• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » قطعه سازان جان دوباره ای به گروه خودرویی دادند
  کد خبر : 1958095

  قطعه سازان جان دوباره ای به گروه خودرویی دادند

    به گزارش ایران ویج ، سهامداران خودرویی در این روز تعداد ۹۲میلیون سهام به ارزش معاملاتی ۱۲.۵ میلیارد تومان در ۸ هزار نوبت دست به دست کردند که نسبت به آخرین روز کاری هفته قبل افزایشی بودند. در ابتدای ساعات معاملات گروه خودرویی سبزپوش ظاهر شد و به روند افزایشی خود تا لحظات پایانی…

  قطعه سازان

   

  به گزارش ایران ویج ، سهامداران خودرویی در این روز تعداد ۹۲میلیون سهام به ارزش معاملاتی ۱۲.۵ میلیارد تومان در ۸ هزار نوبت دست به دست کردند که نسبت به آخرین روز کاری هفته قبل افزایشی بودند.
  در ابتدای ساعات معاملات گروه خودرویی سبزپوش ظاهر شد و به روند افزایشی خود تا لحظات پایانی نیمه دوم معاملات ادامه داد اما به تدریج از روند صعودی قدری کاسته شد و تب و تاب گروه برای ادامه رشد قیمتی کمتر شد به طوریکه نمادهای خودرو و خگستر قیمت معامله شان کاهشی شد، خلنت صف فروش تشکیل داد گرچه نهایتا صفش را جمع کرد، در مجموع نماگر گروه در نیمه دوم معاملات نسبت به نیمه اول ۴۱ واحد کمتر شد.
  اما وضعیت برای نمادهای خزر،خکار و خمهرمتفاوت بود، این ۳ قطعه ساز پیشتاز گروه خودرویی بودند و در حاشیه ۴ درصد مثبت با صف خرید به کار خود پایان دادند در این بین صف خکار با ۱.۶ میلیون سنگین تر از دو نماد دیگر بود و در قیمت ۱,۱۸۰ ریال بسته شد، خکمک هم صف خرید بود اما نهایتا صفش عرضه شد و با رشد ۴.۶۷ درصدی در قیمت پایانی ۱,۱۸۸ ریال به کار خو خاتمه داد.
  در میانه بازار خپارسح در قیمت ۱۱۴ ریال صف خرید ۱۴۶ میلیونی را تجربه کرد و حجم دادوستدها تا ۸۰ میلیون پیش رفت، اما لحظات آخر صف خود را عرضه کرد، خپارس نیز در حاشیه ۲% مثبت و قیمت ۹۶۲ ریال معاملات ۴۷ میلیونی را پشت سر گذاشت، باتوجه به آمار فعالیت ۹ ماهه این خودروساز و پوشش خوب ۷۷درصدی تولید و ۷۵ درصدی فروش شایعاتی از تعدیل مثبت این سهم به گوش می رسد، البته مبلغ فروش ۶۹ درصد بودجه را پوشش داده است.
  درمجموع امروز اکثر قریب به اتفاق نمادهای خودرویی افزایش قیمت داشتند از ۲۳ نماد معاملاتی خودرویی تنها تعداد ۳ نماد کاهش قیمت اندکی داشتند که در این بین خلنت با افت ۲ درصدی بیشترین کاهش را داشت اما از بین نمادهایی که رشد داشتند نمادهای خمهر ۴.۹۳ درصد، خکار ۴.۲۴ درصد،خکمک ۴.۶۷ درصد،خزر ۴.۳۸ درصد و ورنا ۳.۱۵ درصد سبزترینهای امروز گروه بودند.
  باتوجه به گزارش فعالیت شرکتهای بورسی کدال هم پر سر و صدا ظاهر شد، در این بین خزامیا خب راز پوشش ضعیف ۶۷ درصدی تولید و ۴۸ درصدی فروش داد، خبهمن از فروش تعداد زیادی شرکت بورسی به بهای تمام شده ۴.۵ میلیارد ریال زیانی معادل ۳ میلیارد ریال شناسایی کرد، خفناور هم طی ۹ ماه پوشش حدود ۶۴ درصدی برای تولید و فروش داشت، خکار در وضعیت بدتری قرار داشت چرا که ۵۲ درصد تولید بودجه را محقق کرده و فروش ۶۲ درصد بودجه را پوشش داده بود.

  منبع: عصرخودرو
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.