قضایاReviewed by on Dec 24Rating: روز نو : شکیبا، شهرام – در دولت‌های نهم و دهم، سیب‌زمینی، گوجه فرنگی، ممه، لولو، قطعنامه‌دان، هاله و… تبدیل به نمادهای سیاسی شد و حالا هم قفل و کلید و جاسوییچی و سایر متعلقات آنها… قضیۀ پژوی آر.دیهیچ وقت نفهمیدم انگیزه خریداران پژوی آر.دی…

  پژو، خوشگذرانی، قفل، پرتاب و سایر قضایاReviewed by on Dec 24Rating:

  روز نو :

  شکیبا، شهرام – در دولت‌های نهم و دهم، سیب‌زمینی، گوجه فرنگی، ممه، لولو، قطعنامه‌دان، هاله و… تبدیل به نمادهای سیاسی شد و حالا هم قفل و کلید و جاسوییچی و سایر متعلقات آنها…

  قضیۀ پژوی آر.دی
  هیچ وقت نفهمیدم انگیزه خریداران پژوی آر.دی چیست. موتورش پیکان، اتاقش پژو. خب چرا باید پیکان سوار شوی و هزینه پژو بدهی؟ تازه این موتور اصلاً قدرت کشیدن این اتاق را ندارد. تازه هم خودت می‌دانی که این پژو نیست، هم مردم. درست مثل اینها که توی شناسنامه اسمشان «نجف‌قلی» است ولی خودشان را «پژمان» معرفی می‌کنند.

  در انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ قطعاً خبری از پیکان نیست، ولی احتمال حضور پژو آر.دی زیاد است. احمدی‌نژاد حق ندارد بیاید، اما اصلاً بعید نیست از «احمدی‌نژاد مخفی‌ها» کسی معرفی شود. کسی که اتاقش پژوست ولی از تو احمدی‌نژاد است. گرچه خود احمدی‌نژاد هم اتاقش پیکان، ولی موتورش ژیان بود. روکش احمدی‌نژاد داشت ولی از داخل اسفندیار رحیم‌مشایی بود.

  قضیۀ خوشگذرانی
  وقتی کسی تو را به مهمانی دعوت می‌کند، معمولاً می‌پرسی که چه کسانی دعوت هستند؟ از دقت در لیست مهمان‌ها وضعیت معلوم می‌شود. می‌فهمی خوش می‌گذرد یا نه. انتخابات آینده، قطعاً خیلی به ما خوش خواهد گذشت. مگر می‌شود عضو هیأت مدیره شرکت دیزل سنگین ایران که همزمان رئیس فدراسیون غریق نجات و غواصی هم بوده از جانب مؤتلفه برای کاندیداتوری معرفی شود و خوش نگذرد.

  تازه بهتر هم خواهد شد. محسن رضایی گفته قطعاً کاندیدا نمی‌شود. با سابقۀ بی‌نظیر ثابت‌قدمی ایشان نتیجه حاصل می‌شود که رضایی حتماً کاندیدا خواهد شد.

  غرضی هم اخیراً خیلی فعال‌تر شده و بیشتر نظر می‌دهد و حضور به هم می‌رساند، پس او هم خواهد آمد.

  عارف هم مدتی است پرکارتر شده و بیشتر سکوت می‌کند، پس او نیز نقشه‌هایی دارد.

  با این حساب جنسمان حسابی جور است. فقط جای یک بنده خدایی خالی است که همیشه رقیب اصلی آرای باطله به حساب آمده و غالباً به رأی آوردن «آرای باطله» اعتراض می‌کرد. یادش به‌خیر. به نظر من برای ایجاد جو نشاط و عشق و حال در انتخابات ریاست‌جمهوری باید یک فکری برای حضور آن بنده خدا بکنند. او که بیاید، ساسی مانکن و الباقی جماعت اهل طرب هم می‌آیند و انتخابات قطعاً می‌ترکاند!

  کواکبیان هم گفته در حزب مردمسالاری از روحانی حمایت می‌کنیم ولی کاندیدای دیگری هم معرفی خواهیم کرد! یادش به‌خیر در انتخابات قبلی هم ائتلاف بزرگ اصولگرایان شکل گرفت، اما همه‌شان با هم در مناظرات شرکت کردند. اینها دقیقاً همان کسانی هستند که وقتی پنج نفری قرار است با یک ماشین بروند شمال، یکی رانندگی می‌کند و چهار نفر دیگر هم با هم روی صندلی جلو می‌نشینند.

  قضیۀ پلیس و قفل شدن
  این سیاست چه‌ها که نمی‌کند. در هر دوره‌ای از ریاست‌جمهوری یک کلماتی تبدیل به مفاهیم و نمادهای سیاسی می‌شوند که اصلاً قابل پیش‌بینی نیست، در دولت‌های نهم و دهم، سیب‌زمینی، گوجه فرنگی، ممه، لولو، قطعنامه‌دان، هاله و… تبدیل به نمادهای سیاسی شد و حالا هم قفل و کلید و جاسوئیچی و سایر متعلقات آنها…

  حالا نمی‌دانم منظور رئیس پلیس راهور تهران سیاسی بوده یا خیر ولی به هر حال ایشان فرموده‌اند که مردم از واژه «قفل» برای ترافیک تهران استفاده نکنند. درست است که مسائل مربوط به عبور و مرور و ورود و خروج شهر مربوط به ایشان است اما آنچه به انسان‌ها وارد یا از آنها خارج می‌شود، به اعتبار ورود و خروجش به پلیس راهور مربوط نیست. ایشان چه کار دارند که چه کلماتی از دهان مردم خارج می‌شود؟ آن مال دهۀ ۶۰ بود که پلیس به ورودی و خروجی دهان شهروندان کار داشت و دهان‌ها را می‌بویید. دهانت را می‌بویند مبادا گفته باشی «قفل ترافیکی»!

  قضیۀ پرتاب
  یادش به‌خیر. یک روزگاری جماعت عشق فوتبال جیب‌هایشان را پر از سنگ و نارنجک دست‌ساز می‌کردند و توی استادیوم به احسن وجه از خجالت تیم حریف درمی‌آمدند. بعداً که همه را موقع ورود می‌گشتند، هیچ جسم قابل پرتابی به استادیوم نمی‌رسید. یک سری از جماعت رند، با کلمن آب خنک می‌آمدند توی استادیوم. بعد تکه‌های یخ را درمی‌آوردند و می‌زدند توی سر همدیگر و بازیکنان حریف.

  مدتی است که کتک زدن سخنران قربتاً الی‌الله به عنوان بخش عقیدتی-سیاسی تعقیبات نماز بسیار مرسوم شده است. جماعت هم از فرط عمل به ارکان در مراتب ایمانشان مهر نماز را که متبرک است بر سر دیگران می‌کوبند. البته در مورادی نیز پرتاب تسبیح دیده شده است. فقط مانده پرتاب انگشتر که چون هزینه‌اش بالاست هنوز عملیاتی نشده.

  لذا پیشنهاد می‌شود در محل‌های نماز از مهرهای ثابت و نصب شده استفاده شود تا شأن مهر دست‌کم حفظ شود. با این حساب شاید پرتاب کفش مد شود که در آن صورت می‌توان به همان شیوه که سیندرلا شناسایی شد، ضارب را شناسایی کرد. البته اگر نقش و نگار و اندازه مهر را با پینه پیشانی مؤمن و ضارب ارجمند تطابق دهند، شناسایی امکان‌پذیر است. یک راه دیگر هم این است که برای حفظ حرمت مهر نماز و تربت، برگزارکنندگان نماز، در کنار جعبه‌های مهر جعبه‌هایی برای خرده آجر تعبیه کنند تا نمازگزاران محترم راحت‌تر باشند. اندازه خرده آجرها را هم می‌توانند با میزان نزدیکی سخنران با رئیس‌جمهور تنظیم کنند.

  خرده آجر: برای معاون وزیران
  چارک آجر: برای وزرا
  نصف آجر: برای معاونین رئیس‌جمهور
  آجر کامل: برای معاون اول
  بلوک سیمانی: برای شخص رئیس‌جمهور

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.