• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » بی مهریهای مسکن مهر نتیجه تعجیل در واگذاری
  کد خبر : 1955662

  بی مهریهای مسکن مهر نتیجه تعجیل در واگذاری

  بی مهریهای مسکن مهر نتیجه تعجیل در واگذاریReviewed by on Dec 22Rating: تعجیل مسئولان دولت پیشین در واگذاری واحدهای مسکن مهر سبب شد برخی وعده ها در زمینه تکمیل این طرح عملی نشود و همین موضوع سبب نارضایتی متقاضیان و مالکان شد. طرح مسکن مهر سال ۱۳۸۶ با هدف خانه دار شدن قشرهای محروم و…

  بی مهریهای مسکن مهر نتیجه تعجیل در واگذاریReviewed by on Dec 22Rating:

  تعجیل مسئولان دولت پیشین در واگذاری واحدهای مسکن مهر سبب شد برخی وعده ها در زمینه تکمیل این طرح عملی نشود و همین موضوع سبب نارضایتی متقاضیان و مالکان شد.
  طرح مسکن مهر سال ۱۳۸۶ با هدف خانه دار شدن قشرهای محروم و ضعیف جامعه همزمان با سراسر کشور در سبزوار نیز آغاز و قرار بود تا پایان سال ۱۳۹۱ واحد های مسکونی این طرح ساخته و تحویل متقاضیان شود.
  اجرای این طرح در سبزوار توسط ۳۵ شرکت تعاونی و چهار شرکت انبوه ساز در زمینی به مساحت ۳۸ هکتار آغاز شد و هم اکنون بیش از پنج هزار نفر در ساختمانهای آن ساکن هستند.
  از مجموع چهار هزار و ۸۶ واحد مسکن مهر شهرستان سبزوار سه هزار و ۵۰۰ واحد به صورت رسمی تحویل متقاضیان شد اما نبود مسجد، پارک محله، کمبود انشعابات فاضلاب، مدرسه و پاسگاه پلیس از مهمترین مشکلات موجود در مسکن مهر سبزوار است.
  یکی از ساکنان مسکن مهر سبزوار به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از مهمترین مشکلات مسکن مهر نبود مدرسه و مسجد در این منطقه است.
  محمد کریمی افزود: هنگام احداث منازل مسکن مهر طرح ساخت یک مدرسه و مسجد در آن جانمایی شد اما با وجود تکمیل واحدها، احداث مدرسه و مسجد نیمه کاره رها شد.
  وی ادامه داد: ظرفیت مدرسه های موجود در منطقه توحیدشهر سبزوار پاسخگوی تعداد دانش آموزان نیست و فرزندان ساکنان مسکن مهر برای تحصیل باید به مدرسه های داخل شهر سبزوار مراجعه کنند که این موضوع سختیهای آمد و شد را به همراه دارد.
  مصطفی جباری از دیگر ساکنان مسکن مهر سبزوار هم از مهمترین مشکلات ساکنان را نصب نشدن انشعابات آب و فاضلاب ذکر و بیان کرد: فاضلاب خانگی برخی از ساکنان در جویهای مجاور ساختمانهای مسکن مهر جاری می شود که این موضوع دارای خطرات بهداشتی زیادی است.
  وی افزود: برخی ساکنان نیز به دلیل اجرا نشدن شبکه انشعاب آب، از مخازن پلاستیکی برای تامین آب شرب استفاده می کنند که مشکلات بهداشتی در پی داشته است.
  او گفت: از دیگر مشکلات مسکن مهر سبزوار عمل نکردن شرکتهای تعاونی به تعهدات در قبال تکمیل و تحویل واحدها به سهامداران و اعضا است.
  جباری ادامه داد: نبود پارک محله و پاسگاه نیروی انتظامی در مسکن مهر از دیگر مشکلات ساکنان این منطقه است.

  * تعجیل در واگذاری منازل مسکن مهر دلیل بروز مشکلات
  رئیس اداره راه و شهرسازی سبزوار نیز به خبرنگار ایرنا گفت: تعجیل برخی از مسئولان گذشته در واگذاری منازل مسکن مهر دلیل بروز مشکلات بین اعضا و مدیران شرکتهای تعاونی در این شهرستان است.
  حبیب الله مسکنی افزود: مسکن مهر سبزوار با چهار هزار و ۸۶ واحد مسکونی در زمینی به مساحت ۳۸ هکتار توسط ۳۵ شرکت تعاونی و چهار شرکت انبوه ساز با نظارت این اداره احداث شده است.
  وی از مهمترین مشکلات مسکن مهر سبزوار را موضوع اختلافات بین اعضا شرکتهای تعاونی و سهامداران ذکر و بیان کرد: این موضوع سبب شد تا اعضا نتوانند مجامع عمومی را برای انحلال شرکتها برگزار و هیاتهای تصفیه را تشکیل دهند.
  رئیس اداره راه و شهرسازی سبزوار ادامه داد: با وجود اینکه قانون اجازه دخالت اداره راه و شهرسازی را در امور داخلی شرکتهای تعاونی نداد اما نشستهایی با اعضا و مدیران این شرکتها برای رفع مشکلات برگزار شد.
  وی گفت: برخی از اعضا با وجود بدهی به شرکت تعاونی اقدام به فروش واحدهای مسکونی خود کرده اند که این موضوع نیز مشکلات مختلفی را برای مدیران عامل شرکتها بوجود آورده است.
  او افزود: مدیران عامل شرکتهای تعاونی نیز طبق قانون باید پاسخگوی اجرای تعهدات به سهامداران باشند اما خود را نسبت به خریداران متعهد نمی دانند.
  مسکنی ادامه داد: این اداره در زمینه احداث مدرسه، مسجد و اجرای طرح معابر و آسفالت خیابانهای مسکن مهر به تعهدات خود عمل کرده است.
  وی گفت: همزمان با سفر پارسال وزیر راه و شهرسازی سه هزار تن قیر رایگان برای آسفالت معابر مسکن مهر سبزوار اختصاص یافت که تاکنون ۹۰۰ تن آن تخصیص یافته و در اختیار شهرداری این شهر قرار گرفت. با اختصاص این میزان قیر رایگان معابر اصلی سایت ۳۸ هکتاری مسکن مهر سبزوار آسفالت شد.
  رئیس اداره راه و شهرسازی سبزوار اضافه کرد: یک باب مسجد در محل مسکن مهر سبزوار با پیشرفت ۳۰ درصد توسط این اداره احداث شد که با توجه به محدودیتهای اعتباری قرار است این طرح با همکاری نیکوکاران تکمیل شود.

  * شرکتهای تعاونی به تعهداتشان عمل کرده اند
  مدیرعامل یکی از شرکتهای تعاونی مسکن مهر سبزوار هم به خبرنگار ایرنا گفت: پرداخت نشدن سهم مردم یکی از مهمترین مشکلات مسکن مهر سبزوار است که سبب شد شرکتهای تعاونی نیز با مشکلات زیادی در تکمیل واحدها روبه رو شوند.
  مجتبی خالصی افزود: هزینه های اجرای طرح باید توسط اعضا به شرکت تعاونی پرداخت می شد اما در پی بروز گرانیها در تامین برخی تجهیزات و مصالح متقاضیان از پرداخت هزینه های خود سر باز می زنند.
  وی ادامه داد: شرکتهای تعاونی وظایف خود را نسبت به تکمیل واحدهای مسکن مهر انجام داده اند و وظیفه ای متوجه مسئولان این شرکتها نیست.
  مدیرعامل یکی از شرکتهای تعاونی مسکن مهر سبزوار گفت: منحل نشدن شرکتهای تعاونی مسکن مهر سبزوار برای اعضا و سهامداران این ابهام را بوجود آورد که مدیران عامل شرکتها در قبال اعضا و سهامداران پاسخگو هستند.
  وی افزود: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید این شرکتها را منحل کند تا اعضاء و سهامداران خود را موظف به پرداخت اقساط تسهیلات به بانکها بدانند.
  خالصی ادامه داد: تا زمانی که از مسئولان شرکتهای تعاونی مسکن مهر سبزوار سلب مسئولیت نشود ساکنان مشکلات موجود را متوجه این افراد و شرکتها می دانند.
  وی گفت: بخش زیادی از واحدهای مسکن مهر به متقاضیان تحویل و برای آنان دفترچه پرداخت اقساط تسهیلات صادر شده است.

  * انحلال شرکتهای تعاونی مسکن مهر منوط به انجام تعهدات است
  رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار هم به خبرنگار ایرنا گفت: انحلال شرکتهای تعاونی مسکن مهر منوط به اجرای کامل تعهدات شامل تحویل سند مالکیت منازل، گرفتن پایان کار و تحویل دفترچه قسط بانک به اعضا و سهامداران است.
  عقیل مختاری افزود: تنها سه شرکت تعاونی مسکن مهر سبزوار اقدامات قانونی و تعهدات خود را به سهامداران انجام داده اند که از این تعداد یک شرکت منحل و ۲ شرکت دیگر نیز در مرحله تکمیل پرونده برای انحلال قرار دارند.
  وی ادامه داد: برخی از شرکتها دارای مشکلات مالی و اختلافات داخلی با سهامداران خود هستند و این موضوع مانع انحلال شرکتهای تعاونی می شود.
  رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار گفت: این اداره از سال ۱۳۹۱ برای انحلال شرکتهای تعاونی مسکن مهر زمینه را فراهم کرده اما تا زمانی که شرکتها به تعهداتشان عمل نکنند نمی تواند مجوز انحلال را صادر کند.

  * نصب چهار هزار و ۲۶۱ انشعاب آب و فاضلاب
  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سبزوار نیز به خبرنگار ایرنا گفت: تاکنون ۲ هزار و ۲۹ انشعاب آب و ۲ هزار و ۲۳۲ انشعاب فاضلاب در مسکن مهر سبزوار توسط این شرکت نصب شده است.
  محمدرضا آغشته افزود: گرچه هنوز ۲۲۰ انشعاب آب و ۵۸۳ انشعاب فاضلاب در مسکن مهر سبزوار نصب نشده اما شرکت آب و فاضلاب شهری سبزوار آمادگی لازم را برای نصب انشعابهای باقی مانده دارد ولی در صورت پرداخت حق نصب از سوی شرکتهای تعاونی نصب می شوند.

  * تکمیل مدرسه مسکن مهر با کمک خیران
  مدیر آموزش و پرورش سبزوار هم به خبرنگار ایرنا گفت: سه آموزشگاه ابتدایی، ۲ مجتمع استثنایی و چهار دبیرستان دوره اول و دوم در توحیدشهر سبزوار فعال هستند که دانش آموزان ساکن در مسکن مهر در همین مدارس تحصیل می کنند.
  مرتضی بینش افزود: هم اکنون پنج هزار نفر در منطقه مسکن مهر توحید شهر سبزوار سکونت دارند که این موضوع سبب افزایش حدود ۴۰۰ دانش آموز در این منطقه شد. اکثر آنها در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند.
  وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی اقدام به ساخت یک مدرسه ۱۲ کلاسه در این منطقه کرد که این طرح با پیشرفت ۴۰ درصد تحویل آموزش و پرورش سبزوار شد.
  مدیر آموزش و پرورش سبزوار گفت: برای تکمیل این طرح ۱۷ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که هشت میلیارد ریال آن از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ و وزارت راه و شهرسازی و بقیه از طریق مشارکت خیران تامین می شود.
  وی افزود: با بهره برداری از این مدرسه ۱۲ کلاسه در سال تحصیلی آینده زمینه برای تحصیل هزار و ۲۰۰ دانش آموز در مقطع تحصیلی ابتدایی در سایت مسکن مهر سبزوار فراهم می شود.

  * اجرای طرح نگهبان محله در مسکن مهر سبزوار
  فرمانده انتظامی سبزوار در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: طرح پاسگاه انتظامی در سایت مسکن مهر سبزوار در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.
  سرهنگ سیدمحمد هاشم زاده هاشمی افزود: طرح نگهبان محله در راستای ارتقا سطح امنیت در مسکن مهر سبزوار با همکاری ساکنان در این منطقه اجرا می شود.

  * طولانی شدن مدت زمان اجرای مسکن مهر سبزوار
  معاون عمرانی فرمانداری سبزوار نیز به خبرنگار ایرنا گفت: مهمترین مشکل این پروژه طولانی شدن مدت زمان ساخت و افزایش هزینه‌ها است.
  حسین شاد افزود: طرح مسکن سبزوار باید در مدت ۲ سال به بهره برداری می رسید اما اجرا و تکمیل این طرح حدود ۹ طول کشید که مشکلات زیادی را برای ساکنان بوجود آورد.
  وی ادامه داد: در پی بازدید معاون توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از طرح مسکن مهر سبزوار، تکمیل طرح آموزشگاه این منطقه در دستور کار مدیریت آموزش و پرورش قرار گرفت که در سال آینده تکمیل می شود.
  معاون فرماندار سبزوار گفت: برای تکمیل شبکه آب و فاضلاب مسکن مهر سبزوار ۳۰ میلیارد ریال با مساعدت اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در اختیار آب و فاضلاب شهرستان قرار می گیرد.
  وی افزود: به دلیل گنجایش محدود تصفیه خانه فعلی شهرستان مکانی برای احداث تصفیه خانه فاضلاب در غرب توحیدشهر سبزوار جانمایی شد که با تکمیل این طرح فاضلاب‌ مسکن مهر به این محل انتقال داده می شود.
  شاد ادامه داد: تاکنون بخش مهمی از مشکلات مردم این منطقه نظیر نانوایی، خطوط اتوبوسرانی و ساخت پارک محله رفع شده است.
  وی گفت: در توحیدشهر نیز ساخت پاسگاه پلیس راهنمایی و رانندگی در دستور کار قرار گرفت و در روزهای آینده اجرای آن آغاز می شود.
  مرکز شهرستان ۳۲۰ هزار نفری سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
  خبرنگار: جواد پورسخاوت **منتشرکننده: حسین کریم زاده
  ۸۱۴۴/۷۵۰۰/۱۸۵۸

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.