• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » کره شمالی بیشترین بودجه دنیا را به ارتش اختصاص ‌می دهد
  کد خبر : 1957555

  کره شمالی بیشترین بودجه دنیا را به ارتش اختصاص ‌می دهد

  کره شمالی بیشترین بودجه دنیا را به ارتش اختصاص ‌می دهدReviewed by on Dec 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، بررسی های صورت گرفته از سوی آمریکا از این حکایت دارد که کره شمالی یک چهارم از رشد تولید ناخالص داخلی خود را بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴ میلادی برای ارتش…

  کره شمالی بیشترین بودجه دنیا را به ارتش اختصاص ‌می دهدReviewed by on Dec 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، بررسی های صورت گرفته از سوی آمریکا از این حکایت دارد که کره شمالی یک چهارم از رشد تولید ناخالص داخلی خود را بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴ میلادی برای ارتش هزینه کرده است.
  گزارش وزارت خارجه آمریکا که یونهاپ خبرگزاری کره جنوبی هم آن را منتشر کرده است، می افزاید پیونگ یانگ در این مدت سالانه ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار به عنوان بودجه نظامی اختصاص داده است.
  با این حساب این کشور نزدیک به ۲۳ ممیز سه درصد از رشد تولید ناخالص داخلی سال خود یعنی معادل ۱۵ میلیارد دلار را برای ارتش در نظر گرفته است.
  کره شمالی به عنوان یکی از کشورهای شرق آسیا با بیش از ۲۴ میلیون نفر جمعیت، دارای ارتشی است که ۷۰۰ هزار نفر نیروی انسانی آماده رزم و ۴۵۰ هزار نفر «نیروی ذخیره» در اختیار دارد.
  ارتش کره‌شمالی براساس گزارش سایت «گلوبال فایر پاور»، بیست و پنجمین قدرت بزرگ نظامی دنیا است.
  خبرگزاری یونهاپ در ادامه گزارش کرده است که در رده های بعدی این فهرست کشورهای عمان و عربستان قرار دارند که به ترتیب ۱۱ ممیز چهار درصد و هشت ممیز ۶ درصد از کل رشد تولید ناخالص داخلی خود را به نیروهای مسلح اختصاص داده اند.
  در همین مدت کره جنوبی تنها ۲ ممیز شش درصد از رشد تولید ناخالص داخلی را برای ارتش هزینه کرده و در رده ۴۷ جهان ایستاده است و ژاپن هم با اختصاص فقط یک درصد از کل ارزش رشد اقتصادی خود در رده ۱۳۶ جای گرفته است.
  با این وصف اگر فقط بودجه نظامی سال یک کشور برای این رده بندی در نظر گرفته شود آمریکا با ۷۰۱ میلیارد دلار بودجه نظامی و چین با ۱۱۴ میلیارد دلار رده های اول و دوم دنیا را در اختیار دارند.
  آمریکا در سال ۲۰۱۴ میلادی بودجه ای به ارزش ۶۵۶ میلیارد دلار برای ارتش در نظر گرفت و همان زمان چین بودجه اش را ۱۳۲ میلیارد دلار اعلام کرد.
  بودجه نظامی آمریکا و چین در سال ۲۰۱۶ میلادی به ترتیب ۵۳۴ و ۱۴۶ میلیارد دلار اعلام شده است.
  آساق**۲۳۱**۱۵۹۷*انتشاردهنده:فرهاد راستی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.