• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار خودرو » سناریوی سرایدار جوان برای سرقت جواهرات یک میلیاردی در شب جشن تولد
  کد خبر : 1955542

  سناریوی سرایدار جوان برای سرقت جواهرات یک میلیاردی در شب جشن تولد

  سناریوی سرایدار جوان برای سرقت جواهرات یک میلیاردی در شب جشن تولدReviewed by on Dec 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان،۲۳ مهرماه  وقوع سرقت منزل در فرمانیه – خیابان فروردین به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام شد. با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص که…

  سناریوی سرایدار جوان برای سرقت جواهرات یک میلیاردی در شب جشن تولدReviewed by on Dec 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان،۲۳ مهرماه  وقوع سرقت منزل در فرمانیه – خیابان فروردین به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام شد. با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص که سارق یا سارقین ،در زمان غیبت صاحبخانه و اعضای خانواده اش اقدام به سرقت مقادیر متنابهی طلا و جواهرات ، سکه های طلا و دیگر اموال باارزش داخل خانه به ارزش تقریبی یک میلیارد تومان کرده و از محل متواری شدند.
  با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت منزل و به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 
  با حضور تیم بررسی صحنه سرقت پلیس آگاهی در محل سرقت، کارآگاهان با بررسی دقیق محل سرقت اطلاع پیدا کردند که در ورودی خانه از نوع ضد سرقت بوده اما سارق یا سارقین بدون هرگونه تخریب وارد ساختمان شده و به احتمال بسیار زیاد با اطلاع دقیق از محل نگهداری اموال باارزش مالباخته ، اقدام به سرقت آنها کرده اند. 
  در ادامه رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که زمان سرقت همزمان با برگزاری جشن تولد دختر مالباخته در یکی از رستوران های شمال تهران بوده ؛ لذا با توجه به نوع سرقت مبنی بر داخلی بودن سرقت ( با توجه به عدم تخریب درب ضد سرقت منزل ) ، کارآگاهان با در نظر گرفتن این فرضیه که احتمالا یکی از اعضای گروه سارقان باید همزمان با زمان سرقت در مراسم جشن تولد حضور یا از آن اطلاع داشته باشد، به بررسی و تحقیق در خصوص افراد حاضر در جشن تولد و افراد مرتبط با مالباخته و خانواده اش پرداختند. 
  در تحقیقات انجام شده ، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که یکی از میهمانان جشن  به نام ابوالفضل، بدون هرگونه دعوت از سوی مالباخته در مراسن جشن تولد دختر مالباخته حضور داشته ؛ همچنین کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که ابوالفضل۲۷ ساله به عنوان سرایه دار در ساختمان محل سکونت مالباخته مشغول بکار است و علاوه بر آن به عنوان فرد مورد اعتماد مالباخته نیز در شرکت متعلق به مالباخته مشغول بکار است، به همین علت از تمامی جزئیات زندگی مالباخته و اعضای خانواده اش، میزان درآمد مالباخته و … اطلاعات دقیقی دارد و بنا بر اظهارات مالباخته به راحتی به منزل آنها تردد داشته است. 
  با توجه به احتمال مشارکت ابوالفضل در سرقت ، کارآگاهان تحقیقات از وی را در دستور کار خود قرار دادند . ابوالفضل در تحقیقات اولیه منکر هرگونه مشارکت خود در سرقت شده اما در ادامه ی تحقیقات و با بدست آمدن فیلم ضبط شده از داخل منزل مالباخته از وی ، به ناچار لب به اعتراف گشود و عنوان داشت که پیشنهاد و طراحی سرقت توسط او صورت گرفته و سرقت نیز توسط عموی وی و چند تن دیگر از دوستان عمویش انجام شده است. 
  با شناسایی عموی ابوالفضل به نام “یحیی” ۴۱ ساله به عنوان یکی از اعضای گروه سارقین ، وی توسط کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی دستگیر ، پس از انتقال به پلیس آگاهی صراحتا به انجام سرقت با بهره یگری از فیلم تهیه شده از منزل مالباخته و آموزش های داده شده به او و همدستانش بنام های روح الله ۳۵ ساله و هادی ۲۸ ساله از سوی ابوالفضل به عنوان طراح سرقت ،اعتراف کرد. 
  با شناسایی مخفیگاه روح الله و هادی در شهرستان نیشابور ، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام ، ضمن دستگیری دو متهم دیگر پرونده و در بازرسی از منزل متهمان مقادیری از اموال مالباخته کشف و توقیف شدو در ادامه و با شناسایی محل فروش قسمتی از طلا و جواهرات مسروقه ، کارآگاهان موفق به کشف و توقیف مقادیر دیگری از اموال مالباخته شدند.
  در ادامه و با کشف سوئیچ یدک متعلق به خودرو شخصی مالباخته مشخص شد که سارقین قصد داشته اند که در مرحله ی بعدی سرقت خود و با استفاده از کلید یدک خودرو ، پس از گذشت مدتی اقدام به سرقت خودرو مالباخته کنند. 
  سناریوی سرایدار جوان برای سرقت جواهرات یک میلیاردی در شب جشن تولد
  متهمان پس از انتقال به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهارات خود صراحتا به مشارکت خدر سرقت منزل مالباخته اعتراف کرده و عنوان داشتند : ” ابوالفضل با نمایش فیلم تهیه شده از داخل منزل و ترسیم دقیق نقشه منزل ، کوچک ترین جزئیات داخل خانه را به ما نشان داد ؛ طی چندین روز آموزش از سوی ابوالفضل ، دقیقا اطلاع داشتیم که اموال با ارزش در کدام قسمت منزل قرار دارد و نهایتا با استفاده از کلید تهیه شده از منزل مالباخته و با وجود ضد سرقت بودن درب منزل ، بدون هیچگونه مشکلی وارد خانه شده و سرقت  را  انجام و از محل خارج شدیم. 
  سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اشاره به نگهداری بیش از اندازه ی اموال بارزش در محل سکونت افراد ، عنوان داشت : ” متأسفانه در حال حاضر شاهد آن هستیم که گروهی از شهروندان بدون در نظر گرفتن هشدارهای پلیسی مبنی بر عدم نگهداری بیش از اندازه اموال باارزش در داخل منازل ، با نگهداری اموال باارزش خود در داخل منزل زمینه سرقت آسان آنها را توسط سارقین با دست خودشان فراهم می آورند بگونه ای که متأسفانه در بسیاری از سرقت های منازل شاهد سرقت های چند ده میلیون طلا ، جواهرات ، وجوهات نقد و دیگر اموال باارزش از داخل منازل شهروندان هستیم. 
  سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، در پایان این خبر اعلام داشت: متهمان پرونده با صدو قرار قانونی روانه زندان شده و اموال کشف شده از سارقین نیز برابر دستور مقام قضایی به مالباخته تحویل داده شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.