• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » جابری انصاری با رئیس مجلس نمایندگان لبنان دیدار کرد
  کد خبر : 1957376

  جابری انصاری با رئیس مجلس نمایندگان لبنان دیدار کرد

    به گزارش ایران ویج؛جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه که در ادامه سفر منطقه ای خود در حال دیدار از لبنان است، با نبیه بری رئیس مجلس نمایندگان لبنان دیدار و گفتگو کرد. جابری انصاری در این دیدار با تبریک موفقیت های بدست آمده توسط رهبران لبنان در دستیابی به توافق…

  جابری انصاری

   

  به گزارش ایران ویج؛جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه که در ادامه سفر منطقه ای خود در حال دیدار از لبنان است، با نبیه بری رئیس مجلس نمایندگان لبنان دیدار و گفتگو کرد.

  جابری انصاری در این دیدار با تبریک موفقیت های بدست آمده توسط رهبران لبنان در دستیابی به توافق سیاسی، آنرا برخاسته از رشد و بهره گیری از تجارب طولانی جامعه لبنان دانست.

  جابری انصاری افزود: لبنان در چند دهه گذشته توانسته است دو الگوی موفق در زمینه مقاومت در برابر اشغال صهیونیستی و همزیستی مسالمت آمیز اجتماعی ارائه کند و توافق اخیر در انتخاب رئیس جمهور و نخست وزیر و تشکیل دولت جدید نیز می تواند به الگوی موفق سومی در زمینه روش حل اختلاف میان جریان های سیاسی و اجتماعی مختلف در منطقه تبدیل شود.

  جابری انصاری ابراز امیدواری کرد در شرائطی که بحران های مختلف در منطقه در جریان است توافق اخیر در لبنان بتواند علاوه بر تاثیر مثبت در لبنان، در سطح منطقه ای نیز آثار مثبتی به همراه داشته باشد.

  نبیه بری رئیس پارلمان لبنان نیز در این دیدار با اشاره به نقش مثبت جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به دستاوردهای اخیر در منطقه بر ادامه رایزنی برای حل و فصل اختلافات و بحران های منطقه ای تاکید کرد.

  رئیس پارلمان لبنان با اشاره به گفتگوهایی که بین جریان های مختلف لبنان به ریاست وی برگزار می شود، آنرا نمونه یگانه ای از گفتگو بین طوایف و مذاهب و جریانهای مختلف سیاسی و اجتماعی در سطح منطقه معرفی و بر پیروی از این الگو برای حل و فصل بحران های منطقه ای تاکید کرد.

  طرفین در این دیدار با اشاره به عمق روابط بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری لبنان بر استمرار و گسترش همکاری ها میان دو کشور تاکید کردند.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.