• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » قدرت جذب سرمایه‎گذار را نداریم/ موانع ملی بر سر راه سرمایه‎گذاری/ آشوراده در پیچ و خم یک مانع زیست محیطی/می‎گویند پتروشیمی توجیه اقتصادی ندارد
  کد خبر : 1956156

  قدرت جذب سرمایه‎گذار را نداریم/ موانع ملی بر سر راه سرمایه‎گذاری/ آشوراده در پیچ و خم یک مانع زیست محیطی/می‎گویند پتروشیمی توجیه اقتصادی ندارد

  قدرت جذب سرمایه‎گذار را نداریم/ موانع ملی بر سر راه سرمایه‎گذاری/ آشوراده در پیچ و خم یک مانع زیست محیطی/می‎گویند پتروشیمی توجیه اقتصادی نداردReviewed by on Dec 23Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، نورمحمد تربتی‎نژاد صبح امروز در جمع مردم گرگان اظهار کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی یکی از اهداف…

  قدرت جذب سرمایه‎گذار را نداریم/ موانع ملی بر سر راه سرمایه‎گذاری/ آشوراده در پیچ و خم یک مانع زیست محیطی/می‎گویند پتروشیمی توجیه اقتصادی نداردReviewed by on Dec 23Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، نورمحمد تربتی‎نژاد صبح امروز در جمع مردم گرگان اظهار کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی یکی از اهداف مهم اقتصادی است، رویکرد اقتصاد ابلاغی توسط مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی بر مبنای رشد اقتصادی، افزایش درآمد و مهمتر از همه اشتغال است.

  وی با اشاره به تعدادی از پروژه‎های مصوب شده سفر هیأت دولت به استان گلستان در سال ۱۳۹۳ تصریح کرد: منطقه آزاد اینچه‎برون یکی از طرح‎های مصوب است، دولت نهایت کار خود را در این زمینه انجام داد و مسئولان استان نیز تلاش کردند که مناطق آزاد را به دولت توجیه کردند و دولت نهایت سعی خود را دو نوبت در مجلس قبلی و یک نوبت نیز قرار است به مجلس کنونی بفرستد، استان‎های ذینفع نیز در این زمینه تلاش کردند.

  * طرح گردشگری آشوراده در پیچ و خم یک مانع زیست محیطی

  نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منطقه آزاد اقتصادی و تجاری ویژگی‎های خاصی دارد، افزود: منطقه آزاد در حقیقت تحول زیادی در استان گلستان به وجود خواهد آورد.

  تربتی‎نژاد درخصوص طرح گردشگری آشوراده نیز گفت: این طرح فقط یک گیر نهایی پیش خانم ابتکار رئیس سازمان محیط زیست دارد که قرار شد علی لاریجانی و استاندار گلستان یک جلسه ویژه با ایشان بگذارند تا آخرین گیر اداری محیط زیستی این طرح برطرف شود این طرح در تحول استانی از جمله اشتغالزایی و گردشگری کمک زیادی می‎کند.

  وی در خصوص پروژه پتروشیمی بیان کرد: کارخانه پتروشیمی که از سال‎ها پیش قرار شد در استان گلستان اجرا شود، متاسفانه هنوز راکد است، فرازهایی از اقتصاد مقاومتی اشاره دارد که به راه‎اندازی و تکمیل کارخانجاتی از این قبیل باید توجه شود.

  * می‎گویند پتروشیمی توجیه اقتصادی ندارد/ برخی استان‎ها فاز دوم و سوم راه‎اندازی کردند

  نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: برخی می‎گویند پتروشیمی توجیه اقتصادی ندارد، اما در سطح کشور بسیاری از استان‎ها فاز دوم و سوم و کارخانه‎های جدید راه‎اندازی می‎کنند.

  تربتی‎نژاد راه‎آهن گرگان-مشهد را از دیگر مصوبات دولت برشمرد و گفت: ما با کمک ارگان‎های اجرایی و استاندار گلستان پیگیری‎هایی با وزیر کار داشتیم و مکاتباتی انجام گرفت، این پروژه مصوب شده و در دست مطالعه است.

  وی با بیان اینکه راه‎آهن گرگان- مشهد یک پروژه ملی و فراملی می‎تواند باشد، تصریح کرد: این خط ریلی اینچه‎برون را به کشورهای خارجی وصل می‎کند که سود آن به نفع همه استان‎ها است.

  * در کشور موانع جذب سرمایه‎گذار وجود دارد

  نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جذب و حمایت از سرمایه‎گذار یکی از فرازهای اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: حمایت از سرمایه‎گذار داخلی و جذب سرمایه‎گذار خارجی باید در تمام استان‎ها رعایت شود، اما هنوز در کشور موانعی وجود دارد.

  تربتی‎نژاد ادامه داد: سرمایه‎گذاری که مشکلات زیادی پیش‎رو دارد و همه می‎خواهند مشکلاتش را حل کنند و همه هم دستور می‎دهند و همه موافقت می‎کنند یقینا کارها پیش نمی‎رود.

  وی با اشاره به تشکیل پنجره واحد ابراز کرد: در کشور ما به طور متوسط طی ۳۰۵ روز به یک سرمایه‎گذار مجوز داده می‎شود تا کار خود را آغاز کند که این روند در استان ما ۶۰ روز است، ما قدرت جذب سرمایه‎گذار را نداریم اینکه بگوئیم پنجره واحد ۳۰۰ روز است یا ۶۰ روز فرقی ندارد.

  * جذب سرمایه‎گذار بهترین راه حل مشکل اشتغال، توسعه اقتصادی و درآمد سرانه است

  نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: باید در هیأت دولت مصوبه اجرای اعمال و فرآیندهایی که در پنجره واحد انجام شود را مرور کنیم.

  تربتی‎نژاد گفت: تاکنون سه گروه سرمایه‎گذار داخلی و خارجی به بنده مراجعه کردند و سرمایه اجرای طرح را نیز دارند، فقط مشکل‎شان این است که دولت باید موانع را برطرف کند، اینها موانع استانی نیست بلکه در سطح ملی باید مرتفع شود.

  وی بیان کرد: با تصویب برجام، سرمایه‎گذارانی مراجعه می‎کنند، بهترین راه در حقیقت جذب و حمایت از سرمایه‎گذاران داخلی و خارجی برای حل مشکل اشتغال، توسعه اقتصادی و درآمد سرانه است‎.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.