• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار خودرو » رانندگان: گاهی دستگاه “جی.پی.اس” قطعی دارد، ما را جریمه می کنند!/ پلیس راه همدان برای رفع مشکل رانندگان آمادگی دارد
  کد خبر : 1957676

  رانندگان: گاهی دستگاه “جی.پی.اس” قطعی دارد، ما را جریمه می کنند!/ پلیس راه همدان برای رفع مشکل رانندگان آمادگی دارد

  رانندگان: گاهی دستگاه “جی.پی.اس” قطعی دارد، ما را جریمه می کنند!/ پلیس راه همدان برای رفع مشکل رانندگان آمادگی داردReviewed by on Dec 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رودآور؛ تأمین معیشت زندگی این روزها برای رانندگان تاکسی ها و مینی بوس های مسیر تویسرکان…

  رانندگان: گاهی دستگاه "جی.پی.اس" قطعی دارد، ما را جریمه می کنند!/ پلیس راه همدان برای رفع مشکل رانندگان آمادگی داردReviewed by on Dec 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رودآور؛ تأمین معیشت زندگی این روزها برای رانندگان تاکسی ها و مینی بوس های مسیر تویسرکان به ملایر و همدان و بالعکس سخت تر از همیشه شده است، خرج و مخارج زندگی با یکدیگر جور در نمی آید و حالا گله مند از دستگاه جی.پی.اسی هستند که همان لقمه نانی را که به دست می آورند تا حدودی به دلیل جریمه شدن از دست می دهند.

  یکی از رانندگان در ترمینال همدان در گفت و گو با خبرنگار رودآور، می گوید: گاه گاهی برایمان اتفاق افتاده که به پلیس راه جوکار رسیده و با جریمه قطعی دستگاه جی.پی.اس مواجه شده ایم، در حالی که در این مسیر اصلا! فرصت توقف و قطع دستگاه را نداریم.

  راننده دیگری هم عنوان کرد: اگر تخلفی انجام دهیم، مشکلی نیست جریمه مربوطه را که باید پرداخت کنیم می پردازیم، اما زمانی که سرعت غیرمجاز نداشته ایم، چگونه می توان قبول کرد که جریمه را پرداخت کنیم، دستگاه پلیس راه سرعتی را ثبت کرده که این گونه نبوده است و متأسفانه ما را هم جریمه می کنند و هم دفترچه ما را می گیرند و بالاجبار باید خانه نشینی را انتخاب کنیم، با این اوصاف چگونه لقمه نانی برای خانواده خود تأمین کنیم.

  همین موضوع را در ترمینال تویسرکان در منطقه سرابی پیگیری کردیم و متوجه گله مندی رانندگان مسیر تویسرکان به همدان و ملایر شدیم.

  راننده ای می گفت: که تاکسی برادرش را چند روز گذشته به علت ثبت سرعت غیرمجاز متوقف و دفترچه آن را گرفته اند و او اکنون در خانه نشسته است، در حالی که حرف های متناقضی درباره ثبت سرعت غیرمجاز از سوی دو مسئول مربوطه برای او عنوان شده است.

  دیگری هم می گفت: این جی.پی.اس ها با ماهواره کار می کنند، به طور حتم، گاهی به دلیل نامساعد بودن برخی عوامل که ارتباطی با ما رانندگان ندارد قطع و وصل می شوند، اینجا ما باید چگونه ثابت کنیم که خودمان به طور دستی دستگاه را خاموش نکرده ایم، ثابت نکردن همان و جریمه شدن ما همان.

  وی می افزاید: خودتان قضاوت کنید جی.پی.اس یک دستگاه الکتریکی است که گاهی آنتن دارد و گاهی شاید آنتن ندهد، گناه ما رانندگان که اگر مسافر داشته باشیم و می خواهیم معیشتمان را تأمین کنیم چیست؟ همان کرایه ای را هم که از مسافر می گیریم باید برای پرداخت جریمه هزینه کنیم.

  راننده دیگری هم عنوان کرد: خودتان بیایید و منطقی قضاوت کنید در مسیر ۲۵ تا ۳۰ کیلومتری تویسرکان به جوکار که پلیس راه جوکار در آنجا مستقر است، آیا در گردنه و یا مناطق دیگر فرصت قطعی دستگاه توسط ما هست یا نه؟ منطقی نیست در یک بازه زمانی و مسافتی کوتاه دستگاه را قطع کنیم.

  وی افزود: از همه این موارد که بگذریم گاهی می گویند دستگاه جی.پی.اس پلیس راه قطع است و بروید اطلاعات را در روزهای بعد تخلیه کنید، ما هم می رویم و روزهای بعد که مراجعه می کنیم دستگاه نصب شده بر روی تاکسی ما به دلیل حجم زیادی از اطلاعات به اصطلاح هنگ یا قفل کرده و قطع شده است، آیا اینجا هم مشکل از ما رانندگان است که باید جریمه شویم؟ چرا کسی پاسخ ما را نمی دهد؟!

  با توجه به این گله مندی ها و به دنبال پیگیری رودآور، «رضا عزیزی» رئیس پلیس راه همدان در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه اطلاع رسانی گفت: خوشبختانه فردی متخصص در حوزه بررسی کارشناسانه دستگاه جی.پی.اس یا همان ردیاب خودرو در قرارگاه استان همدان استخدام شده است که آشنایی کامل با این دستگاه ها دارد.

  وی اظهار کرد: همین گله مندی ها را در حدود هشت راننده تاکسی در مسیر شهر مهاجران داشتند که با مراجعه به قرارگاه ما و اعزام کارشناسان مربوطه مشکلشان حل شد.

  رئیس پلیس راه همدان افزود: از شهر مهاجران تا کارخانه قند حسین آباد با قطعی دستگاه روبرو بودیم و رانندگان می آمدند می گفتند آن بخش فرعی است و ما با سرعت غیرمجاز رانندگی نمی کنیم اما یکی دو مرتبه توسط همکاران شما جریمه شده ایم، به همین دلیل و در راستای پاسخگویی به گله مندی آنان اکیپی همراه با جی.پی.اس دستی به محل مورد نظر اعزام شدند و پس از تست و بررسی متوجه شدیم که حق با رانندگان است.

  عزیزی تصریح کرد: زمانی که متوجه این مهم شدیم بلافاصله برای پاسگاه مربوطه نامه نوشتیم که در این بخش یعنی در حدود یک تا دو کیلومتر در مسیر شهر مهاجران تا سه راهی کارخانه قند حسین آباد جی.پی.اس آنتن نمی دهد و در یک مقطع زمانی قطع است و با توجه به این قطعی کارها را پیش ببرند و در این فاصله رانندگان را جریمه نکنند.

  وی در ادامه گفت: در مسیر ۲۵ کیلومتری تویسرکان به جوکار هم بعید است که دستگاه در این بازه زمانی به طور کامل قطع شود و اگر هم قطعی باشد نهایت در یک یا دو کیلومتر از مسیر است و بهتر است رانندگان این محور به قرارگاه پلیس راه استان مراجعه کنند و ماجرا را به طور کامل توضیح دهند.

  رئیس پلیس راه همدان تأکید کرد: به طور قطع ما هم کارشناس مربوطه و هم یکی از همکاران پلیس راه استان را برای بررسی کارشناسانه با جی.پی.اس های دستی به محل اعزام می کنیم و اگر نتایج بررسی ها مربوط به مشکل آنتن دهی باشد، رانندگان در آن بخش اعمال قانون نمی شوند.

   عزیزی از رانندگان خواست: تا هرچه سریعتر به پلیس راه استان مراجعه کنند و توضیحات خود را ارائه دهند تا اگر مشکلی است به سرعت مورد بررسی قرار گرفته و حل شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.