• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » مشخص شدن ۳ محور گردشگری آذربایجان‌شرقی/ ایجاد ۱۰ موزه جدید
  کد خبر : 1955566

  مشخص شدن ۳ محور گردشگری آذربایجان‌شرقی/ ایجاد ۱۰ موزه جدید

  مشخص شدن ۳ محور گردشگری آذربایجان‌شرقی/ ایجاد ۱۰ موزه جدیدReviewed by on Dec 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از به روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار اظهار داشت: رویداد مهم تبریز ۲۰۱۸ منحصر به تبریز نیست، بلکه یک اتفاق ملی…

  مشخص شدن ۳ محور گردشگری آذربایجان‌شرقی/ ایجاد ۱۰ موزه جدیدReviewed by on Dec 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از به روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار اظهار داشت: رویداد مهم تبریز ۲۰۱۸ منحصر به تبریز نیست، بلکه یک اتفاق ملی است و باید نگاه به آن ملی باشد و از ظرفیت‌های ملی در راستای تحقق تبریز ۲۰۱۸ استفاده شود.

  وی افزود: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸، در تمام تاریخ ایران و آذربایجان‌شرقی اتفاق مهم و منحصر به فردی است که باید از این ظرفیت برای رشد و ترقی شهر و استان بهره جست.

  آبدار عنوان کرد: مقدمات تشکیل ستاد ملی به ریاست معاون اول رئیس جمهور انجام شده است تا ظرفیت‌های استانی در قالب ملی نمود پیدا کند.

  وی گفت: برای نیل به این منظور نقشه راهی تدوین شده و وظایف تمام دستگاه‌های ذیربط در قالب کمیته‌های ویژه تبیین و در اختیار آنها قرار گرفته تا همگی به صورت همسو برای پیشبرد اهداف تبریز ۲۰۱۸ گام بردارند.

  دبیر شورای سیاست‌گذاری تبریز ۲۰۱۸ افزود: سه محور گردشگری برای بهره‌مندی هر چه بیشتر شهرستان‌ها از تبریز ۲۰۱۸ در نظر گرفته شده است که از این میان می‌توان به تبریز – مراغه و جنوب استان، تبریز – جلفا و شمال‌غرب استان و تبریز – کلیبر و جنگل‌های ارسباران اشاره کرد.

  آبدار افزود: ایجاد ۱۰ موزه همچون موزه فرش، موزه مشاغل بازار جهانی تبریز، موزه صنایع دستی و … را در برنامه‌های خود داریم.

  وی با عنوان اینکه متولی دبیرخانه شورای سیاست‌گذاری تبریز ۲۰۱۸، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است، اظهار امیداوری کرد که بتوانیم به طور شایسته این رویداد را هدف گذاری و راهبری کنیم.

  آبدار گفت: به منظور اختصاص ردیف بودجه ویژه به تبریز ۲۰۱۸ جلساتی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار و پیشنهادات در این جلسات مطرح شده تا این امر در بودجه سال ۹۶ محقق گردد.

  وی از دستگاه‌های ذیربط حاضر در جلسه خواست تا اعتبارات فرهنگی سال جاری خود را به سمت تبریز ۲۰۱۸ سوق دهند تا مردم و افکار عمومی را بیشتر با اهمیت تبریز ۲۰۱۸ آشنا کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.