• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » بلاتکلیفی فرهنگیان عضو تعاونی مسکن ایثار قرچک و زمین توقیف شده تعاونی
  کد خبر : 1956072

  بلاتکلیفی فرهنگیان عضو تعاونی مسکن ایثار قرچک و زمین توقیف شده تعاونی

  بلاتکلیفی فرهنگیان عضو تعاونی مسکن ایثار قرچک و زمین توقیف شده تعاونیReviewed by on Dec 23Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از قرچک، ۲۰۰ نفر از فرهنگیان شهرستان قرچک حدود ۷ سال قبل با ثبت نام در تعاونی مسکن ایثار فرهنگیان قطعه زمینی را خریداری نمودند؛ اما با توجه به مشکلات…

  بلاتکلیفی فرهنگیان عضو تعاونی مسکن ایثار قرچک و زمین توقیف شده تعاونیReviewed by on Dec 23Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از قرچک، ۲۰۰ نفر از فرهنگیان شهرستان قرچک حدود ۷ سال قبل با ثبت نام در تعاونی مسکن ایثار فرهنگیان قطعه زمینی را خریداری نمودند؛ اما با توجه به مشکلات قانونی که برای این زمین به وجود آمده، واگذاری زمین به اعضاء همچنان بلاتکلیف باقی مانده و متأسفانه تاکنون هیچ پاسخ درستی به آنان داده نشده است.

  یکی از فرهنگیان قرچکی عضو تعاونی مسکن که تمایلی به افشای نامش نداشت در پاسخ به سوأل خبرنگار تسنیم با اشاره به واکنش هیئت‌مدیره تعاونی در قالب اعتراض اعضاء اظهار داشت: در مدت این ۵ سال هیچ پاسخ درستی از سوی هیئت‌مدیره دریافت نکرده‌ایم و تنها نکته‌ای که به آن اشاره می‌کنند، مسأله محجوریت فروشنده است و اگر چند ماه بعد هم از آن‌ها سوأل کنید همین پاسخ را خواهید شنید.

  ما فقط یک پاسخ صریح از هیئت‌مدیره تعاونی می‌خواهیم، حتی حاضریم به ما بگویند زمینی به شما تعلق نمی‌گیرد و پول شما به هدر رفته است، اما حداقل این است که تکلیفمان مشخص می‌شود. رئیس هیئت‌مدیره همواره به ما می‌گوید پیگیر مسائل قضایی پرونده هستیم؛ اما چرا هیئت‌مدیره با استخدام یک وکیل متبحر کار را به سرانجام نمی‌رساند؟ چرا تاکنون هیچ سخنی در مورد استفاده از یک وکیل بنام برای دفاع از این پرونده شنیده نمی شود؟ چگونه است که ابتدا زمینی فروخته شود و بعد از آن حکم محجوریت فروشنده اعلام شود؟

  در همین ارتباط خبرنگار تسنیم به‌ منظور شفاف‌سازی موضوع به سراغ رئیس‌ هیئت‌مدیره این تعاونی رفت و در این زمینه با وی گفت‌وگو کرد که در ادامه می‌خوانید:

  تسنیم: مشکل اصلی زمین تعاونی چیست؟

  رئیس هیئت‌مدیره تعاونی: تعاونی‌های مسکن معمولاً این مشکلات را دارند و بعضاً نیاز به زمان دارد و این تنها مشکل ما نیست، ما زمینی را خریداری کردیم و بعد از یکسال و نیم دادگاه حکم به مهجوریت فروشنده داد در صورتی که در زمان معامله چنین مسئله‌ای مطرح نبود و همه استعلام‌ها گرفته شد. هیئت‌مدیره هم با توجه به اینکه نه تنها حکم مهجوریتی در کار نبود، بلکه براساس مدارک ارائه شده حکم عدم مهجوریت هم صادر شده بود، پس از انجام مشاوره حقوقی معامله را انجام داد.

  تسنیم: آیا سند به نام تعاونی ثبت شده است؟

  رئیس هیئت‌مدیره تعاونی: در حال حاضر سند شش‌دانگ زمین به نام تعاونی مسکن ایثارگران قرچک است و در ابتدای کار تمام تعهداتی که به عهده فروشنده بوده انجام شده است و برابر قانون باید بابت مشکلاتی که برای این زمین پیش آمده پاسخگو باشند؛ اما هنوز هم مشکلات حقوقی این زمین حل نشده است.

  تسنیم: پیش‌بینی می‌کنید برای رسیدن به نتیجه مطلوب چه بازه زمانی نیاز باشد؟

  رئیس هیئت‌مدیره تعاونی: من نمی‌توانم پیش‌بینی کنم چون مسئول قضایی نیستم. طولانی شدن این مسئله هم به ما ارتباطی ندارد بلکه بستگی به نهادهای رسیدگی‌کننده دارد که ما از آن‌ها می‌خواهیم که این کار را زودتر انجام داده و حق و حقوق همکاران ما را به آن‌ها برگردانند، کاری که ما توانسته‌ایم انجام دهیم پیگیری در شهرداری و مراجع قضایی و نهادهای ذی‌ربط بوده که هیئت‌مدیره این کار را به نحو احسن انجام داده است.

  کسانی که مدعی هستند این زمین مشکل دارد باید در زمان معامله حکم می‌دادند و از انتقال سند ممانعت می‌کردند؛ اما مشخص نیست چه اتفاقی افتاده که عده‌ای درخواستی را مطرح می‌کنند و دادگاه سرپرستی، رأی مهجوریت را برای این خانم فروشنده صادر می‌کند.

  تسنیم: آیا در زمان معامله بررسی‌های لازم مبنی بر عدم وجود مشکل ملک انجام شده بود؟

  رئیس هیئت‌مدیره تعاونی: این خانم در زمان معامله مهجور نبود و حکم صادره در اصطلاح قضایی اعتبار امر مختومه داشته و باید اتفاقی می‌افتاده مثلاً تصادف و حادثه‌ای برای شخص پیش می‌آمده که دوباره مهجوریت این خانم را بررسی کنند؛ اما یکسال و نیم بعد از خرید زمین براساس مدارکی که از نظر ما مدارک درستی نیست و پایه صدور رأی قرار گرفته و با وجود اینکه پزشکی قانونی هم اعلام کرده بود که این خانم جنون ادواری آنی ندارد متأسفانه رأی مهجوریت داده شده و علاوه برآن رأی را به زمان قبل از طرح شکایت بردند.

  در واقع مرجعی که نامه دال بر عدم محجوریت را صادر کرده بود کتباً اعلام کرد این نامه یا به طور دقیق مطالعه نشده و یا فهم درستی از آن نشده و در نتیجه‌نامه صادره را رد کردند، ولی در هر صورت ما پیگیری حقوقی می‌کنیم و با توجه به اینکه دادگاه را صاحب صلاحیت و بی‌طرف می‌دانیم و یقین داریم حق ۲۰۰ معلم زحمت‌کش قرچکی را می‌دهند سعی خواهیم کرد در مرحله تجدیدنظر این رأی را به سمت همکاران گرامی برگردانیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.