• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » نابودی بافت سنتی روستاها مهمترین مانع توسعه گردشگری روستایی است
  کد خبر : 1955490

  نابودی بافت سنتی روستاها مهمترین مانع توسعه گردشگری روستایی است

  نابودی بافت سنتی روستاها مهمترین مانع توسعه گردشگری روستایی استReviewed by on Dec 22Rating: عبدالمالک شنبه زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در اجرای طرح هادی روستاها در دهه های گذشته بدلیل شرایط زمانی ملاحظات گردشگری در نظر گرفته نشد و اکنون بیشتر روستاهای این استان بافت سنتی و…

  نابودی بافت سنتی روستاها مهمترین مانع توسعه گردشگری روستایی استReviewed by on Dec 22Rating:

  عبدالمالک شنبه زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در اجرای طرح هادی روستاها در دهه های گذشته بدلیل شرایط زمانی ملاحظات گردشگری در نظر گرفته نشد و اکنون بیشتر روستاهای این استان بافت سنتی و اصیل خود را با اجرای این طرح ها از دست داده اند.
  وی با بیان اینکه بسیاری از روستاهای این استان بطور معمول در کنار جاذبه های تاریخی و چشم اندازهای گردشگری قرار گرفته اند، افزود: آنچه در روستا برای گردشگران جذابیت دارد نوع پوشش، آداب و رسوم و غذاهای بومی و محلی سنتی است و از بین رفتن آنها مانع مهمی برای توسعه گردشگری روستایی است.
  شنبه زاده فاصله گرفتن روستاییان از شیوه زندگی بومی محلی، یکسان شدن شیوه زندگی روستا با مناطق شهری و همچنین ضعف زیرساخت ها را از دیگر موانع توسعه و رونق گردشگری روستایی در این استان دانست.
  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: ۶ روستای هدف گردشگری مصوب در این استان وجود دارد اما تعداد بسیار زیادی از دیگر روستاهای این استان نیز قابلیت تبدیل شدن به روستای هدف گردشگری را دارند.
  وی یادآور شد: دسترسی آسان، معماری اصیل و سنتی، آثار تاریخی، جاذبه های معنوی و طبیعی و نوع زندگی افراد بومی روستاها شاخص هایی هستند که در تبدیل شدن یک روستا به روستای هدف گردشگری موثر است.
  شنبه زاده تاکید کرد: تاکنون پنج اقامتگاه بوم گردی در روستاهای این استان ایجاد شده و تلاش می شود به منظور رونق گردشگری روستایی تا پایان سال به ۱۵ اقامتگاه افزایش یابد.
  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام با بیان اینکه این استان قابلیت های بسیار زیادی در زمینه گردشگری روستایی دارد، افزود: توسعه و رونق گردشگری روستایی مهمترین راهکار جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها است.
  به گفته وی، یکی از بحث های مهم حوزه گردشگری که در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار موثر است گردشگری روستایی است و سازمان میراث فرهنگی در راستای رونق آن دستورالعملی را تدوین کرده که بزودی ابلاغ خواهد شد.
  شنبه زاده اضافه کرد: توسعه گردشگری روستایی با تکمیل زنجیره های مختلف به رونق صنایع دستی نیز منجر خواهد شد و اشتغال و درآمد پایدار را برای روستاییان به همراه خواهد داشت.
  وی یادآور شد: ایجاد و توسعه اقامتگاه های بوم گردی با امکانات کامل سنتی و پخت و تولید انواع غذاها و صنایع دستی محلی و بومی در روستاها با هدف توسعه گردشگری روستایی ضروری است.
  خبرنگار: معصومه امیدی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
  ۶۰۳۲/۹۰۰۲

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.