• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » ۴۳۷ منطقه از فهرست مناطق نمونه گردشگری حذف می شوند
  کد خبر : 1955564

  ۴۳۷ منطقه از فهرست مناطق نمونه گردشگری حذف می شوند

  ۴۳۷ منطقه از فهرست مناطق نمونه گردشگری حذف می شوندReviewed by on Dec 22Rating: جلال تاجیک پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این اقدام در راستای ساماندهی مناطق نمونه گردشگری و به دلیل عدم برخورداری مناطق یاد شده از ویژگی و قابلیت لازم برای حضور و فعالیت سرمایه گذاران و جذب…

  ۴۳۷ منطقه از فهرست مناطق نمونه گردشگری حذف می شوندReviewed by on Dec 22Rating:

  جلال تاجیک پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این اقدام در راستای ساماندهی مناطق نمونه گردشگری و به دلیل عدم برخورداری مناطق یاد شده از ویژگی و قابلیت لازم برای حضور و فعالیت سرمایه گذاران و جذب گردشگر، صورت می گیرد.
  وی اظهار کرد: بر اساس مصوبه دولت هزار و ۱۶۸ نقطه در کشور به عنوان منطقه گردشگری تعریف شده که حدود ۷۰۰ منطقه آن قابلیت های لازم برای ماندگاری در شمار مناطق نمونه گردشگری را دارد و حدود ۴۵۰ منطقه از این ردیف حذف خواهد شد.
  وی افزود: سایر مناطق نیز به عنوان مناطق پیشنهادی برای حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی معرفی می شوند.
  وی اظهار کرد: در آینده ای نزدیک تصویب نهایی مناطق نمونه گردشگری در کشور در شورای عالی معماری و شهرسازی نهایی می شود.
  تاجیک بیان کرد: مناطق نمونه گردشگری باید از جذابیت و ظرفیت لازم برای حضور سرمایه گذاران و نیز گردشگران برخوردار باشند تا فعالیت این مناطق موجب توسعه صنعت گردشگری گردد.
  مدیرکل دفتر مناطق نمونه و زیرساختهای گردشگری اظهار کرد: در زمینه حمایت و تامین زیرساختها در مناطق نمونه گردشگری مشکلی وجود ندارد و حذف شماری از مناطق فاقد شرایط لازم، در افزایش حمایت از مناطق دارای ظرفیت های لازم موثر است.
  وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی دارای ۳۳ منطقه مصوب نمونه گردشگری است، اظهار کرد: شماری از این مناطق فاقد شرایط لازم برای باقی ماندن در این بخش هستند که در آینده تعداد آنها اعلام می شود.
  ۷۴۹۶/۵۱۳۲
  خبرنگار: آرزو جاودانی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.