• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » واکاوی علل تردید بانک‌ها برای تملیک وثایق تسهیلات در خراسان رضوی
  کد خبر : 1955389

  واکاوی علل تردید بانک‌ها برای تملیک وثایق تسهیلات در خراسان رضوی

  واکاوی علل تردید بانک‌ها برای تملیک وثایق تسهیلات در خراسان رضویReviewed by on Dec 22Rating: حسین متین راد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: دادستانی بخشنامه‌های جدیدی صادر کرده مبنی بر  اینکه بانک تنها در صورتی می‌تواند وثایق واحد صنعتی را تملیک کند و آن را به مزایده بگذارد که خود…

  واکاوی علل تردید بانک‌ها برای تملیک وثایق تسهیلات در خراسان رضویReviewed by on Dec 22Rating:

  حسین متین راد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: دادستانی بخشنامه‌های جدیدی صادر کرده مبنی بر  اینکه بانک تنها در صورتی می‌تواند وثایق واحد صنعتی را تملیک کند و آن را به مزایده بگذارد که خود توان اداره آن را داشته باشد.

  وی بیان کرد: از آنجایی که این کار در تخصص بانک‌ها نیست بیشتر آنها برای به مزایده گذاشتن وثایق به ویژه در حوزه واحدهای صنعتی دچار تردید شده و در نتیجه بیشتر به فکر همکاری با صاحب واحد افتاده‌اند تا بتوانند ادامه حیات آن را تضمین کنند.

  عضو هیئت رئیسه انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی ادامه داد: بانک‌ها در واقع هنوز درگیر اقدامات مربوط به جمع آوری اطلاعات بوده و نوبت به اجرای بخشنامه جدید نرسیده و به همین علت هنوز هم قدری تعلل در برخورد آنها دیده می‌شود.

  متین راد تأکید کرد: با روند کنونی با توجه به اینکه برخی اوقات یک واحد تولیدی بسیار بیشتر از سرمایه ثبتی خود اموال و دارایی داشته و برایش حکم ورشکستگی گذاشته می‌شود بانک‌ها چاره‌ای به جز بنگاه‌داری و شراکت با واحد صنعتی ندارند که تنها به اندازه سهم خود در میزان اموال هم به مشکلات مربوط  به تولید اهتمام دارند.

  وی بیان کرد: بانک‎ها باید با توجه به مشکلاتی که در حوزه رکود کنونی در بازار وجود دارد در بخش ارائه تسهیلات انعطاف بیشتری به خرج داده و در این زمینه بهتر عمل کنند زیرا در غیر اینصورت خود به خود واحدها ورشکسته شده و در نتیجه خود بانک‌ها در انتها متضرر می‌شوند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.