• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » پرچم داری زهرا نعمتی در بازی های المپیک یکی از ۵۰ رویداد برتر سال ۲۰۱۶ شناخته شد
  کد خبر : 1957745

  پرچم داری زهرا نعمتی در بازی های المپیک یکی از ۵۰ رویداد برتر سال ۲۰۱۶ شناخته شد

  پرچم داری زهرا نعمتی در بازی های المپیک یکی از ۵۰ رویداد برتر سال ۲۰۱۶ شناخته شدReviewed by on Dec 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، این رویداد به عنوان رویداد یازدهم وب سایت IPC معرفی شده و بر این اساس بار دیگر حضور زهرا نعمتی، کماندار پرافتخار کشورمان در ویترین بهترین…

  پرچم داری زهرا نعمتی در بازی های المپیک یکی از ۵۰ رویداد برتر سال ۲۰۱۶ شناخته شدReviewed by on Dec 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، این رویداد به عنوان رویداد یازدهم وب سایت IPC معرفی شده و بر این اساس بار دیگر حضور زهرا نعمتی، کماندار پرافتخار کشورمان در ویترین بهترین های سال ۲۰۱۶، قرار گرفت.

  در گزارشی که به همین مناسبت در وب سایت IPC  تنظیم شده، آمده است: یکی از صحنه‌های نمادین جنبش پارالمپیک در سال ۲۰۱۶، در افتتاحیه بازی‌های المپیک روی داد و آن حضور زهرا نعمتی، کماندار دارای معلولیت، به عنوان پرچم دار کاروان ایران بود.

  این اتفاق باعث افزایش آگاهی بسیاری از افراد نسبت به ورزشکاران دارای معلولیت و نیز الهام بخشی برای حضور زنان دارای معلولیت در عرصه ورزش بود.

  نعمتی اولین ورزشکار دارای معلولیتی است که در ایران پرچم داری کاروان المپیک را بر عهده گرفت و پس از لیدا فریمان، دومین بانویی است که افتخار پرچم داری کاروان کشورش را بدست آورده است.

  این اتفاق، یکی از تاثیر گذارترین صحنه‌های تاریخی بود و به عنوان یازدهمین رویداد منتخب از سوی وب سایت کمیته بین الملی پارالمپیک در سال ۲۰۱۶ معرفی شد.

  نعمتی در این خصوص می گوید: این افتخار بزرگی برای من بود که توانستم در بازی های المپیک پرچم دار کاروان کشورم باشم و این مساله باعث تغییر دیدگاه عموم جامعه نسبت به افراد دارای معلولیت خواهد بود.

  وی افزود: بسیاری از افراد انتظار دیدن یک زن بر روی ویلچر که وظیفه پرچم داری کاروان کشورش را بر عهده داشته باشد را نداشتند و این اتفاق یک لحظه ی شگفت انگیز برای جهان بود و من خوشحالم که توانستم شگفتی ساز باشم.

  وب سایت کمیته بین المللی پارالمپیک از ۱۲ نوامبر اقدام به معرفی ۵۰ رویداد برتر ورزشی سال ۲۰۱۶ در ورزش پارالمپیک کرده است و آخرین رویداد برتر ۳۱ دسامبر معرفی خواهد شد.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.