• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » جدول پرکُن‌های نهاد ریاست‌جمهوری چقدر برای بیت‌المال هزینه دارند؟/ همه مردان روحانی!
  کد خبر : 1957510

  جدول پرکُن‌های نهاد ریاست‌جمهوری چقدر برای بیت‌المال هزینه دارند؟/ همه مردان روحانی!

  جدول پرکُن‌های نهاد ریاست‌جمهوری چقدر برای بیت‌المال هزینه دارند؟/ همه مردان روحانی!Reviewed by on Dec 24Rating: گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو-محمد آزادی، «بخش زیادی از کارمندان نهاد ریاست جمهوری فقط جدول حل می‌کنند!» انتقادات بی‌سابقه‌ی هاشمی رفسنجانی از کارکنان دفتر رئیس‌جمهور خیلی‌ها را شوکه کرد؛ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که در بوشهر سخنرانی می‌کرد، البته…

  جدول پرکُن‌های نهاد ریاست‌جمهوری چقدر برای بیت‌المال هزینه دارند؟/ همه مردان روحانی!Reviewed by on Dec 24Rating:

  گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو-محمد آزادی، «بخش زیادی از کارمندان نهاد ریاست جمهوری فقط جدول حل می‌کنند!» انتقادات بی‌سابقه‌ی هاشمی رفسنجانی از کارکنان دفتر رئیس‌جمهور خیلی‌ها را شوکه کرد؛ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که در بوشهر سخنرانی می‌کرد، البته ازدحام خدم و حشم اطراف روحانی را هم تقصیر احمدی‌نژاد دانست و گفت: «در شروع فعالیت دولت یازدهم، شرایط خوبی برای کار کردن به دلیل اقدامات دولت‌های نهم و دهم وجود نداشت. دولت نهم و دهم شیره جان اقتصاد کشور را گرفته بود.» ماجرا چیست؟ اطرافیان آقای رئیس‌جمهور دقیقاً چه می‌کنند؟ 

   

   

  بودجه نهاد ریاست جمهوری در سه سال گذشته چقدر افزایش یافت؟

  صد و هفتاد و هشت درصد! بودجه نهاد ریاست جمهوری از ابتدای دولت تدبیر تا امروز دقیقاً به این اندازه اضافه شده؛ یک افزایش خیره‌کننده که البته از اعتنای فراوان آقای رئیس‌جمهور به اطرافیان و کارکنان ستادش حکایت دارد. لایحه‌ی پیشنهادی بودجه سال آینده که همین تازگی‌ها تقدیم بهارستان شد، ۵۵۳ میلیارد تومان را برای نهاد ریاست جمهوری کنار گذاشته است؛ رقمی که ۱۵۰ میلیارد تومان آن مستیقماً به نهاد و مابقی به سایر ارگان‌های زیرمجموعه می‌رسد. نقداً همین مقدار هم نسبت به سال گذشته بیست و یک درصد رشد نشان می‌دهد، و این درحالی است که دولت اعلام کرده دستمزد کارمندان را تنها ۱۰ درصد افزایش خواهد داد.

   

   

  آن وقت‌ها بودجه نهاد ریاست جمهوری پنجاه و چهار میلیارد بیشتر نبود؛ کمتر از چهارسال اما دَم و دستگاه آقای رئیس‌جمهور آنقدر پرهزینه شده که عملاً سه برابر آن میزان هم جوابگو نیست؛ آن هم تشکیلاتی که به تعبیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام کاری جز جدول پُر کردن ندارند. ولی در نهاد ریاست جمهوری چه خبر است؟ مردان روحانی چه می‌کنند؟

   

   

  رئیس کل نهاد ریاست جمهوری چه می‌کند؟

  کشف معادلات قدرت در نهاد ریاست جمهوری کار پیچیده‌ای نیست؛ همه می‌دانند نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس‌جمهور این روزها قدرتمندترین مرد پاستور است. عبدالله ناصری مدیرعامل سابق ایرنا در این‌باره گفته: «مهم‌ترین عضو کابینه آقای روحانی، آقای نهاوندیان است. حیطه اختیارات ایشان به اندازه‌ای در نهاد ریاست‌جمهوری زیاد شده که باید وی را معاون اول دانست. این وضعیت پس از حاشیه‌سازی برای آقای فریدون تشدید هم شده و نهاوندیان عملاً به «مرد شماره دو» دولت تبدیل شده است.» نهاوندیان البته برای اصلاح‌طلبان شخصیت محبوبی نیست؛ سالها هم‌کاری با علی لاریجانی و شاید عضویت سال‌های دورش در مؤتلفه باعث شده بعضی‌ها وی را یک اصول‌گرا بدانند.

   

   

  ناصری در این‌باره می‌گوید: «آقای نهاوندیان به عنوان یک اصول‌گرا گفتمان موازی دولت را در پاستور رهبری می‌کند. در سه سال گذشته اصلاح‌طلبان بارها درخواست دیدار با آقای روحانی را داشته‌اند که در این زمینه با مانعی به نام نهاوندیان به‌عنوان رئیس دفتر رئیس‌جمهور برخورد کرده‌اند. آقای نهاوندیان به دلیل تجربه بسیار زیادی که در امور تشکیلاتی و سازماندهی دارد و در این زمینه قوی عمل می‌کند موفق شده از نفوذ گسترده‌ای در نهاد ریاست‌جمهوری برخوردار شود. نکته مهم در این زمینه این است که آقای نهاوندیان به عنوان یک اصولگرا گفتمانی را در دولت رهبری می‌کند که با گفتمان اصلی دولت مطابقت ندارد.»

   

  در این گزارش بیشتر از نهاوندیان بخوانید: زیر گوش روحانی چه خبر است؟

   

  معاون کل نهاد ریاست جمهوری کجای بازی است؟

  سابقه همکاری مرتضی بانک با روحانی احتمالاً برمی‌گردد به سال‌های حضور در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص؛ مرکزی که وی سال‌ها معاونتش را برعهده داشت. شاید به‌همین خاطر هم بعد از انتخابات ۹۲ به نهاد ریاست جمهوری آمد و این‌بار هم معاونت نهاد آن‌جا را پذیرفت. بانک البته ریاست اجرایی حزب اعتدال و توسعه را هم برعهده دارد؛ حزبی که عمدتاً از دوستان و نزدیکان آقای رئیس‌جمهور تشکیل شده است.

   

  «در این نمایشگاه از "ویدئو بال" و "صوت خطی" هم استفاده خواهد شد، به‌نحوی که در مقطعی از نمایشگاه صدایی را می‌شنوید که در نقطه دیگری از نمایشگاه به‌گوش نمی‌رسد.» این‌ها توضیحاتی است که آقای معاون کل در آخرین کنفرانس خبری‌اش درباره‌ی نمایشگاه دستاوردهای دولت ارائه کرد؛ نمایشگاهی که در مهرماه گذشته در تالار وحدت برگزار شد. بالأخره بودجه‌ها را باید یک‌جوری خرج کرد؛ و چه راهی بهتر از برگزاری نمایشگاه آن‌هم با استفاده از ویدئوبال و صوت خطی! به‌هرحال مرور توضیحات وی، غیر از آنکه جالب است می‌تواند ما را بیشتر از گذشته با شرح وظایف ایشان در نهاد ریاست جمهوری آشنا کند.

   

   

  بانک گفته بود: «بخش‌های هنری پیشنهاد دادند نمایشگاه به شکلی متفاوت و مفهومی به‌تصویر کشیده شود. ما نیز به این نتیجه رسیدیم که این اقدام مناسب‌تر است، لذا اجرای این کار را برعهده عزیزان هنرمند گذاشتیم. حدود ۵ هزار اثر هنری از دستگاه‌های مختلف برای ما ارسال شد. عکس‌ها توسط شورای مزبور آنالیز و انتخاب شدند و خوشبختانه مشاهده شد آثار خوبی وجود دارد.» توضیح بیشتری لازم است؟!

   

  تماشا کنید؛ نمایشگاه دستاوردهای دولت

   

  توئیتر یا جدول؛ ابوطالبی در نهاد ریاست جمهوری چه می‌کند؟

  ابوطالبی قرار بود نماینده‌ی ایران در سازمان ملل باشد، نشد؛ آمریکایی‌ها نگذاشتند. یانکی‌ها به بهانه‌ی حضور در ماجرای تسخیر لانه‌ی جاسوسی وی را از ورود به خاک آمریکا منع کردند. مطلبی که البته مکرراً تکذیب شده، ابوطالبی همان زمان به خبرآنلاین گفته بود کلاً یک‌بار همین‌جوری آن‌هم به عنوان مترجم پاپ وارد سفارت شده است. به‌هرحال روحانی نتوانست حتی اعتبار پاسپورت معاون نهادش را تأمین کند و این‌طوری شد که ابوطالبی ماند و شد معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور.

   

   

  «زمانی که درضیافت رسمی ناهارروسای جمهورایران وقرقیزستان،گروه موسیقی سنتی آوای"ایران ای سرای امید"سرداد،سالن ضیافت مملواز سرور، افتخاروامیدگشت.» این آخرین پیام آقای معاون در توئیتر است؛ تماشای تایم‌لاین ایشان به‌روشنی حجم فعالیت‌هایشان را در این شبکه اجتماعی به نمایش می‌گذارد، فعالیتی که لاجَرم بخشی از شرح وظایف ایشان به عنوان معاون سیاسی نهاد ریاست جمهوری است. و اگرنه وقتی برای بیهوده‌کاری نیست. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.