• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » صد رحمت به حیوانات در قیاس یا داعش
  کد خبر : 1957441

  صد رحمت به حیوانات در قیاس یا داعش

  صد رحمت به حیوانات در قیاس یا داعشReviewed by on Dec 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، حسن قاضی‌زاده هاشمی در صفحه تلگرامی خود در این باره نوشت: امروز ویدئوی اعدام دو سرباز اهل ترکیه توسط گروهک داعش را دیدم؛ دلم چنان به درد آمد که نه در بیان می‌گنجد و نه…

  صد رحمت به حیوانات در قیاس یا داعشReviewed by on Dec 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، حسن قاضی‌زاده هاشمی در صفحه تلگرامی خود در این باره نوشت:

  امروز ویدئوی اعدام دو سرباز اهل ترکیه توسط گروهک داعش را دیدم؛ دلم چنان به درد آمد که نه در بیان می‌گنجد و نه در نوشتار. با خودم فکر کردم، انسانی که اشرف مخلوقات نامیده شده، چه با خود کرده که شرافتش چنین فرو ریخته و دنیایش این‌گونه زشت و هولناک شده که باید افسوس خورد و گفت صد رحمت به دنیای حیوانات.

  روی دیگر این سکه اما بسیار عبرت‌آموز است. وقتی دولت‌ها یا گروه‌هایی برای از میدان به‌در بردن رقیب و تحمیل دیدگاه‌ها و تفکرات‌شان به جهان و جامعه، افرادی تندرو و خشن را به کار می‌گیرند، ممکن است در مقطعی منافع‌شان تامین شود، اما یقینا روزی این شیوه، دامان‌ خودشان را نیز می‌گیرد و در آتش خود برافروخته خواهند سوخت.

  شواهد چنین رفتارهایی را در طول تاریخ می‌توان دید و امروز گروه‌هایی چون القاعده، طالبان و داعش نمونه‌های بارز آن هستند؛ گروهک‌هایی که حامیان‌شان نیز از رفتار خشونت‌بار و غیرانسانی‌ آنها در امان نیستند و این تازه آغاز مصیبت آنها است.

  در میان این خبرها و تصاویر اندوهناک و جانگداز، آن‌چه می‌تواند انسان و جوامع بشری را به آرامش برساند، بازگشت به فطرت الهی است و چنگ زدن به ریسمان محکم راستی، حق‌طلبی، انسان‌دوستی، دوری از خودمحوری، احترام به حقوق دیگران و هر آن‌چه آدمی را از منیّت، خودخواهی، جهل و خشونت دور سازد.

  به امید روزهایی بهتر برای همه انسان‌ها.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.