• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » وزیر دیگری که سیبل شده است!
  کد خبر : 1955830

  وزیر دیگری که سیبل شده است!

  وزیر دیگری که سیبل شده است!Reviewed by on Dec 22Rating: گروه سیاسی- رسانه‌ها: روزنامه بهار نوشت: قاضی زاده هاشمی و طرح تحول سلامت که یکی از نقاط قوت عملکرد دولت روحانی است در این روزها آماج حملاتی عجیب و غریب است، بخشی از این انتقادات را می‌توان ناشی از پیش رو بودن انتخابات ۹۶ دانست…

  وزیر دیگری که سیبل شده است!Reviewed by on Dec 22Rating:

  گروه سیاسی- رسانه‌ها: روزنامه بهار نوشت: قاضی زاده هاشمی و طرح تحول سلامت که یکی از نقاط قوت عملکرد دولت روحانی است در این روزها آماج حملاتی عجیب و غریب است، بخشی از این انتقادات را می‌توان ناشی از پیش رو بودن انتخابات ۹۶ دانست و علتش را باید در تلاش گروه‌های مخالف روحانی برای کمرنگ نشان دادن نقاط قوت دولت جست و جو کرد. اما بخش دیگری از این هجمه‌ی شدید علتی غیر از مسائل سیاسی دارد و حتی با نگاهی بدبینانه می‌توان ریشه‌ی آن را در بخش هایی از دولت دانست، بخش هایی که به جای یاری گر بودن برای حل معضلات مالی این طرح که باعث کاهش هزینه پرداختی از جیب مردم شده است به دنبال سنگ‌اندازی هستند.

  اظهارات اخیر معاون وزیر کار در اعتراض به طرح تحول را می‌توان در همین راستا ارزیابی کرد. به واقع مشخص نیست که منتقدان درون دولت که موضعی منفی نسبت به طرح تحول دارند به دنبال چه چیزی هستند. با اندکی هوشیاری سیاسی هم می‌توان متوجه شد که تخریب طرحی که که نقطه قوت دولت است آن هم چند ماه مانده به انتخابات ۹۶ به هیچ وجه منطقی نیست.

  نقد‌ها و اعتراضات دلواپسان به طرح تحول سلامت که پرداختی از جیب مردم را به هنگام درمان به کمترین حد ممکن نسبت به گذشته رسانده است و سبب ساز بیمه همگانی برای مردم ایران شده است قابل درک است زیرا آن‌ها با نگاه سیاست زده‌ای که دارند هر نوع اقدامی که از آن نشانی از رضایت مردم از دولت روحانی دیده شود مخالف هستند خواه این اقدام برجام و رفع تحریمها باشد خواه یک طرح در حوزه‌ی بهداشت و درمان یا گشایشی در عرصه فرهنگ، آنها با همه‌ی این موارد به دلیل غلبه‌ی نگاه سیاست زده شان مخالف هستند، در نتیجه بر آن‌ها حرجی نیست اما جماعتی که خود وامدار دولت روحانی هستند نباید خود تیشه به ریشه‌ی موفقیت‌های دولت بزنند. اینکه در چنین بازی طراحی شده از سوی منتقدان دولت برخی نمایندگان پر نفوذ مجلس هم که اتفاقا از نظر سیاسی همراه دولت هستند قرار می‌گیرند جای تعجب دارد.

  آقایان نماینده بهتر است که به جای بازی کردن در پازل رقبای سیاسی روحانی به فکر حل مشکلات مالی طرح تحول باشند. راه حل این مشکل مالی که گریبان گیر این طرح دولت در حوزه‌ی سلامت است کاملا مشخص و روشن است؛ اجرای دقیق قانون هدفمندی و هم چنین اختصاص بخشی از مالیات بر ارزش افزوده برای جبران کمبود منابع مالی اجرای این طرح. تنها کافی است دولت و مجلس کمی از خود شهامت نشان دهند و سیاست بازی‌های معمول را فراموش کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.