• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پیروزی های حلب و موصل حاصل فرهنگ عاشورایی دفاع مقدس است
  کد خبر : 1955694

  پیروزی های حلب و موصل حاصل فرهنگ عاشورایی دفاع مقدس است

  پیروزی های حلب و موصل حاصل فرهنگ عاشورایی دفاع مقدس استReviewed by on Dec 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» سردار سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز پنجشنبه در اولین کنگره سراسری شهدای فاوا که در فرهنگسرای بهمن برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد شهدای…

  پیروزی های حلب و موصل حاصل فرهنگ عاشورایی دفاع مقدس استReviewed by on Dec 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» سردار سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز پنجشنبه در اولین کنگره سراسری شهدای فاوا که در فرهنگسرای بهمن برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی و مدافع حرم و ۶۵۰۰ شهید فاوا گفت:شهدای فاوایی با ایثار جان خود توانستند کارهای بزرگی در پیشبرد اهداف و ماموریت های انقلاب اسلامی به انجام برسانند و یادگاری برای نسل های بعدی باشند.

  سردار باقری در ادامه با بیان اینکه نقش مخابرات و ارتباطات  در دفاع مقدس نقش بی بدیلی است گفت: رزمندگان و شهدای مخابرات در دوران دفاع مقدس با رشادت های خود امنیت, ارتباط امن و پایدار  و منسجم و شبکه مند با سرعت و تحرک مناسب و منطبق با ماموریت های بزرگ انجام دادند.

  رییس ستاد کل نیروهای مسلح رازداری,خوش فکری, عملکرد سریع,آمادگی جسمانی بالا,تخصص بالا و توجیه بودن به صحنه عملیات رزم را از ویژگی های رزمندگان و شهدای فناوری اطلاعات و ارتباطات عنوان کرد و گفت: این شهدا انسان هایی بودند که با ایثار و از خود گذشتگی در طول دفاع مقدس در جبهه های نبرد حضور پیدا کرده و با فداکاری و شهادت طلبی همراه فرمانده در خطوط مقدم در سخت ترین شرایط با شجاعت ارتباطی پایدار را برقرار کرده و این مسولیت را با موفقیت به انجام رساندند.

  وی ادامه داد: کشورهای حامی تروریست در زمان جنگ نیز حامی رژیم بعث عراق بودند و این رژیم را به پیشرفته ترین تجهیزات مخابراتی بر علیه انقلابی که تازه به پا خاسته بود تجهیز کرده بودند اما در این نبرد تخصصی عناصر ما دست برتر را داشتند,همان انسان های ایثارگری که با شجاعت و تخصص در دفاع مقدس حماسه آفریدند.

  رییس ستاد کل نیروهای مسلح پیروزی های حلب و سوریه را حاصل فرهنگ عاشورایی دفاع مقدس دانست و گفت: ملتی که در گذشته با خون شهیدان خود کشور را حفظ می کرد امروزه راهنمای عملیاتی دیگر کشورهاست.

  وی افزود: این رزمندگان در شرایطی ماموریت خود را انجام می‌دادند که با کمبود امکانات مواجه بودند که حتی از داشتن یک سیم ارتباطی محروم بودند اما در این شرایط دشمن ما به قوی‌ترین تجهیزات مخابراتی اخلال‌کننده تجهیز شده بود، و ما از حیث ارتباطات امن دچار کمبود بودیم.

  سرلشکر باقری افزود: حتی نسبت به علم الکترونیک هم محروم بودیم و در مواردی که دشمن استفاده این علوم روز جهانی را در مخابرات به ما نمی‌داد اما رزمندگان در دفاع‌مقدس گام‌های ارزشمندی را در کسب این علوم برداشتند.

  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برقراری رادیو در شرایط تحریم در دفاع مقدس در خطوط مقدم جبهه را از مهمترین اقدامات شهدای فاوا برشمرد و گفت: این رزمندگان با تخصص و رشادت‌های خود در مناطقی که امکان استفاده از صدا و سیما در جبهه‌ها نبود، رزمندگان را از نعمت استفاده از رادیو برخوردار کرده بودند تا آن‌ها با فرماندهی و فرمانده خود ارتباط داشته‌باشند. 

  وی افزود: این درحالی است که در آن شرایط سخت رزمندگان با استفاده از نفوذ رادیویی عملیات روانی متعددی روی دشمن انجام می‌‌دادند و نتیجه‌های ارزشمندی نیز حاصل می‌شد.

  وی با تاکید بر این که نمی‌توان  ارزش کار و بزرگی رشادت‌ها و مجاهدت‌های رزمندگان ایرانی را در طول دفاع مقدس با کلمات توصیف کرد،‌افزود: کتاب بزرگ دفاع مقدس برگ‌های زرین این چنینی کم ندارد. در دفاع مقدس زمانی که دشمن با تمام امکانات و پشتیبانی به ایران حمله کرد مقاومت و ایثار و از خودگذشتگی شهدای دفاع مقدس سربلندی را برای ایران به ارمغان آورد و اگر امروز مسئولان و مدیران به هنگام ارائه طرح‌ها و برنامه‌ها از واژه « ما می‌توانیم» استفاده می‌کنند،‌حاصل نگاه ارزشمندی است که در طول سال‌های دفاع مقدس به وجود آمده است.

  وی دفاع مقدس یک مبدا تاریخ برای ملت ایران برشمرد و گفت: دفاع مقدس یک تاریخ، فرهنگ جدید ،‌اقتدار و اراده ملی را برای ایران اسلامی ایجاد کرده است.

  این خبر تکمیل می‌شود….

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.