• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » بازی های تفریحی آسانترین راه برای ترویج ورزش در جامعه است
  کد خبر : 1955824

  بازی های تفریحی آسانترین راه برای ترویج ورزش در جامعه است

  بازی های تفریحی آسانترین راه برای ترویج ورزش در جامعه استReviewed by on Dec 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا هادی سبزواری چهارشنبه شب در آیین رونمایی از بازی ‘فوتبال حبابی’ در همدان اظهار کرد: ورزش های تفریحی جزو رشته های همگانی به شمار می رود که فضا را برای حضور پرشمار…

  بازی های تفریحی آسانترین راه برای ترویج ورزش در جامعه استReviewed by on Dec 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا هادی سبزواری چهارشنبه شب در آیین رونمایی از بازی ‘فوتبال حبابی’ در همدان اظهار کرد: ورزش های تفریحی جزو رشته های همگانی به شمار می رود که فضا را برای حضور پرشمار رده های سنی مختلف جامعه فراهم ساخته است.
  وی اضافه کرد: هم اکنون ۳۳ کمیته ورزشی زیر نظر هیات همگانی استان همدان فعالیت می کند و جامعه آماری بیش از ۳۰۰ هزار تن را تحت پوشش قرار داده است که به صورت پراکنده و اغلب به منظور غنی سازی اوقات فراغت و یا پرداختن چند ساعت به ورزش حضور دارند.
  وی بیان کرد: رویکرد فدراسیون ورزش های همگانی کشور دسترسی آحاد مردم به فعالیت ورزشی است و اکنون رشته های جدید و تفریحی نظیر فوتبال حبابی زمینه فعالیت تفریحی ورزشی مردم را در سطح کشور فراهم ساخته است.
  سبزواری با اشاره به اینکه با تصمیم فدراسیون ورزش های همگانی با رویکرد طرح آمایش ورزش ، استان ها به ۱۰ منطقه تقسیم شده اند، گفت: در طرح آمایش سرزمین و منطقه بندی ورزش همگانی کشور استان های کرمانشاه، همدان و کردستان در قالب منطقه هفت قرار گرفته اند که در آخرین ارزیابی در رتبه دوم کشور به لحاظ عملکرد مناسب معرفی شده است.
  وی ترویج ورزش های تفریحی را یکی از سیاست های اصلی ورزش همگانی کشور عنوان کرد و گفت: ورزش هایی نظیر فوتبال حبابی زمینه حضور اقشار مختلف جامعه را مهیا ساخته است.

  ** ایجاد زیرساخت ورزش دانشجویی در خوابگاه ها
  معاون دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا همدان نیز در این مراسم گفت: زیرساخت ورزش دانشجویی در خوابگاه های دانشگاه بوعلی سینا همدان ایجاد شده است.
  دکتر سید رسول عمادی افزود: توسعه ورزش در بین دانشجویان یکی از سیاست های اصلی دانشگاه بوعلی سینا همدان است و هم اینک دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی از امکان دسترسی به امکانات ورزشی مناسب برخوردار هستند.
  وی اضافه کرد: دانشگاه بوعلی سینا از تجهیزات ورزشی مناسب برخوردار است و علاوه بر این برای پرداختن دانشجویان در ساعت های غیردرسی به ورزش، خوابگاه ها را نیز مجهز کرده ایم.
  عمادی بیان کرد: امروزه ورزش دانشجویی نگاه فراگیر دارد و در اغلب رشته های ورزشی فعالیت لازم را داریم ضمن اینکه از راه اندازی رشته های جدید نیز استقبال می کنیم.
  وی با اشاره به میزبانی رونمایی از ورزش ‘فوتبال حبابی’ در ای دانشگاه گفت: این ورزش در دو بخش تفریحی و رقابتی می تواند توسعه یابد و دانشگاه بوعلی از فعالیت فوتبال حبابی استقبال می کند.
  در حاشیه این مراسم رونمایی از ورزش فوتبال حبابی برای نخستین بار در استان همدان با حضور تنی چند از مسئولان انجام شد.

  ** فوتبال حبابی، سرشار از هیجان و نشاط
  فوتبال حبابی برای نخستین بار در سال ۲۰۱۱ در کشور نروژ فعال شد و از مرداد ماه سال گذشته زیر نظر فدراسیون همگانی و انجمن ورزش‌های تفریحی در تهران آغاز به کار کرد.
  این رشته شبیه به فوتسال است و فرد با قرار گرفتن کامل در حباب هایی به شکل بادکنک های بزرگ با ایمنی لازم بازی می کند.
  در این ورزش تفریحی – رقابتی، هر تیم شامل ۴ بازیکن و یک دروازه‌ بان است و هر بازیکن می ‌تواند به تناوب در دروازه قرار بگیرد.
  این بازی شامل ۲ نیمه هفت دقیقه ‌ای است و سه دقیقه‌ برای بین دو نیمه در نظر گرفته شده است.
  سایر قوانین مانند فوتبال ساحلی بوده با این تفاوت که مدت زمان اخراج یک بازیکن ۲ دقیقه است و پس از آن می‌ تواند به زمین بازگردد.
  این رشته ورزشی مملو از برخورد است و ۱۰ دقیقه بازی به اندازه یک ساعت دویدن خواهد بود.
  ۷۵۲۰/۶۹۹۳
  خبرنگار: میثم ناصرنژاد** انتشار دهنده:اکبر بهاروند

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.