• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » کمک به افزایش یک آسیب اجتماعی خطرناک در کهگیلویه و بویراحمد با تیترهای نامناسب
  کد خبر : 1957803

  کمک به افزایش یک آسیب اجتماعی خطرناک در کهگیلویه و بویراحمد با تیترهای نامناسب

  کمک به افزایش یک آسیب اجتماعی خطرناک در کهگیلویه و بویراحمد با تیترهای نامناسبReviewed by on Dec 24Rating: شیرعلی خرامین امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با اشاره به برخی آسیب‌های اجتماعی که رواج آن‌ها در جامعه بسیار خطرناک است، اطهار کرد: این آسیب‌ها شدت و ضعف دارند. عضو هیأت علمی دانشگاه علوم…

  کمک به افزایش یک آسیب اجتماعی خطرناک در کهگیلویه و بویراحمد با تیترهای نامناسبReviewed by on Dec 24Rating:

  شیرعلی خرامین امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با اشاره به برخی آسیب‌های اجتماعی که رواج آن‌ها در جامعه بسیار خطرناک است، اطهار کرد: این آسیب‌ها شدت و ضعف دارند.

  عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در اینجا نقش رسانه‌ها بسیار پررنگ است و در استانی که رسانه‌های قوی و فراگیر دارد باید به صورت کارشناسی شده به مقابله با آسیب‌های اجتماعی رفت.

  این کارشناس آسیب‌های اجتماعی با تقدیر از رسانه‌های کهگیلویه و بویراحمد به دلیل اثرگذاری بالایی که در توسعه استان دارند، تصریح کرد: همه از جمله مسؤولان به این قدرت رسانه‌ها در استان ما پی برده‌اند و رفع بسیاری از مشکلات را مدیون رسانه‌ها و مطبوعات در استان هستیم.

  خرامین افزود: اما رسانه‌های در استان در حوزه آسیب‌های اجتماعی باید با احتیاط بیشتری قدم بردارند تا سهوا خود عاملی برای تشدید این آسیب‌ها نشوند.

  این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد: چندی است که خبرهای ناخوشایندی از یک آسیب اجتماعی در استان می‌شنویم که عده‌ای از جوانان با عملکرد خود موجب داغدار شدن خانواده‌های خود می‌شوند که باید بسیار ظریف و هوشمندانه به مقابله و پیشگیری از این آسیب شتافت.

  خرامین گفت: در برخی کشورها نام بردن مستقیم از این آسیب اجتماعی جرم محسوب می‌شود و رسانه‌ها به هیچ وجه به صورت مستقیم از آن نام نمی‌برند که چنین رویه‌های درست و علمی است.

  این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گفت: اما متاسفانه می‌بینیم که رسانه‌های ما بعضا به صورت مستقیم این موضوع را تیتر می‌کنند که ادامه این روند نه تنها کمکی به رفع این معضل نمی‌کند بلکه موجب کمک به افزایش آن می‌شوند.

  وی در خصوص این موضوع گفت: افرادی که دچار بی‌هویتی شده‌اند دست به این اقدام مرگبار می‌زنند لذا اگر ما در رسانه‌ها تیتری تحریک کننده به کار ببریم در تحریک بیشتر این فرد سهیم بوده‌ایم.

  خرامین به برخی از موارد و مصادیق دیگر در ترویج این آسیب بزرگ اجتماعی اشاره کرد و گفت وقتی والدین چنین افرادی بعد از مرگ فرزند خود مراسم‌های آن چنانی برگزار می‌کنند موجب می‌شوند تا فرزند همسایه آن‌ها نیز تحریک شود و دست به اقدامی این چنینی بزند لذا باید برای جلوگیری از افزایش این آسیب مرگبار با دقت و وسواس بیشتری اقدام کرده و رسانه‌ها در تهیه و تنظیم اخبار خود دقت بیشتری داشته باشند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.