• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » صادرات پیاز زعفران امری مهم در جلوگیری از قاچاق
  کد خبر : 1956638

  صادرات پیاز زعفران امری مهم در جلوگیری از قاچاق

    علی حسینی عضو شورای ملی زعفران ، با اشاره به اینکه راهکارهای اساسی در جهت جلوگیری از قاچاق پیاز زعفران اظهار داشت: همه ساله در فصل کشت زعفران ، مسئولان امر نگرانی هایی از حیث قاچاق پیاز این محصول دارند که با همکاری تشکل ها و مرزبان ها باید این امر کنترل شود. وی…

  زعفران

   

  علی حسینی عضو شورای ملی زعفران ، با اشاره به اینکه راهکارهای اساسی در جهت جلوگیری از قاچاق پیاز زعفران اظهار داشت: همه ساله در فصل کشت زعفران ، مسئولان امر نگرانی هایی از حیث قاچاق پیاز این محصول دارند که با همکاری تشکل ها و مرزبان ها باید این امر کنترل شود.

  وی با اشاره به اینکه برندسازی تاثیر چندانی در جلوگیری از قاچاق این محصول ندارد، گفت: همه ساله در فصل برداشت با مازاد پیاز زعفران روبرو هستیم که از این رو لازم است تمهیدات بکری در این جهت به کار گرفته شود تا دغدغه خاطر زعفران کاران و مسئولان به حداقل برسد.

  حسینی از افزایش ۱۰ درصدی سطح زیر کشت زعفران خبر داد و افزود: همه ساله به طور خودکار سطح زیر کشت زعفران با افزایش ۱۰ درصدی روبرو می شود که از این رو دلالان اقدام به خرید پیاز و خروج غیر قانونی آن از مرزها می نمایند.

  عضو شورای ملی زعفران ادامه داد: با این وجود سازمان های متولی باید اقدام به خرید ،بسته بندی و صادرات پیاز زعفران همانند سایر کشورها اعم از استرالیا و نیوزلند به بازارهای مختلف نمایند.

  گفتنی است که این پیازها تنها باید در بسته بندی کوچک ۱۰ تایی به کشورها صادر شود و درغیر این صورت قاچاق پیاز زعفران در سال های آتی همچنان ادامه خواهد داشت.

  وی با اشاره به اینکه صادرات پیاز زعفران در بسته بندی های کوچک امری مهم در مدیریت پیاز زعفران محسوب می شود، بیان کرد: با وجود صادرات پیاز زعفران در بسته بندی های کوچک می توان گفت که برای تولیدکنندگان دیگر کشورها خرید آن در حجم گسترده ای از بسته بندی ها توجیه اقتصادی ندارد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.