• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » مشاوره‌ ژنتیک در استان کرمان ۵۳ درصد افزایش یافت
  کد خبر : 1956095

  مشاوره‌ ژنتیک در استان کرمان ۵۳ درصد افزایش یافت

  مشاوره‌ ژنتیک در استان کرمان ۵۳ درصد افزایش یافتReviewed by on Dec 23Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا عباس صادق‌زاده عصر پنجشنبه در نشست شورای معاونان بهزیستی استان کرمان و روسای بهزیستی شهرستان های جنوب و شرق استان در جیرفت افزود: امسال تعداد مراجعه‌کنندگان به آزمایشگاه برای آزمایش ژنتیک ۵۰ درصد رشد…

  مشاوره‌ ژنتیک در استان کرمان ۵۳ درصد افزایش یافتReviewed by on Dec 23Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا عباس صادق‌زاده عصر پنجشنبه در نشست شورای معاونان بهزیستی استان کرمان و روسای بهزیستی شهرستان های جنوب و شرق استان در جیرفت افزود: امسال تعداد مراجعه‌کنندگان به آزمایشگاه برای آزمایش ژنتیک ۵۰ درصد رشد داشته که این استقبال امیدوار کننده است.
  وی با بیان اینکه کمتر از ۱۰ درصد افرادی که به مشاوره ژنتیک مراجعه می‌کنند به آزمایش‌های ژنتیک نیاز پیدا می‌کنند اظهار کرد: این درصد در جنوب استان به ۲۰ درصد نیز می‌رسد.
  وی خاطرنشان کرد: در جنوب کرمان به دلیل ازدواج های فامیلی که بیشتر در این منطقه انجام می‌شود، می‌طلبد آزمایشات ژنتیک انجام شود لذا آگاه‌سازی مردم در این زمینه مهم است.
  مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: با تفاهم‌نامه‌هایی که با سردفتران ازدواج داشته‌ایم از آنها خواسته شده تا زوجین را قبل از ازدواج به مشاوره ژنتیک معرفی کنند.
  وی افزود: تفاهم‌نامه‌ای نیز با ثبت احوال منعقد شده تا قبل از صدور شناسنامه نوزادان، نتیجه غربالگری بینایی و شنوایی نوزاد را از والدین درخواست کنند.
  صادق زاده گفت: در زمینه آگاه سازی مردم ۲ هزار دقیقه برنامه رادیویی و یکهزار دقیقه برنامه تلویزیونی برنامه ریزی شده است که تاثیر زیادی در آگاه سازی جامعه دارد.
  وی ادامه داد: استان کرمان در زمینه رشد معلولیت تفاوت زیادی نسبت به استاندارد کشوری دارد و این به دلیل فعالیت خوب اداره کل بهزیستی است.
  وی بیان کرد: ورود خیرین در فعالیت های بهزیستی را باید فراهم کرد و از ظرفیت رسانه ها در زمینه کاهش اسیب اجتماعی استفاده کرد.
  مدیرکل بهزیستی کرمان گفت: ازدواج‌های فامیلی، فقر غذایی، فقر فرهنگی، پراکندگی جمعیت و عدم رعایت بهداشت در جنوب کرمان سبب بروز معلولیت شده است.
  وی افزود: فقط پزشک در قلعه‌گنج و روستاهای آن با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت خدمت می کنند که نیازمند توجه بیشتری است.
  وی تاکید کرد: بسته‌های آموزشی و آگاه‌سازی باید قوی‌تر در جنوب استان کرمان طراحی و اجرایی شود.
  صادق‌زاده بیان کرد: خانواده‌های چند معلولی برای نگهداری معلولان و ارائه خدمات به هنگام به آنان می توانند با کسب آموزش های لازم از بهزیستی به عنوان مربی به اعضای معلول خانواده خدمات دهند و ماهیانه از بهزیستی هزینه نگهداری دریافت کنند.
  وی با اشاره به نام گذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل گفت: مدیریت‌ باید موثر و برنامه‌ها و تصمیم‌ها در زمینه موضوعات اجتماعی، توانبخشی، پیشگیری، اعتیاد و طلاق براساس الگوی اقتصاد مقاومتی باشد.
  وی خاطرنشان کرد: ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر افراد واجد شرایط مستمری در استان کرمان وجود دارد که بیش از سه هزار نفر آنها در جنوب کرمان هستند.
  مدیرکل بهزیستی کرمان ضمن تشکر از فرماندار جیرفت گفت: آقای امینی روش نگاه و دیدگاه‌های خوبی در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جنوب کرمان دارد که باید از این نگاه و ایده ها استفاده کرد.
  کارشناس سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این نشست گفت: اعتبار مالی سازمان بهزیستی کشور امسال ۱۹ هزار میلیارد ریال است که در این بخش هزینه می شود.
  سیامک رسایی افزود: چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در زمینه توانبخشی مبتنی بر جامعه پیش بینی و در زمینه توانبخشی مبتنی بر خانوار ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برنامه ریزی شده است.
  وی گفت: ۱۱ هزار و ۲۰۰ خانواده چند معلولیتی در سطح کشور وجود دارد که باید آموزش‌ها و آگاه‌سازی در زمینه پیشگیری به این خانواده‌ها ارائه شود تا از زاد و ولد معلولان بیشتر جلوگیری شود.
  کارشناس سازمان برنامه و بودجه افزود: طرح مراقبت در منزل توسط اعضای خانواده در خانواده‌های چند معلولیتی برای سال آینده برنامه ریزی شده است.
  وی بیان کرد: مشاوره ژنتیک هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است که در بلندمدت برای کشور سودآوری دارد.
  وی خاطرنشان کرد: ایجاد پارک‌های توانبخشی در استان کرمان یکی از اقدامات ارزشمند بهزیستی در این استان است.
  رسایی گفت: سال آینده اعتباراتی برای مناسب‌سازی محیط زندگی ۵۰ درصد افراد ضایعه نخاعی در سطح کشور تخصیص می یابد تا آن‌‌ها از شرایط یک زندگی عادی برخودار شوند.
  وی ادامه داد: همچنین تخصیص اعتبارات مالی در زمینه مناسب‌سازی محیط زندگی معلولان ضایعه نخاعی و ترمیم اندا‌م‌های مصنوعی در برنامه سال آینده بهزیستی برنامه ریزی می شود.
  کارشناس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در جنوب کرمان باید بیشتر توجه شود چرا که این مسئله در منطقه جنوب کرمان بیشترین کاربرد را دارد.
  وی افزود: از دانش و فرهنگ مردم جنوب کرمان باید برای برنامه‌ریزی‌ها استفاده کرد زیرا مردم این منطقه فرهنگ منحصر بفرد دارند.
  وی ضمن تشکر از طرح صندوق های خرد بنیاد مستضعفان در شهرستان قلعه گنج، اظهار کرد: امیدوارم این طرح در سراسر جنوب کرمان ایجاد شود.
  نشست شورای معاونان بهزیستی استان کرمان در محل فرمانداری جیرفت برگزار شد که در این نشست روسای ادارات بهزیستی جنوب و شرق استان مسائل و مشکلات منطقه را مطرح کردند.
  خبرنگار: هادی شفیعی مجاز ** انتشار دهنده: رسول محمدحسنی
  ۷۴۵۰/۳۰۲۸

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.