• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » ۸۵۰ بنای تاریخی و ارزشمند در قم ثبت‌ شده است
  کد خبر : 1957917

  ۸۵۰ بنای تاریخی و ارزشمند در قم ثبت‌ شده است

  ۸۵۰ بنای تاریخی و ارزشمند در قم ثبت‌ شده استReviewed by on Dec 24Rating: عمار کاوسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به اهمیت توجه به بناهای تاریخی در سطح شهر اظهار داشت: چندسالی است که محدوده تاریخی استان مشخص‌شده ولی هنوز آمار دقیقی از میزان بناهای ارزشمند استان وجود ندارد که…

  ۸۵۰ بنای تاریخی و ارزشمند در قم ثبت‌ شده استReviewed by on Dec 24Rating:

  عمار کاوسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به اهمیت توجه به بناهای تاریخی در سطح شهر اظهار داشت: چندسالی است که محدوده تاریخی استان مشخص‌شده ولی هنوز آمار دقیقی از میزان بناهای ارزشمند استان وجود ندارد که نیازمند بازنگری در این زمینه هستیم.

  وی بابیان اینکه مردم و شهرداری باید قبل از تخریب یا بهسازی واحدهایی که ازنظر تاریخی دارای قدمت هستند استعلامات لازم را در این زمینه بگیرند، افزود: عدم توجه به  استعلام‌گیری‌ها باعث شده تا برخی از آثار ارزشمند تاریخی استان قم در این چند سال از بین رود.

  معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم ادامه داد: با توجه به نبود آمارهای دقیق  و ضوابط خاصی درباره بناهای ارزشمند تاریخی، نیاز است علاوه بر بازنگری، گروه کارشناسی تشکیل‌شده تا بر اساس تعاریف میراث فرهنگی محدوده بافت تاریخی را بررسی و بناهای ارزشمند استان را شناسایی کنند.

  وی با تأکید بر اینکه بافت‌های تاریخی قم هنوز مستندسازی نشده است، تصریح کرد: قرار است در سال جاری اعتباراتی برای میراث فرستاده شود که در این صورت می‌توان به لکه‌گذاری بناهای ارزشمند استان اهتمام کرد و تا آن زمان شهرداری باید برای تمامی بناها استعلام کند.

  کاووسی از ارسال مستندات اماکن تاریخی به ادارات مختلف قم خبر داد و گفت: در حال حاضر حدود ۸۵۰ بنای تاریخی در استان شناسایی‌شده که تعداد ۳۵۰ بنا ارزشمند به شمار می‌روند،  تعداد باقی‌مانده نیز دارای ارزش‌های لازم برای ثبت نیستند اما تاریخی به شمار می‌روند و شرایط لازم برای ثبت شدن به‌عنوان بنای ارزشمند را ندارند.

  وی ابراز کرد: برای مساعدت در زمینه ثبت بناهای تاریخی قم، سازمان میراث فرهنگی قول‌هایی داده که اگر این اعتبار برای ما فرستاده شود ما نیز می‌توانیم این کار را به‌طورجدی آغاز کنیم ولی در هر صورت ما در حال شناسایی بناهایی تاریخی هستیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.