• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » آمارهای اقتصادی با واقعیت زندگی مردم همخوانی ندارد
  کد خبر : 1956130

  آمارهای اقتصادی با واقعیت زندگی مردم همخوانی ندارد

  آمارهای اقتصادی با واقعیت زندگی مردم همخوانی نداردReviewed by on Dec 23Rating: ابراهیم نکو در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»,  گفت: وقتی سخن از رشد اقتصاد به میان می‌آید، اثر وضعی آن این است که مردم نسبت به شرایط اقتصادی راضی‌تر شده باشند. همین طور وقتی موضوع کاهش نرخ تورم مطرح می‌شود، باید…

  آمارهای اقتصادی با واقعیت زندگی مردم همخوانی نداردReviewed by on Dec 23Rating:

  ابراهیم نکو در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»,  گفت: وقتی سخن از رشد اقتصاد به میان می‌آید، اثر وضعی آن این است که مردم نسبت به شرایط اقتصادی راضی‌تر شده باشند. همین طور وقتی موضوع کاهش نرخ تورم مطرح می‌شود، باید مردم خوشحال‌تر شده باشند. این در حالی است که زمانی که آمارهای مثبت ارائه میشود نارضایتی دربدنه جامعه همچنان ادامه دارد.

  نماینده سابق مجلس با بیان اینکه آمارهای مبتنی کاهش نرخ تورم دیگه جنبه شعاری برای مردم پیدا کرده، گفت: چرا که کاهش تورم زمانی خوب است که مردم به راحتی آن را احساس کنند، در شرایط فعلی فاصله زیادی در قدرت خرید مردم وجود دارد و سالها زمان می برد تا این وضعیت درست شود.

  وی افزود،  مردم، تحصیلکرده‌ها یا حتی افرادی که تحصیلات پایینی دارند از  بی کاری گلگی دارند، در واقع سفرهای مردم تنگ تر شده است. به نظر می‌رسد باید تعریف دیگری از آمارهای اقتصادی کلان داشته باشیم،  چراکه این آمارها با واقعیتهای اقتصای مردم سازگار نیست.

  عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس نهم گفت، برای رشد اقتصادی باید تعریف مبتنی بر زندگی واقعی مردم داشته باشیم. نکته اساسی این است که  گاهی اوقات رشد اقتصادی جبران کننده مشکلات گذشته است، اما این موضوع دردی از مردم دوا نمی‌کند.

  وی  افزود، وقتی درمورد رشد و ایجاد اشتغال صحبتهای مطرح می‌شود باید مشخص شود که دقیقا کدام اشتغال مد نظر است. چرا که وقتی مردم در میان معضلات اقتصادی شعل خود را از دست داده اند و حالا تعدادی شغل ایجاد شده این موضوع تازه اشتعالهای از بین رفته در گذشته را جبران کرده است و نمی‌تواند برای مردم نکته مثبتی تلقی شود.

  نکو در پایان با اشاره به اثر درآمدهای نفتی در رشد اقتصادی ۶ ماهه گفت: البته نمی‌توان درامدهای نفتی را نادیده گرفت و چنین برداشتی القا شود که نباید از این درآمدها استفاده شود. نکته حائز اهمیت این است که اتکای بودجه‌های سالیانه به درآمدهای مالیاتی بیشتر  شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.