• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دیدارهای انصارالله با مقامات چین و مسکو پیروزی‌های سیاسی به همراه دارد
  کد خبر : 1955711

  دیدارهای انصارالله با مقامات چین و مسکو پیروزی‌های سیاسی به همراه دارد

  دیدارهای انصارالله با مقامات چین و مسکو پیروزی‌های سیاسی به همراه داردReviewed by on Dec 22Rating: «زکریا شعیبی»، استاد دانشگاه صنعا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در  یمن اظهار داشت: کشورهای عضو ائتلاف عربی و مزدوران آنها سفرهای اخیر هیات دیپلماتیک انصارالله به چین، روسیه و عراق را دست کم گرفتند و البته…

  دیدارهای انصارالله با مقامات چین و مسکو پیروزی‌های سیاسی به همراه داردReviewed by on Dec 22Rating:

  «زکریا شعیبی»، استاد دانشگاه صنعا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در  یمن اظهار داشت: کشورهای عضو ائتلاف عربی و مزدوران آنها سفرهای اخیر هیات دیپلماتیک انصارالله به چین، روسیه و عراق را دست کم گرفتند و البته انتظار چنین واکنشی از سوی حریف شکست خورده می رفت.

  وی افزود: نادانی آل سعود و متحدان و مزدوران آن به جایی رسیده که این دیدارها را تلاش انصار الله برای یافتن ریسمان نجات خود می خوانند در حالی که نیازی نیست واقعیت کار سیاست خارجی انصار الله را فاش کنیم و این حملات رسانه ای توهین آمیز تیر کینه توزی است که به سوی خودشان کمانه خواهد کرد.

  شعیبی تاکید کرد: این دیدارهای استراتژیک تاثیر خود را در دراز مدت به صورت دستاوردها و پیروزی های سیاسی نشان خواهد داد.

  استاد دانشگاه صنعا گفت: یمن در نبرد ملی مقدسی مقابل ائتلاف وهابی-صهیونیستی-غربی قرار گرفته که تقریبا بر همه جهان تسط دارد و یمنی ها یک تنه بدون پشتیبانی از سوی هیچ طرفی تنها با توکل به پروردگار و زور بازوی رزمندگان و امکانات خود که هرگز به گرد پای زرادخانه تسلیحاتی و قدرت عظیم ائتلاف بین المللی نمی رسد در حال دفاع از کشورشان هستند.

  شعیبی تاکید کرد: بنابراین یمن در عرصه سیاست بین المللی و منطقه ای به کمک ارتش و کمیته های مردمی نیاز دارد تا دیدگاه و برنامه و اهداف یمن جدید برای خارج شدن از تحت سرسپردگی و دیکته بیگانگان را شرح دهند.

  تحلیلگر یمنی تاکید کرد: از جمله علل حمله ائتلاف سعودی- آمریکایی به یمن تسلط بر این کشور است حتی اگر به قیمت نابودی آن تمام شود .

  ضربات کاری سفرهای انصار الله به متجاوزان در میدان نبرد سیاسی

  وی افزود: تیم  سیاست خارجی انصار الله نماینده ملی یمنی هاست و حتی اگر کینه توزان و بیماران و شکست خورده ها این تحرکات سیاسی دیپلماتیک مهم و تاثیرگذار مخالفت نشان بدهند جای نگرانی نیست.

  تحلیلگر یمنی به دستاورد سفر هیات دیپملاتیک انصار الله را بسیار بزرگ خواند و گفت: این دیدارها ضربات کاری به متجاوزان و مزدوران در میدان نبرد سیاسی وارد کرده و این ضربات ، قدرت دفاعی ارتش و کمیته های مردمی یمن را نیز از لحاظ راهبردی تقویت می کند، این یک واقعیت است و محصول آن در واقعیت امر قابل لمس است.

  شعیبی گفت: این دیدارهای مستمر با نمایندگان قدرت های بزرگ سلاح نبرد دیپلماتیک علیه متجاوزان شمرده شده و اثر قابل توجه خود را در کوتاه مدت و دراز مدت نشان خواهد داد.

  یمن خواهان کمک نظامی چین یا روسیه نیست

  وی افزود: یمن از رهبران چین یا روسیه درخواست کمک نکرده چون به کمک نظامی نیازی ندارد بلکه ماهیت پروژه خصمانه دشمن برای یمن و علل و اهداف و نتایج آن را مطرح کرده و آنچه که ائتلاف عربی از تجاوز به یمن به بار آورده از زیربناهای نابوده شده تا زنان و کودکانی را که قتل عام شدند شرح دادند چرا که متاسفانه در یمن هر چیز غیرنظامی هم هدف نظامی برای ائتلاف بزدل سعودی شمرده شده است.

  شعیبی گفت: از جمله محورهای گفت وگوی هیات انصار الله با مقامات چین و روسیه شرح حال و روز ملت یمن در سایه محاصره ظالمانه دشمن سعودی  است و اینکه ادامه جنگ حضور تروریست ها را در یمن تقویت کرده و به نفع تروریسم محسوب می شود.

  یمن پیش از حمله عربستان۹۰ درصد تروریست ها را سرکوب کرده بود

  وی افزود: یمن پیش از آغاز تجاوز ائتلاف سعودی، ۹۰ درصد از تروریست های مورد حمایت عربستان و آمریکا را نابود کرده بود و سران سعودی و آمریکایی در سال ۲۰۱۵ کاملا متوجه شدند که تروریسم به دست ارتش و کمیته های مردمی در یمن در شرف پایان است بنابراین به سرعت اقدام به تشکیل ائتلاف خصمانه ای در حمایت از تروریسم بین المللی کردند تا یمن زمین حاصلخیری برای پرورش تروریسم باقی بماند اما تجاوز و تحریم علیه یمن هم نتوانست اهداف استعمارگران را محقق کند.

  وحشت ائتلاف سعودی از تشکیل جبهه فرامنطقه ای در حمایت از مقاومت ملت یمن

  استاد دانشگاه صنعا تاکید کرد: متجاوزان علیه یمن در ظاهر امر تحرکات دیپلماتیک انصار الله را کم اهمیت می خوانند اما در واقع امر وحشت زده اند چون از میزان تاثیر این تحرکات بزرگ که با هدف تشکیل جبهه جهانی علیه محور سعودی-امریکایی انجام می شود باخبرند.

  وی افزود: این جبهه جهانی برای توقف وحشی گری و خصومت عربستان و اربابانش در یمن و پایان محاصره این کشور تلاش می کند تا با پایان مداخلات بیگانگان در یمن مردم این کشور درباره آینده کشورشان تصمیم بگیرند.

  شعیبی گفت: هیات دیپلماتیک یمن، چین و روسیه را مقصد سفر خود تعیین کردند چرا که این دو کشور ۲ قدرت بزرگ مخالف غرب و توطئه های آمریکایی هستند تا با بی طرفی و مسئولیت پذیری در قبال یمن در عرصه بین المللی تعامل کنند.

  تحلیلگر یمنی گفت: چین و روسیه به منافع اقتصادی خود را نیز در یمن اهمیت می دهند چرا که این کشور از ذخایر بزرگ معدنی و نفتی برخوردار است و ما داشتن روابط اقتصادی مشترک با کشورهایی که حمایت انسان دوستانه و اخلاقی از ملت یمن می کنند استقبال می کنیم.

  وی افزود: یمن می خواهد به هر قیمتی آینده اقتصادی و سیاسی آزاد و مستقل و قدرتمند در سطح منطقه برای خود رقم بزند و دست از تلاش در دستیابی به هدف متعالی خود برنخواهد داشت.

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس، هیئتی از جنبش انصارالله یازدهم آذر ماه به دعوت دولت پکن، به چین سفرکرده است.

   این هیئت به ریاست محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش انصارالله، و به دعوت دولت چین به این کشور رفت تا با مقام‌های پکن دربارۀ بحران یمن گفت وگو کند.

  محور گفت وگوها حول بحران یمن و ارتباطات سیاسی طرفین، جلب حمایت چین برای حل‌وفصل مشکلات موجود، تقویت راهبرد مقابله با غرب، توقف حملات عربستان سعودی به یمن و ارسال کمک‌های بشردوستانه برای این کشور فقیر عربی بوده است.

  عبدالسلام را در این سفر مهدی المشاط و حمزه الحوثی، دو تن از مقامات ارشد این جنبش، همراهی کردند.

  هیات انصار الله پس از آن با سفر به مسکو با میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امورخارجه و مشاور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دیدار و گفت و گو کرد.

   این نشست در چارچوب دیدار رسمی گروه انصارالله یمن از روسیه و بحث و گفت و گو پیرامون حوادث جاری در یمن صورت گرفته است.

  هیاتی از انصارالله یمن خردادماه ۹۴ نیز به دعوت از وزارت خارجه روسیه عازم این کشور شده بودند.

  قریب به ۲۲ ماه از حمله ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به یمن می گذرد، که در این مدت ریاض نه تنها نتوانسته است به اهداف خود برسد،‌ بلکه متحمل شدیدترین خسارت ها در زمینه های مختلف نظامی،‌ اقتصادی و سیاسی شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.