• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » فرودگاه بین المللی صنعا باید فورا بازگشایی شود
  کد خبر : 1957845

  فرودگاه بین المللی صنعا باید فورا بازگشایی شود

  فرودگاه بین المللی صنعا باید فورا بازگشایی شودReviewed by on Dec 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز شنبه خبرگزاری رسمی یمن (سبا) هشام شرف با اظهار تعجب از بی تفاوتی جامعه بین المللی به اوضاع وخیم یمن٬ خواستار بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعا شد.شرف گفت: هرگونه دیدار، مشاوره امنیتی ،سیاسی یا فنی…

  فرودگاه بین المللی صنعا باید فورا بازگشایی شودReviewed by on Dec 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز شنبه خبرگزاری رسمی یمن (سبا) هشام شرف با اظهار تعجب از بی تفاوتی جامعه بین المللی به اوضاع وخیم یمن٬ خواستار بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعا شد.
  شرف گفت: هرگونه دیدار، مشاوره امنیتی ،سیاسی یا فنی در اردن یا هر جای دیگر بدون بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعا واز سرگیری فعالیت های هوایی غیر نظامی و تجاری معنا ندارد.
  وی افزود: قبل از هر اقدام اجرایی یا مشورت در خصوص آتش بس و از سرگیری عملیات صلح٬ باید حسن نیت طرف دیگر ثابت شود واین در بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعا تجلی می یابد.
  عربستان از ۲۱ ماه قبل علاوه بر تجاوز زمینی ،هوایی ودریایی به یمن٬ این کشور را تحت محاصره شدید قرار داده است.این کشور مانع هرگونه پروازی بر فراز خاک یمن و فرود هواپیماها در فرودگاه صنعا پایتخت این کشور می شود.
  ولد الشیخ چهارشنبه گذشته در صفحه شخصی خود در توییتر درباره از سرگیری گفت وگوها میان طرف های یمنی در اردن نوشت: در نشست اردن فقط مسائل فنی کمیته آتش بس وهماهنگی بررسی می شود و گفت وگوهای سیاسی در کار نخواهد بود.
  بیانیه اختتامیه نشست چهار جانبه وزیران خارجه آمریکا، انگلیس، عربستان وامارات با حضور عمان واسماعیل ولد الشیخ فرستاده سازمان ملل٬ خواستار از سرگیری توافق طرف های یمنی برای توقف جنگ بلافاصله پس از ورود نمایندگان آنها به امان پایتخت اردن شد.
  امان پایتخت اردن میزبان دور بعدی گفت وگوها است.
  قرار است در نشست فنی کمیته هماهنگی وآتش بس در اردن٬ نمایندگان دو طرف یمنی و دو ناظر بین المللی شرکت کنند.
  این نشست قرار بود ماه ها قبل در شهر ظهران واقع در جنوب عربستان برگزار شود که برگزاری آن با مشکل مواجه شد واسماعیل ولد الشیخ را مجبور به اعلام این نشست در امان پایتخت اردن کرد.
  ولد الشیخ با اشاره به دیدارهای خود با اعضای شورای امنیت٬ از مقدمات فعال کردن راه حل امنیتی وسیاسی جهت اجرای آتش بس خبر داد.
  بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا، پیشنهادهای ۲۳ اکتبر ( ۲ آبان) شامل هفت عنصر کلیدی، گام های امنیتی متوالی و خروج های ضروری، انتصاب هایی برای انتقال سیاسی، از سر گیری رایزنی ها با سازمان ملل بر اساس ساز و کار اجرایی شورای همکاری خلیج فارس، نتایج گفت وگوی ملی و قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت سازمان ملل و سایر قطعنامه های مرتبط ، خروج ها و عقب نشینی های بیشتر ، امضای توافقنامه، کنفرانس کمک کنندگان و آغاز گفت و گوی سیاسی برای نهایی کردن نقشه راه انتخاباتی و پیش نویس قانون اساسی دولت وحدت ملی است.
  این وزیران از تمام طرف ها خواستند با برقراری مجدد توقف خصومت ها بر اساس شروط ۱۰ آوریل (۲۲ فروردین) موافقت کنند .
  عربستان که از سال گذشته با همراهی برخی از کشورهای عربی وارد جنگ تمام عیاری علیه یمن شده، با صرف هزینه های سرسام آور مالی و رسانه ای و نظامی نه تنها نتوانسته است به اهداف خود در این کشور دست یابد بلکه در باتلاقی که خود ایجاد کرده٬ گرفتار شده است و می کوشد از آن رهایی یابد.
  خاورم** ۱۴۵۳**۲۰۴۱**مترجم :آمنه دهقان**انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.