• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » مهماندار افسانه ای ۴۴ سال پس از سقوط در گذشت!
  کد خبر : 1958056

  مهماندار افسانه ای ۴۴ سال پس از سقوط در گذشت!

    مهماندار افسانه‌ای خطوط هوایی یوگسلاوی که در حادثه سقوط هواپیما از ارتفاع ۱۰ هزار متری در سال ۱۹۷۲ جان به دربرده بود، در سن ۶۶ سالگی از دنیا رفت. به گزارش ایران ویج؛ “به نقل از العالم، وسنا ولوویچ” مهماندار افسانه‌ای خطوط هواپیمایی یوگسلاوی و تنها نجات یافته هواپیمایی بود که ژانویه سال ۱۹۷۲…

  مهماندار افسانه ای

   

  مهماندار افسانه‌ای خطوط هوایی یوگسلاوی که در حادثه سقوط هواپیما از ارتفاع ۱۰ هزار متری در سال ۱۹۷۲ جان به دربرده بود، در سن ۶۶ سالگی از دنیا رفت.
  به گزارش ایران ویج؛ “به نقل از العالم، وسنا ولوویچ” مهماندار افسانه‌ای خطوط هواپیمایی یوگسلاوی و تنها نجات یافته هواپیمایی بود که ژانویه سال ۱۹۷۲ هدف اقدام تروریستی قرار گرفت و پس از سقوط، همه سرنشینان آن، جز این مهاندار جان خود را از دست دادند.

  براساس این گزارش، این مهماندار ۶۶ ساله خطوط هوایی یوگسلاوی، بیستم دسامبر (اول دی ماه) در آپارتمانش در بلگراد از دنیا رفت و پلیس بعد از گذشت چند روز جسد او را کشف کرد.

  خاطرنشان می شود معجزه آساترین سقوط هواپیما در سال ۱۹۷۲ روی داد؛ حادثه ای که در آن “وسنا ولوویچ” مهماندار ۲۲ ساله خطوط هوایی یوگوسلاوی در سقوطی از ارتفاع ۳۳۰۰۰ پایی نجات یافت و نامش در کتاب گینس ثبت شد.

  هواپیمای “دی سی-۱۰” که وی با آن پرواز می کرد، به علت انفجار بمبی که توسط جدایی طلبان “کروات” در چمدانی کار گذاشته شده بود، در هوا منفجر شد.

  هنگام انفجار این هواپیما، “ولوویچ” در حال پخش غذا بود و تنها چیزی که بعد از یک ماه به یاد آورد این بود که بر روی کوه های پوشیده از برف به هوش آمد.از میان ۲۸ نفری که در این هواپیما بودند وی تنها کسی بود که نجات یافت. وی نه تنها از سوختن و خاکستر شدن در اثر انفجار بمب نجات یافت بلکه از ضربه ناشی از اختلاف فشار داخل و بیرون هواپیما و خفگی ناشی از سرعت بالا (۲۰۰ مایل بر ساعت) و مرگ بر اثر برخورد با زمین نیز نجات یافت و برف، مانند بالشی ضربه را خنثی کرده بود.

  منبع: باشگاه خبرنگار ان
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.