• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » تفاهم نامه های آموزش و پرورش سمنان برای ارتقای مهارت آموزش دانش آموزان
  کد خبر : 1955650

  تفاهم نامه های آموزش و پرورش سمنان برای ارتقای مهارت آموزش دانش آموزان

  تفاهم نامه های آموزش و پرورش سمنان برای ارتقای مهارت آموزش دانش آموزانReviewed by on Dec 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، تفاهم نامه برگزاری طرح یک مهارت برای دانش آموزان پایه دهم استان سمنان بین اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان به عنوان طرف اول قرارداد و ادارات کل فنی…

  تفاهم نامه های آموزش و پرورش سمنان برای ارتقای مهارت آموزش دانش آموزانReviewed by on Dec 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، تفاهم نامه برگزاری طرح یک مهارت برای دانش آموزان پایه دهم استان سمنان بین اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان به عنوان طرف اول قرارداد و ادارات کل فنی و حرفه ای ، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان جهادکشاورزی استان سمنان به عنوان طرف دوم قرارداد منعقد شد.
  موضوع این تفاهم نامه همکاری در برگزاری طرح یک مهارت به دانش آموزان پایه دهم نظری استان سمنان است که با هدف دستیابی آنان به مهارت های مورد نظر دنبال می شود.
  این تفاهم نامه در یک سال تحصیلی (۹۶-۹۵) قابل اجرا است و پس از اتمام این مدت با توافق طرفین قابل تمدید است.
  براین اساس، برنامه ریزی برای اجرایی کردن مفاد تفاهیم نامه، تشکیل کمیته مشترک پیگیری شامل کمیته راهبری استانی و کمیته مشترک شهرستانی، و برگزاری جلسات فصلی برای هماهنگی در اجرای تفاهم نامه در سطح استان و شهرستان وجلسات فصلی به منظور هماهنگی در اجرای تفاهم نامه در سطح استان و شهرستان از تعهدات مشترک دستگاه ها عنوان شده است.
  انجام نیازسنجی آموزشی به تفکیک هر شهرستان یا منطقه و جنسیت و رشته آموزشی، تامین و پرداخت اعتبارات موردنیاز براساس قرارداد مهارت خارج یعنی برون سپاری در کلیه موارد از قبیل اجرای آموزش ، هزینه نظارت ، هزینه آزمون ، هزینه صدورتاییدیه یا صدورگواهینامه و اعلام نیازآموزشی به مراکز متوالی امر مهارت خارج از تعهدات آموزش وپرورش است.
  برگزاری با کیفیت دوره های آموزشی توافق شده در مدت زمان مشخص شده،صدور تاییدیه یا گواهینامه مهارت ارائه شده در پایان دوره براساس شرایط و ضوابط مربوطه از تعهدات دستگاه های مجری طرف دوم قرارداد است.
  این تفاهم نامه در هفت ماده و هفت تبصره و در چهار نسخه تهیه و تنظیم شده و به امضای طرفین رسیده که هر نسخه حکم اصل را دارد.
  مدیرکل آموزش وپرورش استان سمنان در این باره گفت: طرح آموزش یک مهارت برای بیش از ۲ هزار دانش آموز شاخه نظری پایه دهم به امضا رسید.
  محمدرضا جهان گفت: در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ طرح آموزش یک مهارت برای بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان پایه دهم شاخه نظری اجرا می شود.
  وی در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری آموزش یک مهارت به دانش آموزان نظری پایه دهم افزود: این طرح برای اولین بار و در سطح ۵۰ درصد از کلاس های پایه دهم شاخه نظری یعنی بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ نفر از دانش آموزان اجرا می شود.
  وی با بیان اینکه دانش آموزان در این طرح قرار است بیش از ۱۴۰ ساعت آموزش های مهارتی را فراگیرند، بیان کرد: در مجموع برای اجرای این طرح در سال جاری بیش از سه میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که ۵۰ درصد آن سهم بخش دولتی و بقیه از محل مشارکت اولیاءدانش آموزان تامین می شود.
  مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان خاطرنشان کرد: گسترش رشته های فنی وحرفه ای وکاردانش در آموزش وپرورش برای خدمت به مردم از اهداف راهبردی دستگاه تعلیم وتربیت استان سمنان است..
  جهان با اشاره به اینکه استان سمنان درتوسعه متوازن رشته ای رتبه اول کشور رادارد گفت: ۵۸ درصد دانش آموزان استان در شاخه نظری و۴۲ درصد درشاخه فنی وحرفه ای وکاردانش مشغول تحصیل هستند.
  وی با بیان اینکه طرح آموزش یک مهارت به دانش آموزان شاخه نظری در کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال نقش مهم و بسزایی دارد،گفت: آموزش وپرورش به دنبال افزایش رشته های مهارتی و فنی وحرفه ای است تا با ارائه آموزش های مهارتی با استانداردهای بین المللی به دانش آموزان، نیروی انسانی بومی متخصص و ماهر تربیت کند.
  مدیرکل آموزش وپرورش استان سمنان خاطرنشان کرد:دانش آموزان شاخه نظری با طرح آموزش یک مهارت آموزشهای را سپری می کنندکه ای نعامل درآینده درکاهش بیکاری نقش چشمگیری دارد.
  وی به امضاء تفاهم نامه چهارجانبه بین ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش و پرورش، بهزیستی و فنی و حرفه ای استان سمنان نیز اشاره کرد و گفت: این تفاهم نامه با هدف کاهش حجم تصدی گری دولت ، در ارتباط با قانون مدیریت خدمات کشوری و در راستای اجرای قانون سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی و نیز تفاهم‌نامه فیمابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت آموزش و پرورش، تفاهم نامه همکاری چند جانبه ای بین این ادارات کل منعقد شد.
  جهان افزود: با عنایت به اهمیت موضوع پیش بینی سیاست های تشویقی مناسب و تدوین برنامه اجرایی برای بازگشت همه کودکان نیازمند و لازم التعلیم بازمانده از تحصیل به مدرسه یکی از مطالب محوری مطرح شده در این تفاهم نامه است. مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: همچنین احصاء فعالیت های تصدی گری در ادارات طرف‌های تفاهم‌نامه جهت واگذاری به تعاونی ها ، اجرای برنامه های آموزشی و پرورشی در مراکز خدمات آموزشی از طریق شرکت های تعاونی با اولویت تعاونی های متشکل از بازنشستگان و کارکنان ، مشارکت در مدیریت واحدهای دولتی از طریق تعاونیها، نهادها و موسسه های عمومی غیر دولتی با پرداخت تمام یا بخشی از هزینه های سرانه خدمات، حمایت از ایجاد و توسعه واحد های فناوری و مراکز رشد در قالب شرکت های تعاونی ، توانمند سازی هنرستان ها و شرکتهای تعاونی هنرستانی و توسعه کار آفرینی در آن ها از دیگر موضوعات عنوان شده در این تفاهم نامه است.
  وی ادامه داد: لزوم تشکیل تعاونی های سهامی عام و فراگیر خدمات آموزشی فرهنگیان و اهمیت تشکیل ، گسترش و توسعه فعالیت های تعاونی ها در ادارات طرف‌های تفاهم‌نامه و آموزشگاه های فنی و حرفه ای و همچنین ضرورت تشکیل و توسعه شرکت های تعاونی دانش آموزان خصوصا دانش آموزان استثنایی به منظور تامین نیازها و بستر سازی اشتغال از طریق مراکز خود اشتغالی و تعاونی، از اهداف این تفاهم نامه چند جانبه است.
  جهان ادامه داد: بهره گیری از کلیه توانمندی ها و امکانات آموزشی ، رفاهی ، خدماتی و ورزشی ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، آموزش و پرورش، بهزیستی و آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان برای بالابردن سطح ارتقاء و سلامت کارکنان و دانش آموزان و کارآموزان و مددجویان از جمله مطالبی است که در این تفاهم نامه به تایید طرفین رسید.
  اسماعیل غنیان مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان نیز با اشاره به دستاوردهای اجرای این تفاهم نامه اظهار امیدواری کرد: با اجرای این تفاهم نامه بتوان در استفاده از ظرفیت های بخش تعاون جهت ارتقای کمی و کیفی در نظام آموزشی و پرورشی و توسعه همکاری های چند جانبه فی ما بین طرف های تفاهم نامه در امر توسعه فرهنگ تعاون و مشارکت در کلیه فعالیت های آموزشی دستگاه ها و همکاری و مشارکت در توسعه آموزش های مهارتی شاخه کاردانش و کار آفرینی و همچنین حمایت از دانش آموزان اقشار آسیب پذیر بیش از پیش اثر بخش و یاری دهنده باشیم.
  حدود ۱۳ درصد دانش آموزان استان سمنان معادل ۵۰۰ کلاس درس در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند که عمده آنها تعاونی های غیر انتفاعی محسوب می شوند.
  استان سمنان حدود ۱۲۰ هزار دانش آموز دارد.
  ۶۱۰۳/۶۰۲۶
  خبرنگار : مصطفی دهقان ** انتشاردهنده: جانعلی فتحی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.