• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » وزیر دارایی عربستان: فاکتور جنگ یمن در بودجه ۲۰۱۷ باز است
  کد خبر : 1956549

  وزیر دارایی عربستان: فاکتور جنگ یمن در بودجه ۲۰۱۷ باز است

  وزیر دارایی عربستان: فاکتور جنگ یمن در بودجه ۲۰۱۷ باز استReviewed by on Dec 23Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از پایگاه خبری الیمن الان، الجدعان این نکته را در کنفرانس مطبوعاتی دیروز (پنجشنبه) خود، در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره میزان هزینه جنگ یمن در بودجه ۲۰۱۷ عربستان بیان کرد. به گزارش ایران…

  وزیر دارایی عربستان: فاکتور جنگ یمن در بودجه ۲۰۱۷ باز استReviewed by on Dec 23Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از پایگاه خبری الیمن الان، الجدعان این نکته را در کنفرانس مطبوعاتی دیروز (پنجشنبه) خود، در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره میزان هزینه جنگ یمن در بودجه ۲۰۱۷ عربستان بیان کرد.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، دولت سعودی از ۲۱ ماه قبل تجاوز زمینی هوایی دریایی خود به یمن را ادامه می دهد و این در حالیست که این جنگ تاکنون بیش از ۱۱ هزار کشته وده ها هزار زخمی به جا گذاشته است.
  عربستان برای افزایش ۶.۷ درصدی هزینه های جنگی خود در سال ۲۰۱۷ برنامه ریزی کرده است، تا بودجه نظامی آن به ۱۹۱ میلیارد ریال سعودی معادل ۵۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار برسد.
  عربستان سعودی یکی از پرهزینه ترین کشورهای جهان در زمینه خریدهای نظامی است و تنها در دو دهه اخیر حدود ۵۰۰ میلیارد دلار سلاح خریده است. به نظر می رسد ناکامی در جنگ علیه یمن این کشور را به افزایش خرید تجهیزات نظامی ترغیب کرده است.
  این در حالیست که ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی دیروز بودجه سال ۲۰۱۷ این کشور را با پیش بینی کسری ۵۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری اعلام کرد.
  در بیانیه رسمی عربستان آمده است: بودجه نظامی شامل تجهیزات، سلاح، ذخایر تسلیحاتی و تاسیسات حمایت از ارتش خواهد بود.
  ارقام بودجه سال ۲۰۱۷ این کشور نشان دهنده طرح کاهش هزینه ها در بخش هایی مانند امنیت داخلی و مناطق اداری از ۱۰۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار به ۹۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار است. این هزینه ها مرتبط با بخش دفاعی اما (در تخصیص بودجه) مستقل از آن است.
  ملک سلمان در نشستی که از تلویزیون عربستان پخش شد، گفت: مجموع درآمد پیش بینی شده برای سال آتی، ۶۹۲ میلیارد ریال سعودی(۱۸۴.۵ میلیارد دلار) است و میزان هزینه ها، حدود ۸۹۰ میلیارد ریال سعودی(۲۳۷ میلیارد دلار) تخمین زده شده است که حدود ۸ درصد تولید داخلی را شکل می دهد.
  عربستان سعودی در سال ۲۰۱۶، حدود ۲۷۹ میلیارد ریال سعودی (۷۴.۳ میلیارد دلار) کسری بودجه داشت.
  خاورم** ۱۴۵۳**۱۴۷۹
  مترجم: آمنه دهقان **انتشاردهنده:حسن سالک رضائی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.