• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در قصرشیرین مشاهده نشده است
  کد خبر : 1955812

  موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در قصرشیرین مشاهده نشده است

  موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در قصرشیرین مشاهده نشده استReviewed by on Dec 22Rating: نعمت الله نازپرورده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اقدام های پیشگیرانه برای جلوگیری از انتشار احتمالی این بیماری در شهرستان مرزی قصرشیرین با هماهنگی دستگاه های اجرایی تشدید شده است. وی بیان کرد: با…

  موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در قصرشیرین مشاهده نشده استReviewed by on Dec 22Rating:

  نعمت الله نازپرورده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اقدام های پیشگیرانه برای جلوگیری از انتشار احتمالی این بیماری در شهرستان مرزی قصرشیرین با هماهنگی دستگاه های اجرایی تشدید شده است.
  وی بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در عراق و همچنین در برخی مناطق استان کرمانشاه، اقدام های پیشگیرانه و کنترل از سوی جهاد کشاورزی ، دامپزشکی و دیگر نهادهای ذیربط در شهرستان صورت گرفته است.
  وی از ارایه آموزش های لازم از سوی نهادهای متولی به روستاییان و مراکز عرضه مرغ و طیور برای مقابله با بیماری آنفلوآنزای مرغی خبر داد و گفت: با هرگونه عرضه مرغ زنده در این شهرستان نیز برخورد می شود.
  معاون فرماندار قصرشیرین ادامه داد: برنامه های آموزشی در مرزهای خسروی و پرویزخان نیز در دست اجراست و تیم های بهداشتی در این دو مرز رسمی مستقر شده اند و آموزش ها و نظارت بر مراکز عرضه مرغ نیز در شهرستان در دستور کار قرار دارد.
  نازپرورده از تجهیز مراکز درمانی و بیمارستانی این شهرستان مرزی برای مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خبر داد و اضافه کرد که هیچ گونه نگرانی برای مقابله با این بیماری وجود ندارد و در صورت مشاهده مورد مشکوک، مراقبت های پزشکی نیز انجام می شود.
  وی ارایه آموزش های لازم به مردم با همکاری اعضای ستاد مدیریت بحران، توزیع دفترک و نصب بنرهای آموزشی در سطح شهر و محل خانه های بهداشت را از اقدام های در دست اجرا برای مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این شهرستان مرزی ذکر کرد.
  آنفلوآنزای فوق حاد طیور، یک بیماری ویروسی پرندگان است، ویروس های آنفلوانزا دارای ۳ نوع تیپ C، B ، A است و در طیور فقط نوع تیپ A آن می تواند ایجاد بیماری کند که این تیپ علاوه بر طیور، سایر حیوانات از جمله خوک، اسب و همچنین انسان را درگیر می کند.
  آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یکی از بیماری های مشترک انسان و پرندگان، بیماری واگیردار ویروسی و یکی از خطرناک ترین بیماری های تنفسی طیور است که خسارات فراوانی به مرغداری ها و روستاییان وارد می کند.
  شروع ناگهانی بیماری و تلفات، تورم و کبودی تاج و ریش طیور، بی حالی شدید، پژمردگی و دور هم جمع شدن پرندگان، ایجاد مشکل در سیستم تنفسی و ریزش ترشحات بینی و چشم ، کاهش مصرف دان و خونریزی زیرجلدی ساق پا از نشانه های این بیماری است.
  قصرشیرین با ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه و برخورداری از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق، دارای ۲ مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است که در امتداد این مرز طولانی برای مراودات تجاری و اقتصادی میان ۲ کشور ایجاد شد که پرویزخان هم مرز با اقلیم کردستان عراق و خسروی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی است.
  ۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶ خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:علی مولوی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.